Käekotid

Nahast valmistatud käekotid ja väikesed õlakotid naistele.

Käekotid valmivad käsitööna taimpargitud nahast. Sedasi saame kokku leppida täpselt kõik asjaolud, et sinu kott saaks sinu vajadustele vastav ning sulle meelepärane.

Koti kaunistuseks pakume nahale voolitud mustreid. Mustrid voolime nahale samuti käsitsi ning sedasi on meil võimalik kaunistuseks teha käekotile pea ükskõik milline sinu valitud pilt.

Nahast käekotid
Käekotid "Metsik" Wanakuramus

Käekotid “Metsik” Wanakuramus

“Metsiku” Wanakuramuse käekotte iseloomustab kaunistuseks voolitud loomaga looduspildike – ja mitte tingimata romantiline idüll vaid pigem pildikesi päriselt looduses toimuvast. 

Need käekotid on kokku pandud kahekordse nahkpõimega. Põimitud naharibad hoiavad koti osi koos ning on ühtlasi ka kenad ääristused.

Käekott on kahe taskuga. Suurem tasku on 17,5 cm kõrge ja 18 cm lai, küljelt 4,5 cm, väike tasku on ilma küljelaiuseta ning sama kõrguse ja laiusega. Väiksem tasku kinnitub eraldi pealt metallist väikese nupuga. Mõõdud on võetud koti seestpoolt.

Käekoti õlarihm on väikese metallist pandla abil reguleeritava pikkusega. Õlarihm kinnitub kotile väikeste metallist karabiinidega.

Käekotid Wanakuramuse "Naised"

Naised on vormikad ja kurvikad – nõnda on ka need käekotid. 

Mõnes mõttes on naised ühesugused – kõigil on tissid ja tutt. Teisest küljest on aga naised kõik erinevad – olenemata sootunnustest on vorm erinev ja tegelikult peaks olema ka sisemus isesugune.

Pruun nahast käekott "Silmarõõm". Valmistatud taimpargitud nahast, käsitöö.
Käekott "Silmarõõm"

Ka Wanakuramuse “Naised” selles osas ei erine. Üldjoontes on nad sarnased – käekotid on üsna sama mõõtu ja samasuguse kinnitusmehhanismiga. Küll aga on neis ka erinevusi. Nahast kotid kannavad erinevat nahale voolitud mustrit kui erinevad isiksused ja iga käekott on teistsuguse sisuga. Täpsemalt on iga koti kohta kirjas pildi all, kui suurema vaate avad.

Sellise käekoti pealmine klapp kinnitub läbi aasa pistetava rihmaga. Selline kinnitus ei saa kuidagi kogemata lahti minna – imeliselt lihtne aga nii kindel lahendus. Koti õlarihma pikkus on metallist pandla abil reguleeritav.

Käekott nahale voolitud mustriga. Käekott on käsitsi valmistatud taimpargitud nahast.
Käekott- rahakott "Kirg"

Käekott - rahakott

Selline kott peidab endas tegelikult kahte iseseisvat kotti. Aga nad on nii osavalt kokku kasvatatud, et esmapilgul seda võib olla ei märkagi. 

Käekott- rahakott on inspireeritud klassikalisest suuremamõõdulisest naiste rahakotist. Selle tavapäraseid mõõtmeid on veidi suurendatud nii, et sinna taskusse võiks soovi korral ka telefoni mahutada. Nagu rahakotil ikka tänapäeval, on selle sees kaarditaskud ja ühe laiadest sahtlitest võib ära kasutada paberraha jaoks. Ka müntidele on sellises kotis oma paik. 

Erinevalt aga tavalisest rahakotist, on sellel käekotil ka väikeste karabiinidega kinnitatav õlarihm. Õlarihma saab koti küljest  lahti ühendada ning sedasi saab käekott- rahakotist rahakott. Sedasi võib seda kasutada (näiteks tantsima minnes) väga kerge ja väikese käekotina või suuremas kotis kaasas kanda kui tavalist rahakotti.
Õlarihm on väikese pandla abil reguleeritava pikkusega.

