Rihmad ja vööd

Meie valmistatud nahast rihm saab tehtud paksust taimpargitud nahast, otsast lõpuni käsitsi.

Klassikalised püksirihmad, ühevärvilised ning ilma voolitud mustriteta.

Neid kaunistab naha enda loomulik pinna struktuur.

 Siiski pakume me Sinu rihma jaoks erinevaid värve ja pandlaid.

Püksirihm, millele voolime Sulle meeldiva kaunistuse või pildi. Muster võib olla ainult rihma pealmiseks jääval otsal või terves rihma pikkuses, salasõnum leiab koha pandlapoolses otsas, kus selle olemasolust teab ainult rihma omanik.

Vaata ülalkirjeldatud võimalustest näiteid püksirihmade pildialbumist.

Puusavöö on selline nahast rihm, mille peamine eesmärk ei olegi mitte ei pükse ega seelikut hoida, kleiti ohjata, vaid hoopis aidata esemeid kanda.

Sellist nimetatakse vahest ka matkavööks, sest lisaks vöökotile, mida sellisel tihti kantakse, on see mõeldud ka einevate esemete riputamiseks. Selleks on sellisel nahkvööl metallist öösid.

Matkavööst on lähem ülevaade ja mõned suurepärased fotod siin.

Lisaks rihmadele valmistame muidugi ka kellarihmasid. Ka neid on meil tehtud mitmel moel – vaata albumist järele!

Nahast valmistatud kellarihmad erinevatele kelladele.

Rihmade mustrid ja tegumoed

Meisterdame klassikalisi ilma mustrita nahkrihmasid, tellida saab endale meeldiva mustri või pildiga püksirihma ning võimalik on ka rihmale voolitud muster üle maalida mitmevärviliseks. Kui Sul ei ole mingisugust kindlat mustrit välja valitud aga Wanakuramuse stiil meeldib, siis võid usaldada mustri joonistamise meile. Võid ka nimetada mõne sümboli või märgikese, mida soovid, et mustrist kindlasti leida oleks.

Meil on ka mõned natukene erilisemad nahast rihmad. Matkavöö/ puusavöö on selline abiline, mis võimaldab vööle mitmesuguseid esemeid riputada. Rihma ja vöökoti komplekt Jõuluvanale vist pikemat selgitust ei vaja.

Viimistlusvahendid on meil kvaliteetsed, spetsiaalselt taimpargitud nahale mõeldud värvid ja lakid. Naha värvime me töö käigus ning iga rihm saab alati ka määritud veidi niiskuskindlust lisava vahendiga ja vahatatud.

Pandlad ja rihmade mõõdud

Rihma tellimisel saab valida erinevate pannalde vahel. Pandla valik sõltub ka sellest, kui laia nahast rihma soovitakse. Rihma saame valmistada ka Sinu enda pandlale, kui Sul mõni meeldiv juba olemas on. Et see aga rihmaga hästi kokku istuks, on parem, kui toimetad pandla meile. Nende mõõdud on siiski erinevad ka mujalt kui ainult laiuses ning sedasi saavad kõik avaused, mis pandla kinnitamiseks vajalikud, paraja mõõduga. Pandla võib saata postipakiga.

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast rihma laiuse ega pikkuse osas. Nagu varem kirjutatud, siis laiuse osas võib küll pannal rolli mängida, kuid ka siin on teistsuguseid lahendusi. Näiteks matkavööl on pannal kitsam kui rihma kogulaius ning kinnituseks on pandla jaoks rihmale õmmeldud eraldi rihm.

Meilt vahel küsitakse, et kas “mehe mõõdus rihma ka on”. Ka pikka rihma saab valmistada ning enamasti me küsime endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad. Meie võimalus sõltub seega sellest, et kui pikka neil parasjagu pakkuda on (olnud). Aga varem või hiljem leidub kindlasti sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele.

0