Noatupp

Noatupp valmib täpselt noa järgi, nii saab see täpselt paras ning peab nuga korralikult kinni. Saame valmistada noatupe üsna ükskõik millisele noale.

Vööle kinnitamiseks on mitu varianti – noatupe külge saab teha jäiga aasa (nuga on jäigalt vertikaalasendis) või sellise aasa, mis kinnitub D-aasa külge ning võimaldab noatupel liikuda. Viimane võib olla kasuks, kui tihemini istumist ette tuleb. Noatupp võib vööle kinnituda ka horisontaalselt (rihmaga kohakuti).

Matkanoa külge näiteks võib paigutada panipaiga terituskivile ja tulepulgale. Noatupe külge võib panna väikese aasa, et seda vajadusel näiteks hoopis kaelas kanda saaks.

Nahast Noatuped Wanakuramuselt

Soovid noale tupe tellida?

Noatupp valmib ehtsast taimpargitud nahast käsitööna. Valmistame korraliku ja vastupidava noatupe, nii et tera ei lõika tupe õmblustesse ega neetidesse. Vajadusel valmistame tupe sisse ka terakaitse. Noatupe vööle kinnitamiseks on erinevaid viise, samuti on palju võimalusi seda veel kanda. Kirjuta meile, et milliseid kandmiseviise eelistad.

Kirjuta meile oma soovidest!

❖ Millist noatuppe millisele noale soovid? Oled teretulnud ka lisama pildi noast, millele tuppe soovid tellida.
❖ Mis värv Sulle meeldiks?
❖ Kas soovid, et noatupele oleks midagi ka kaunistuseks voolitud?

Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame:

Kuidas saame abiks olla? Kirjuta meile oma küsimustest, soovidest:

Ära muretse, me vastame kirjadele väga kiiresti!

Soovid veel ringi vaadata?

Tööriistadele valmistatud tuppedest- kaitsetest- ümbristest on meil praegu veel välja näidata ka padrunisalvedele tehtud vööl kantav tasku. Tegelikult on meil tehtud ka kirve terale kaitset ning töötoas sai kord üks liimeister terakatte. Ka matkasaele on vööle riputatav vutlar kord valmistatud. Nii et tegelikult on võimalik palju teha aga enamus nendest ettevõtmistest eeldab alati jälle, et saame tööriista seniks oma valdusesse. Kui see vastukarva ei ole, siis kirjuta julgesti!

Kui otsid noatupe riputamiseks lisaks ka rihma, siis meil on neidki mitmeid tehtud – ilma mustrita nahkrihmad, mustritega püksirihmad, mitmevärviliseks maalitud vööd ja ka riputusöösidega matkavöö.

0