Skip Navigation

Nahkkaantega fotoalbumid

Nahkkaantega albumi kaane kaunistuseks pakume nahale käsitsi voolitud pilte ja mustreid.
Albumi lehtedeks kasutame paksemaid kartonglehti, mis omavahel on eraldatud läbipaistva (kalka) paberilehega, et hoida Sinu fotosid kriipimise eest.

Fotoalbum valmib kokku lepitud mõõdus ja sisulehtede arvuga. Tellida saab albumit ükskõik millises mõõdus fotode tarbeks ja ükskõik millise lehtede arvuga.

Käsitsi valmistatud fotoalbumid


Fotoalbumite meisterdamisest

Fotoalbumi kaaned saavad nii seest kui väljast kaetud taimparknahaga. Kaanele voolime sellise pildi või mustri, nime, nimetähed või mõne märgikese- sümboli nagu soovid.

Albumi ülesehitusest

Fotoalbumi valmistamiseks kasutame nahakihtide vahel õhukest 3mm vineeri. Selle saeme välja just nii suure, kui parasjagu Sinu soovidele vastava albumi jaoks tarvis on. Vineeri on soovitatv kaane sisse kasutada selleks, et albumit saaks ka ühe käega tõsta, ilma et peaksid seda tingimata alt kogu aeg toetama. Ilma vineerita kaane sees vajub raskevõitu albumi sisu ikka muidu nahkkaante vahel looka ning sedasi võivad Sinu fotod kannatada saada. Vineeri ei jää mitte kusagilt paistma, isegi kui peaksid mingil põhjusel albumi köitest lahti harutama. Vineeri ei pane me mitte ainult avatava kaante sisse vaid ka eraldi parajad tükid käitmise osa kohale ja albumi selja sisse. Nõnda saab see vastupidav ja toekas.

Välimisele kaanele kasutame tavaliselt üht või teist viisi paksemat nahka, sissepoole jälle õhemat.

Albumi lehed ja vahelehed

Albumi sees on paksemad kartongist lehed fotode paigutamiseks ning iga sellise lehe vahel ka läbipaistvast paberist vaheleht, mis kaitseb fotosid omavahel üksteist kriipimast- nühkimast. Lisaks on iga kartongist lehe vahele köidetud veel üks kartongiriba. See jääb albumit lehitsedes nähtamatuks ning on mõeldud selleks, et kui albumi lehtedele fotosid lisatakse, siis albumi täitudes oleks see lõpuks ühtlase paksusega. Selle pärast ongi fotoalbumid alguses selja poolt kõrgemad ja kaane otste poolt madalamad.

Tellimisel palume Sul nimetada, kui mitu lehte albumis olla võiks (ilma vahelehti lugemata).

Albumi köitmine

Albumi valmistamiseks palume Sul täpsustada, et milline on kõige suurema foto mõõt, mida soovid albumisse kleepida. Selle järgi teeme kindlaks fotoalbumi üldmõõdud ning valime lehed Sinu nimetatud suurima foto mõõdust veidi suuremad. Lisaks on albumi lehed alati tegelikult palju pikemad, et paks ja raske paberipakk seljaosas kindlalt köita. Lõplikuks albumi köitmiseks kasutame nahast paela.

Pildid, mustrid ja värvid nahast albumi kaanele, värvivalik

Sinu soovil voolime albumi kaanele kaunistuseks mõne pildi, mustri, nime, kuupäeva, märgikese või midagi muud. Selleks võid kas ise pildi välja valida ja oma soovidega kaasa panna või siis jätta valik Wanakuramusele. Viimasel juhul võiksid vihjeks siiski nimetada, et mida muster või pilt kindlasti sisaldada võiks, et meil oleks millestki kinni hakata.

Valikus on palju erinevaid värve – need kõik on väga ilusad toonid. Värvid, mida kasutame on väga kvaliteetsed just sellisele nahale mõeldud ning imenduvada naha pinna sisse. Värv ei hakka pragunema või maha kuluma.

Õmblused ja nahkpõime

Albumi meisterdamisel pakume nahakihtide omavahel ühendamiseks kas õmbluseid või nahkpõimet. Mõlemad on ühtviisi vastupidavad ja tugevad kuid stiililiselt saab lõpuks siisk ierineva väljanägemisega albumi. Võimalik on ka kontrasti lisamiseks kasutada näiteks tumepruuni naha kõrval heledat niiti või nahkpõime juhul albumi põhitoonist erineva värviga naharibaga põimimist.


Fotoalbumi tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud album.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Millises mõõdus fotosid soovid albumisse paigutada (kõige suurema foto mõõt)?
  • Kui mitu lehte peaks albumis olema (ilma vahelehti arvestamata, mis fotode kaitseks mõeldud on)?
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime albumi kaanele ka mõne pildi, mustri, kuupäeva või nimetähed? (mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis).
Nahkkaantega fotoalbum seestpoolt
Nahkkaantega fotoalbum seestpoolt

Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame:

Kuidas saame abiks olla? Kirjuta meile oma küsimustest, soovidest:Ära muretse, me vastame kirjadele väga kiiresti!


Nahast tooted erinevatele andmekandjatele

Valmistame igasuguses mõõdus albumeid, nahast menüü-, raamatu- ja märkmikukaasi, nahast karpe ja plaadiümbriseid. Kõik tööd valmivad tellija soovitud mõõdu ja mahutavusega ning kaunistuseks saame nahale voolida ükskõik millise pildi või mustri.

Sul on mõni selline andmekandja, mida soovid nahksesse ümbrisesse panna kuid siin nimekirjas seda pole? Kirjuta Wanakuramusele kiri ning uuri töö teostuse koha!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!

Teemad sellel lehel
Käsitsi valmistatud nahkesemed. Nahakambris valmivad kõik esemed otsast lõpuni käsitööna, nii on käsitsi valmistatud ka iga viimanegi kui ese siin pildil.


Meile saab kirjutada: [email protected]


Ja meile võib ka helistada:
5673 9652 Tanel Kislov
5634 7953 Krislyn


Lehekülje sisukord

Teemad sellel lehel