Raamatukaaned

Raamatukaaned meisterdame otsast lõpuni käsitsi, taimpargitud nahast. Kaante meisterdamisel lepime kokku, millises mõõdus need teeme. Tänaseks oleme valmistanud kahte sorti raamatukaasi.

Kaaned oma raamatu köitmiseks

Ühed raamatukaaned, mida valmistanud oleme, on sellised, kuhu vahele saad ise oma soovitud sisu köita. See võib olla sinu enda raamat, luulekogu, joonistuste album, päevik või perekonna ajalugu. Lehtede köitmiseks saab kaante vahele paar nahkpaelu või metallklamber. Võid sinna köita näiteks õhemaid japaksemaid lehti vaheldumisi – õhematele saab kirjutada, paksematele fotosid juurde kleepida.

Nahkkaaned juturaamatu kaante kaitseks

Teised on sellised nahkkaaned, milliste vahele saab pista selle juturaamatu, mida parasjagu loed ning soovid kaasas kanda. Kotis aga võib asju olla palju ning tihe kulutamine võib raamatu originaalkaaned inetuks vormida. Sellised nahast kaaned aitavad kaasa raamatu säilimisele ning kui ühe raamatu oled läbi lugenud, saad kaaned järgmisele raamatule kaitseks ümber panna.Raamatule kaante valmistamisest

Kaantele saab kaunistuseks tellida omale meeldiva mustri, kirja, pildikese või märgi. Ka värve on meil üsna mitu ning soovi korral saab kaunistuseks tehtu maalida ka mitme tooniga.

Kaante mõõdud

Mõõdu osas lepime tellimisel täpselt kokku.

Raamatuid on erinevat mõõtu ning kui soovid tellida kaasi raamatu oma kaante kaitseks, siis oleks mõistlik valida mõni selline suurem suurus, mida saad kasutada ka väiksema mõõduga raamatu ümber. On võimalik teha ka sellised kaaned, mis on tagakaane ümber tagasi keeratavad ning sedasi on nede mõõt vähemasti ühte pidi reguleeritav nii, et sinna mahub nii õhem kui paksem raamat. Tagasi keeratav tagakaas võib saada sellisel juhul ühtlasi kasutust ka järjehoidjana.

Kaaned oma raamatu köitmiseks aga võivad saada just sellises mõõdus, kuidas sa paberit sisu jaoks leiad või mõnes paberipoes lõigata lased. See võib olla nii nö standard mõõdus (A4, A5, A6 jne) kui ka ruut, väga piklik ristkülik või kolmnurk. Kui sisu on juba olemas ja ootab kaasi, siis saad mõõdu üle otsustada kõige suurema lehe mõõdu järgi.

Meilt saab tellida

Kirjuta Wanakuramusele kiri oma soovidega – ava tellimisvorm!

Lisad kaantele

Juturaamatu kõrval tõenäoliselt pliiatsile panipaika tarvis ei ole kuid järjehoidja või isegi mitu võivad ära kuluda.

Oma raamatut köites aga võib ka pliiatsi hoidja kasutust leida – näiteks juhul kui raamat alles aegamisi täitub.

Mõlemal juhul aga võib Sulle meeldida, kui saad kaanepaari vahel oleva koos kaantega kokku tõmmata – selleks võib kaantele kinnitada rihmakese või sidumispaela.

Teised nahast kaaned Wanakuramuselt

Nahkkaante valmistamist pakume ka igasuguses mõõdus märkmikele. Märkmikukaantele saab lisada igasuguseid taskuid ja hoidjaid, mida Sul aga tarvis minna võib ning muidugi pakume kaunistuseks nahale voolitud pilte, mustreid. Märkmikukaaned on olnud hinnatud valik kingiotsinguil.

Restoranidele, pubidele, baaridele pakume menüükaante valmistamist.