Õlakotid

Nahast valmistatud õlakott mahutab rohkem kui rahakoti ja telefoni – ruumi on nii veepudelile kui villastele sokkidele, märkmikule- raamatule ja lõunaks kaasa pakitud moonale.

Nahast õlakotid kolme taskuga. Kotid on valmistatud käsitsi taimpargitud nahast. Pildil on tumepruun ja õlitatud viimistlusega kott.
Nahast õlakotid "Pool portfelli". Tumepruun ja õlitatud viimistlus, taimparknahk.

Kolme taskuga õlakotid "Pool portfelli"

Sellise õlakoti mõte oli ammu juba meelel aga polnud mahti kuidagi seda siia reaalsusesse veel vormida. Siis aga saabus üks tore tellimus ning oligi põhjust mõte teoks teha – see sobis selleks puhuks just nagu valatult. 

Mõte tekkis peale mitmete taskutega portfelli valmistamist, kui ma vaatasin, et täpselt poolest portfellist saaks ka väga mõnusa õlakoti. Ja sestap ma nimetangi seda “Pool portfelli”.

Nahast naiste õlakott

Põneva metallist lukuga ümara vormiga õlakotid. 

See õlakott on tegelikult valmistatud Siiliga käekoti eeskujul. Tellijale meeldis Wanakuramuse tehtud Siili pildiga käekott, kuid mõõdud olid sel tema jaoks väikese võitu. Nii suurendasime seda vastavalt tema soovile. 

Õlakott "Pööripäev"

Pööripäevakotid on kingitusteks tehtud õlakotid. Kingituste saajad on olnud erinevad inimesed ja sestap ei ole nendel õlakottidel ka mingisuguseid ühiseid jooni, mida siin esile tuua. Täpsemalt on koti ülesehituse ja mõõtude kohta kirjas pildi all.

Viisakas õlakott

Mõnusalt ümarate nurkadega kandiline õlakott. Kahtlemata on selle peamine väline võlu selle uhke muster. Värvimisel ei ole voolitud mustrisse värvi sisse surutud ning sedasi tuleb see eriti kenasti esile. 

Võluvat on aga selle koti juures veel. Kott on väga viisaka vormiga ning tal ei ole palju küljelaiust, mistõttu see on ka üsna kompaktne. Kolm taskut jällegi lubavad esemeid kotti paigutada väga lahedasti. 

Ümarakujulised nahast õlakotid

Nende uhkete õlakottide iseärasuseks on nii see ümar kuju kui ka klapile õmmeldud nahkpaeltest kaunistused. Selliseid dekoratsioone ei saa teha muud moodi, kui tuleb kõik õmblusaugud üks haaval torgata. Nahast paelad on võrdlemisi jämedad, et need koti peal võimsama efekti annaks. Ka musta värvi koti kaunistused on vormitud sirgetest nahatükkidest, mis märjalt on venitatud ja vormitud selliseks uhkeks kõverikuks. 

Olenemata oma ümarast kujust on õlakott siiski üsna mahukas. 

Kahe taskuga õlakotid

Õlakotid, milliste hulgas on nii suuremaid kui üsna väikeseid kotte. Kaks taskut sulguvad korraga koti pealmise klapi alla. Sellised kotid sobivad jällegi nii meestele, naistele kui lastele.

Nahast õlakotid Wanakuramuselt

Õlakottide hulgast leiavad endale sobivaid nii mehed kui naised. Käekottideks ja õlakottideks ei ole me kotte liigitanud mitte tingimata nende käes või õlal kandmise võimalikkusest tulenevalt vaid pigem stiili ja mahutavuse poolest.
Õlakotid naistele on meil paika saanud mõttes seatud piiri järgi ning on  mahutavuse  poolest suuremad kui naistele valmistatud käekotid. Õlakottide hulgas on aga ka siiki väiksemaid kotte – need mudelid on sobivad nii meesterahvastele kui naisterahvastele, tegelikult ka lastele.

Õlakotid valmistame taimpargitud nahast ning viimistluseks kasutame me spetsiaalselt sellele materjalile mõeldud kvaliteetseid vahendeid. Kõik õlakotid saavad alati lõpuks ka määritud niiskuskindlust lisava vahendiga ja vahatatud. Nende kokku õmblemiseks kasutame me väga tugevat vahatatud niiti.

Et meil ei ole mingisuguseid piiranguid sellel, mida nahast välja lõigata, siis õlakott võib saada ükskõik millise kujuga ning sellel võib olla ükskõik kui palju taskukesi ja panipaiku, et kotti oleks võimalik hästi organiseerida ning sedasi oleks sellest mugav vajalik kiiresti leida. 

Koti tellimisel võid alustada sellest, et mõtled üle, mida kotti kindlasti mahutada tahad. Selle järgi saab paika koti üldine suurus, mahutavus ning saab hakata paigutama vajalikke väiksemaid taskuid, kui soovid mõned esemed oma kindlale kohale kotis paigutada. Kõik sellised erisoovid saad meile kirja panna ning siis on meil võimalik pakkuda Sulle variante, kuidas Sulle sobilik ja mõnus kott teoks teha. 

Muidugi saad valida ka kotile kaunistuseks mõne meeldiva pildi või mustri. Kui sul ühtegi sellist kindlat meelel ei ole, siis võid usaldada mustri mõtlemise ka Wanakuramusele. Võid ka märkida, et millist elementi või märgikest, kujundit soovid, et mustrist leida oleks. 

Soovid veel ringi vaadata?

Kui õlakott tundub natuke suur, siis naistele on meil valmistatud ka väga erinevaid käekotte, mis mõõdu poolest on väiksemad. Muu hulgas on meil ka seal välja pakutud üks väga väike kott, mida saab kasutada nii käekoti kui rahakotina ühekorraga
Kui oled aga suurema nahast koti otsingul, siis vaata meie valmistatud portfellide seast. Seal on nii väga naiselikke variante kui väga suuri ja tugevaid portfelle meestele.
Naistele on pakkuda ka mahukas nahast kandekott, mis hiilgab oma vähese nõudlikusega.

0