Tööriistadele

Taimpargitud nahast valmistatud tuped, ümbrised, terakaitsed, kotid ja vutlarid igasugustele tööriistadele.

Ümbriseid, vutlareid ja tuppesid valmistame ka märgvormimise teel. Lühidalt tähendab see seda, et naha teeme me läbimärjaks ja venitame siis vormi ümber. Kuivades on sellel vormi järgi kuju. Et selline ümbris jäigem saaks, võib selle töö käigus ka kergelt ahjus üle “küpsetada”. Valik, et kas niimoodi vormida või mitte, on peamiselt olnud meie endi otsus olenevalt esemest ja kasutusest aga tellides võid ka ise selleks soovi avaldada – allpool avanevatelt lehtedelt näed, et märgvormitud ümbrisel, kotil on tulenevalt tegumoest veidi teistmoodi väljanägemine. Mõnda asja aga tuleb parima tulemuse saavutamiseks kindlasti selliselt vormida.

Noatupp

Siin pildil on noatupp Puukko noale, mis kinnitub rihmale jäigalt. Aga kinnitusmeetodeid on teisigi ning noatupe võib saada ka tervele matkanoa komplektile, millel on lisataskud näiteks tulepulgale ja terituskivile.
Vaata meie meisterdatud noatuppesid siit.


Terakaitse

Nahast terakaitsemed – näiteks kirvestele. Ühes töötoas valmis ükskord meil ka varaliimeistri tera kaitse, nii et selliseid saab teha igasugustele tööriistadele.

Siia tuleb uus artikkel terakaitsmetest varsti.

Vutlar

Nahast vutlareid on meil kah tehtud huvitavatele esemetele – nii trummipulkadele, tarot kaartidele kui taskunoale. Eks tööriist ole igal erinev ning meie saame nahast vutlari valmistamisega abiks olla.
Vaata nahast tehtud vutlareid lähemalt.


Padrunisalve tasku

Vööle kinnitatavad märgvormitud taskud salvedele.
Vaata lähemalt

Teised nahast ümbrised

Tõsi, ka telefon ja isegi võtmed võivad osutuda töövahenditeks. Meil on taskud, kotid ja kaaned sellistele esemetele üles rivistatud nahast ümbriste lehele. Asjakohane tundub siin viidata ka vöökottidele, mis on ääretult mugavad igasuguse tihemini kasutatava ulatuses hoidmiseks.


0