Nahkköites fotoalbumid

Käsitsi valmistatud nahkköites fotoalbumid, millele voolime soovi korral Sinu valitud pildi.


Käsitsi valmistatud fotoalbumid


Fotoalbumite meisterdamisest

Spetsiaalselt köidetud sisuplokiga fotoalbum

See variant annab võimaluse valida ise albumi materjalid, mõõdud ning lehtede arvu. Ka köidetud saab selline album teisiti kui valmis sisuploki juhul. Erinevad köitmise võimalused arutame läbi tellimuse leppimisel.

Valida saab kartongist või paksemast paberist lehtede värvi, mis võib olla ka mõni veidi erilisem, kui tavaline ühe tooniline (dekoratiivkartong või mõni paksem kaunistustega paber). Lisaks kartongist (või paksemast paberist) lehtedele saavad albumi sees olema õhukesed läbipaistvast paberist vahelehed fotode kaitseks.

Fotoalbum valmis sisuplokist

Valmis albumiplokke on saadaval nii loodusvalget kui musta värvi kartonglehtedega (kaal 230 g/m²), mida eraldavad läbi kumavad õhukesed paberilehed. Õhukesed vahelehed on mõeldud fotode kaitseks.

Selliseid sisuplokke on saada järgmistes mõõtudes (laius x pikkus): 20,5 x 15 cm (loodusvalge, must), 23 x 24.5 cm (loodusvalge, must), 30.5 x 30 cm (loodusvalge, must), 35 x 24.5 cm (loodusvalge, must), 35 x 35 cm (loodusvalge).

Plokis on 30 lehte / 60 lehekülge.

Albumi mõõdu valimine

Albumi mõõdu võid otsustada näiteks kõige suurema foto mõõtmete järgi, mida soovid albumisse paigutada. Kui plaanid fotode kõrvale ka mõnda kirjutist pildil oleva mälestuse meenutuseks või olukorra selgituseks, siis võid valida foto mõõtmest veidi suurema mõõdu, et ka selleks ruumi jätkuks.

Nahast fotoalbumi mõõdud võid otsustada suurima foto mõõtmete järgi, mis albumisse mahtuma peab.
Nahast fotoalbumi mõõdud võid otsustada suurima foto mõõtmete järgi, mis albumisse mahtuma peab.

Nahkköites fotoalbum

Olenemata millise ploki albumi jaoks valid, saab see uhked nahast kaaned (nahkköide). Album saab igal juhul kõvakaaneline, et pakkuda toestust selle sisule.

Kaane kujunduses saad samuti teha mitmeid valikuid – nahale saame me voolida pea ükskõik missuguseid kujutisi. Selleks võib olla nii üle terve albumi mõlema kaane ulatuv detailiderohke pilt või ka ainult näiteks nimi või väike märgike esikaanel.

Valikus on mitmeid värvitoone. Naha värvime me iga töö jaoks ise käsitsi peale pildi voolimist. Olenevalt köitmise viisist (mille asjus lepime edaspidi kokku) valime ka kaanetooni või temaatikaga sobivad eeslehed.

Nahkköites fotoalbumid
Nahkköites fotoalbumid

Albumi iseäralik kuju

Nii juba valmis sisuploki kui spetsiaalselt valitud materjalidest köidetud albumi sees on kartongist (või paksemast paberist) lehe vahele köidetud veel üks kartongiriba. See annab fotoalbumile iseloomuliku V kuju, kui seda alt või pealtpoolt küljelt vaadata ning hoiab ruumi fotodele. Kui album saab fotodega täidetud, siis küljelt vaadates on avatav serv tõusnud võrdseks albumi seljaga.

Käsitsi voolitud pildid ning värvid nahast albumi kaanele

Sinu soovil voolime albumi kaanele kaunistuseks mõne pildi, mustri, nime, kuupäeva, märgikese, kõik need või midagi muud. Selleks võid kas ise pildi välja valida ja oma soovidega kaasa panna või siis jätta valik Wanakuramusele. Viimasel juhul on tore, kui vihjeks siiski nimetad, et mida muster või pilt kindlasti sisaldada võiks, et meil oleks millestki kinni hakata.

Valikus on palju erinevaid värve – need kõik on väga ilusad toonid. Värvid, mida kasutame on väga kvaliteetsed, just taimpargitud nahale ning selliste töömeetoditega kasutamiseks (käsitsi nahatööde teostamiseks) mõeldud ning imenduvada naha pinna sisse. Värv ei hakka pragunema või maha kuluma.

Nahkkaantega fotoalbum
Nahkkaantega fotoalbum vaatetorni ja rabajärvega.

Õmblused või nahkpõime

Olenevalt tegumoest tuleb albumi kaane katteks kasutatavaid kahakihte ka omavahel ühendada. Selleks pakume kas õmbluseid või nahkpõimet. Mõlemad on ühtviisi vastupidavad ja kenad, kuid stiililiselt saab lõpuks siiski erineva väljanägemisega albumi. Võimalik on ka kontrasti lisamiseks kasutada näiteks tumepruuni naha kõrval heledat niiti või nahkpõime juhul albumi põhitoonist erinevat värvi naharibaga põimimist.


Fotoalbumi tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud album.

Kirjuta meile oma soovidest!

 • Kas soovid valmis sisuplokiga või spetsiaalselt köidetud albumit?
 • Millises mõõdus fotoalbumit soovid?
  Näiteks mis on kõige suurema foto mõõt, mida albumisse plaanitud on ning kas selle kõrvale peaks ka lühikeseks ülestähenduseks ruumi jääma?
 • Kui mitu lehte peaks albumis olema (ilma vahelehti arvestamata, mis fotode kaitseks mõeldud on)?
  Valmis plokis on tavaliselt 30 lehte, st 60 lehekülge.
 • Milline värv sulle meeldiks?
 • Kas voolime albumi kaanele ka mõne pildi, mustri, kuupäeva või nimetähed?
  Pildiks võib olla pea ükskõik milline Sinu valitud kujutis.
Nahkkaantega fotoalbum seestpoolt
Nahkkaantega fotoalbum seestpoolt
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Nahast tooted erinevatele andmekandjatele

Valmistame igasuguses mõõdus albumeid, nahast menüü-, raamatu- ja märkmikukaasi, nahast karpe ja plaadiümbriseid. Kõik tööd valmivad tellija soovitud mõõdu ja mahutavusega ning kaunistuseks saame nahale voolida ükskõik millise pildi või mustri.

Sul on mõni selline andmekandja, mida soovid nahksesse ümbrisesse panna kuid siin nimekirjas seda pole? Kirjuta Wanakuramusele kiri ning uuri töö teostuse koha!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!