Rihmad ja vööd

Meie valmistatud nahast rihm saab tehtud käsitsi, paksust taimpargitud nahast ja korralikult viimistletud äärtega.

Valmistame nii tavapäraseks kasutuseks mõeldud rihmasid kui ka eriotstarbelisi nagu matkavöö, jõusaalivöö (tõstevöö) ning vajaliku varustuse leiab isegi jõuluvana.
Rihmade hulgast leiab muidugi ka kellarihmad ja kaelarihmad lemmikloomadele.

Püksirihmad ja nahkvööd

Meisterdame klassikalisi ilma mustrita nahkrihmasid, tellida saab endale meeldiva mustri või pildiga püksirihma ning võimalik on ka rihmale voolitud muster üle maalida mitmevärviliseks. Kui Sul ei ole mingisugust kindlat mustrit välja valitud aga Wanakuramuse stiil meeldib, siis võid usaldada mustri joonistamise meile. Võid ka nimetada mõne sümboli või märgikese, mida soovid, et mustrist kindlasti leida oleks.

Nahkrihm ilma mustriteta

Klassikalised püksirihmad, ühevärvilised ning ilma voolitud mustriteta. Neid kaunistab naha enda loomulik pinna struktuur.
Siiski pakume me Sinu nahkrihma jaoks erinevaid värve ja pandlaid.


Püksirihm nahale voolitud mustritega

Püksirihm, millele voolime Sulle meeldiva kaunistuse või pildi. Muster võib olla ainult rihma pealmiseks jääval otsal või terves rihma pikkuses, salasõnum leiab koha pandla poolses otsas, kus selle olemasolust teab ainult rihma omanik.
Vaata näiteid püksirihmade pildialbumist.

Puusavöö / Matkavöö

Puusavöö on selline nahast rihm, mille peamine eesmärk ei olegi mitte ei pükse ega seelikut hoida, kleiti ohjata, vaid hoopis aidata esemeid kanda.

Sellist nimetatakse vahest ka matkavööks, sest lisaks vöökotile, mida sellisel tihti kantakse, on see mõeldud ka einevate esemete riputamiseks. Selleks on sellisel nahkvööl metallist öösid.
Matkavööst on lähem ülevaade ja mõned suurepärased fotod siin.


Jõusaalivöö

Lai kahekordsest paksust nahast vöö, mis toetab keha raskuste tõstmisel, treeningul!
Nahast tõstevöö – loe lähemalt

Teised rihmad

Ka kellarihmade ning kaelarihmade meisterdamisel kehtib, et nahale saab voolida mustrit ning muster võib saada ka mitmevärviline. Nagu ikka, ei ole albumites nähtav mingisugune piirang ning tellida saab ka teistsugust.

Kellarihm

Lisaks rihmadele valmistame muidugi ka kellarihmasid. Ka neid on meil tehtud mitmel moel – vaata albumist järele!
Nahast valmistatud kellarihmad erinevatele kelladele.


Kaelarihmad

Nahast kaelapaelad karvastele lemmikutele.
Kaelarihmad lemmikloomadele – vaata lähemalt

Pandlad

Rihma tellimisel saab valida erinevate pannalde vahel. Pandla valik sõltub ka sellest, kui laia nahast rihma soovitakse. Pandlaid me ise ei valmista ning kasutada on seega need, mis kauplustest kätte leiduvad. Eks nendegi valik aeg ajalt täieneb või muutub ning sedasi tasub üle uurida, et milliseid parasjagu leida võib. Seega albumites nähtav ei ole mingisugune piirang.

Rihma saame valmistada ka Sinu enda pandlale, kui Sul mõni meeldiv juba olemas on. Et see aga rihmaga hästi kokku istuks, on parem, kui toimetad pandla meile. Nende mõõdud on siiski erinevad ka mujalt kui ainult laiuses ning sedasi saavad kõik avaused, mis pandla kinnitamiseks vajalikud, paraja mõõduga. Pandla võib saata postipakiga.

Rihmade mõõdud

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast rihma laiuse ega pikkuse osas. Nagu varem kirjutatud, siis laiuse osas võib küll pannal rolli mängida, kuid ka siin on teistsuguseid lahendusi. Näiteks matkavööl on pannal kitsam kui rihma kogulaius ning kinnituseks on pandla jaoks vööle õmmeldud eraldi rihm.

Et vöö igati paras saaks, on hea kui meil on ka andmed, millisele vööümbermõõdule rihm valmistada. Kui vööümbermõõtu pole teada, siis sobib ka mõõt, mis võetud olemas olevalt rihmalt. Mõõda rihma pandla otsast kuni enim kasutatava auguni.

Meilt vahel küsitakse, et kas “mehe mõõdus rihma ka on?”

Ka pikka rihma saab valmistada ning enamasti me küsime endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad. Meie võimalus sõltub seega sellest, et kui pikka neil parasjagu pakkuda on (olnud). Aga varem või hiljem leidub kindlasti sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele.

0