Koti mõõdud seestpoolt on umbes 15,5 cm lai ning 9,5cm kõrge. Laius sai paika pandud kaarditaskute paigutuse järgi ning mõõte saab soovi korral muuta.

Käekott siiliga

Mõnusalt ümara vormiga käekott, kaunistuseks nahale voolitud siil. 

Kott sai selles mõttes lihtne, et rohkem taskuid sellele tookord ei tehtudki. 

Käekott siiliga on 20cm lai ja 18cm sügav, küljelt 6cm. Käekoti õlarihm on koti küljes karabiinidega ning selle pikkust saab pandla abil reguleerida.

See käekott on olnud eeskujuks sarnase vormiga naiste õlakottidele, mis on just selle toreda Siili järgi valitud ning  mõõdud on muudetud soovi kohaselt suuremaks.

Lillemustriga käekotid

Kottidele kaunistuseks voolitud lillemuster on inspireeritud Eesti rahvarõivaste kätistemustrist. 

Sellise mustriga on meil tehtud ka üks väga naiselik kollane portfell.

Nahast käekotid Wanakuramuselt

Käekotte on meil valmistatud juba väga erinevaid ning see võiks julgustada järgmist tellijat just endale igati sobivat ja meeldivat kotti tellima – nii sisu kui väljanägemise poolest

Et meil on Nahakambris kõik tööd käsitööd, siis ei ole mingisuguseid piiranguid sellele, millise kujuga või mõõduga nahast midagi välja tarvis lõigata on. Niisiis võib saada käekott kandilisem või ümaram, piklikum või ruudukujulisem, suurem või väiksem. 

Käekoti valmistamiseks kasutame ainult taimpargitud nahka. Me värvime naha alati töö käigus eraldi iga eseme jaoks – enamasti peale mustri voolimist, et saaks mustri võrreldes soovitava värviga siiski kuigi palju kontrastseks jätta.
Kõik värvid ja viimistlusvahendid on valitud hoolikalt – need on kõik väga kvaliteetsed ja just taimpargitud naha töötlemiseks mõeldud vahendid. Iga kott saab kaetud niiskuskindlust lisava lakiga ja muidugi ka vahatatud.

Kui hakkad käekotti tellima, siis on hea alustada sellest, kui selgitad, mida kavatsed kindlasti sellesse mahutada. Selge see, et teine kord võib olla kaasas kantav erinev, kuid eks Sina ise tead kõige paremini, mis Sinu käekotis alati kaasa peab mahtuma. 

Selle järgi võid kaaluda, et kas soovid, et mõnel esemel oleks kindlasti ka eraldi tasku, panipaik, et saaksid selle alati ilma pikemalt otsimata kohe kotist kätte. See võib olla näiteks rahakott, telefon või võtmed. 

Nüüd on juba üsna palju selge ning saab arvestada, millise mõõduga üldjoontes käekott saama peaks ning kui palju peaks sinna sisse taskuid planeerima. Jääb veel otsustada millise vormiga kott olla võiks ning millise pildi nahale kaunistuseks valid.

Kui Sul ei ole mingit mustrit või pilti meelel aga Wanakuramuse kätetöö meeldib, siis võid mustri või pildi mõtlemise ka meile usaldada. Võid ka lihtsalt nimetada mõne sümboli või märgikese, mida soovid, et kindlasti kasutaksime.

Soovid veel ringi vaadata?

Kui käekott tundub siiski väikesevõitu, siis meil on valmistatud ka väga erinevaid ja ilusaid õlakotte. Päris suurte esemete mahutamiseks aga võib olla sobiks paremini juba mõni portfell. Nii õlakottide kui portfellide hulgast leiavad endale sobivaid nii mehed kui naised.

0