Nahast karbid

Kenad ja kindlad hoiupaigad nii mälestusesemetele, dokumentidele kui ka igasugustele muudele asjadele.

Nahast karbid. Vineerist karbid on kaetud taimparknahaga. Kaunistuseks on karpide kaantel käsitsi voolitud pildid.
Nahast karbid “Päike” ja “Kuu”. Karbid on vennale ja õele mälestusesemete, dokumentide hoiustamiseks.

Nahaga kaetud vineerist karbid

Sarnase nahast karbi soovi korral valmistame kokku lepitud mõõdus vineerist karbi ning katame selle nahaga. Piltidel nähtavad karbid on kaunistatud kaane pealt paksemale nahale voolitud piltidega, mis on liimitud kaanetükile. Ülejäänud karbi osad on kaetud õhema nahaga. Vineeri ei jää kusagilt paistma.
Sarnase karbi, aga kergema, saab valmistada ka pappi kasutades. Seda peaks otsustama selle järgi, et kui suurt raskust ning milliseid esemeid karp peab suutma hoida ja toetada.

Märkimist tasub veel, et vineer on sedapuhku valitud 6mm paks, et karp oleks piisavalt jäik ning ei annaks painduma ka juhul, kui karbis hoiustatav saab kokku raskem. Karbi mõõtmed võimaldavad seda: nende mõõdud on 33 x 22 cm ning kõrgust said need 6 cm jagu. Ühtlasi talub selline karp ka ise kuigi palju raskust.

Karpide kaaned ei ole alumise karbi osaga ühendatud.


Nahast karbid ja taskud

Vasemal on lihtne ja kena nahast karp. Sellel karbil ei ole ühtegi puidust osa ning väiksemate ja kergemate esemete jaoks on see igati sobiv.

Paremal pool on nahast magnetkinnisega tasku. Et see on märgvormitud ning kergelt selle käigus ahjus küpsetatud, siis on tasku võrdlemisi jäik ning hoiab oma sisu üsnagi kindlalt – mõistes, et see on muljumistele veidi vastupidavam.

Nahast valmistatud fotokarp ja märgvormitud magnetkinnisega fototasku. Taimparknahk.
Nahast karp ja magnetkinnisega nahast märgvormitud tasku.

Mõlemad siin pildil näidiseks pakutud variandid – nii nahast karp kui tasku – on mõistagi kaalult kergemad kui eelpool esitatud vineersisuga karbid. Küll aga pakuvad nad siiski sisule vastupidavat kaitset ümbrisena, kuid ei pea ise suuremat sorti raskusele vastu.


Nahast karpide valmistamisest

Algatuseks tuleks otsustada, kas Sulle on vajalik vineerist sisuga karp või piisab kergemast ümbrisest. Siinjuures ei pruugi olla Sinu karbi sisse paigutatav sisu suurus mõõtmetelt määrav, sest kergema ümbrise võib ka suurele ja raskemale sisule valmistada ja vastupidi.

Sellise suurema kergema karbi käsitsemisel tuleb sel juhul lihtsalt arvestada, et karpi tõstes, tuleb seda ise hoolikalt käega alt toestada. See võib olla sobiv näiteks juhul, kui soovid mingisuguseid esemeid hoiustada näiteks riiulis kuid neile on tarvis kas valguse või muude keskkonnamõjude eest head kaitset.
Ühtlasi on suurema mõõtmega aga kergem karp sobilik ka suurte kuid kergete esemete hoiustamiseks. Näiteks juhul, kui soovid mingeid esemeid ulatuses hoida ilma neid üksikasjalikult kõigile siiski eksponeerimata.

Samuti saame teha viinerist sisuga jäiga ja tugeva karbi ka väikeses mõõdus. Selline väiksem karp on asjalik juhul, kui karpi paigutatav peaks igati kindlalt kaitstud olema – vastupidav näiteks võimalikele muljumistele.

Nahast karpidele kaunistuseks

Kõiki karpide variante on võimalik kaunistada Sulle meelepärase pildi või kirjaga. Nahale voolitu võib asukoha poolest olla samuti ükskõik kus kohas karbi peal, mitte ainult karbi kaanel.
Pildi jaoks võid meile ka mõned märksõnad anda, et saaksime ise ilusa mustri valmis joonistada.

Kirjatud karp ei ole muidugi kohustuslik ning hea meelega valmistame ka ilma pildita karpe.

Karpide värvid

Meil on valikus mitmeid erinevaid ilusaid toone nahavärve. Siin lehtedel pilte sirvides saad nendest kindlasti hea ülevaate. Võimalik on ka näiteks nahale voolitud pilti kuigi palju erivärvidega maalida. Selle võimalikkust saab täpsustada siis, kui soovitavat pilti oleme näha saanud.


Nahast karbi või tasku tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud karp.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kas oled otsustanud vineerist sisuga karbi või kergema nahast karbi kasuks?
  • Millises mõõdus karp olema peaks?
  • Kas soovid karbile kaunistuseks ka käsitsi voolitud pildikesi? Kui jah, siis kirjelda meile oma ootusi täpsemalt. Võid lisada ka näidiseks joonise või foto.
  • Milline värv Sulle meeldiks?
Nahaga kaetud vineerist karbid.
Nahaga kaetud vineerist karbid.
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Nahast tooted erinevatele andmekandjatele

Valmistame igasuguses mõõdus albumeid, nahast menüü-, raamatu- ja märkmikukaasi, nahast karpe ja plaadiümbriseid. Kõik tööd valmivad tellija soovitud mõõdu ja mahutavusega ning kaunistuseks saame nahale voolida ükskõik millise pildi või mustri.

Sul on mõni selline andmekandja, mida soovid nahksesse ümbrisesse panna kuid siin nimekirjas seda pole? Kirjuta Wanakuramusele kiri ning uuri töö teostuse koha!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!