Skip Navigation

Nahast raamatukaaned

Raamatukaaned meisterdame otsast lõpuni käsitsi, taimpargitud nahast. Kaante meisterdamisel lepime kokku, millises mõõdus need teeme. Tänaseks oleme valmistanud kahte sorti raamatukaasi.

Nahkkaaned raamatutele


Kaaned oma raamatu köitmiseks

Ühed raamatukaaned, mida valmistanud oleme, on sellised, kuhu vahele saad ise oma soovitud sisu köita. See võib olla sinu enda raamat, luulekogu, joonistuste album, päevik või perekonna ajalugu. Lehtede köitmiseks saab kaante vahele paar nahkpaelu või metallklamber. Võid sinna köita näiteks õhemaid japaksemaid lehti vaheldumisi – õhematele saab kirjutada, paksematele fotosid juurde kleepida.

Nahkkaaned juturaamatu kaante kaitseks

Teised on sellised nahkkaaned, milliste vahele saab pista selle juturaamatu, mida parasjagu loed ning soovid kaasas kanda. Kotis aga võib asju olla palju ning tihe kulutamine võib raamatu originaalkaaned inetuks vormida. Sellised nahast kaaned aitavad kaasa raamatu säilimisele ning kui ühe raamatu oled läbi lugenud, saad kaaned järgmisele raamatule kaitseks ümber panna.

Raamatule kaante valmistamisest

Kaantele saab kaunistuseks tellida omale meeldiva mustri, kirja, pildikese või märgi. Ka värve on meil üsna mitu ning soovi korral saab kaunistuseks tehtu maalida ka mitme tooniga.

Kaante mõõdud

Mõõdu osas lepime tellimisel täpselt kokku.

Raamatuid on erinevat mõõtu ning kui soovid tellida kaasi raamatu oma kaante kaitseks, siis oleks mõistlik valida mõni selline suurem suurus, mida saad kasutada ka väiksema mõõduga raamatu ümber. On võimalik teha ka sellised kaaned, mis on tagakaane ümber tagasi keeratavad ning sedasi on nede mõõt vähemasti ühte pidi reguleeritav nii, et sinna mahub nii õhem kui paksem raamat. Tagasi keeratav tagakaas võib saada sellisel juhul ühtlasi kasutust ka järjehoidjana.

Kaaned oma raamatu köitmiseks aga võivad saada just sellises mõõdus, kuidas sa paberit sisu jaoks leiad või mõnes paberipoes lõigata lased. See võib olla nii nö standard mõõdus (A4, A5, A6 jne) kui ka ruut, väga piklik ristkülik või kolmnurk. Kui sisu on juba olemas ja ootab kaasi, siis saad mõõdu üle otsustada kõige suurema lehe mõõdu järgi.

Lisad kaantele

Juturaamatu kõrval tõenäoliselt pliiatsile panipaika tarvis ei ole kuid järjehoidja või isegi mitu võivad ära kuluda.

Oma raamatut köites aga võib ka pliiatsi hoidja kasutust leida – näiteks juhul kui raamat alles aegamisi täitub.

Mõlemal juhul aga võib Sulle meeldida, kui saad kaanepaari vahel oleva koos kaantega kokku tõmmata – selleks võib kaantele kinnitada rihmakese või sidumispaela.


Raamatukaante tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud kaaned.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kas soovid kaasi raamatu kaitseks või oma sisu köitmiseks?
  • Mis mõõdus nahkkaasi soovid?
  • Kas soovid, et saaksid kaanepaari pealt ka sulgeda nööri või trukiga, pandlaga?
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime kaantele ka mõne pildi, mustri või nimetähed? (mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis).
Nahast raamatukaaned initsiaalide ja nahale voolitud mustriga. Kaaned on mõeldud raamatu kaante kaitseks.
Nahast raamatukaaned initsiaalide ja nahale voolitud mustriga. Kaaned on mõeldud raamatu kaante kaitseks.

Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame:

Kuidas saame abiks olla? Kirjuta meile oma küsimustest, soovidest:Ära muretse, me vastame kirjadele väga kiiresti!


Nahast tooted erinevatele andmekandjatele

Valmistame igasuguses mõõdus albumeid, nahast menüü-, raamatu- ja märkmikukaasi, nahast karpe ja plaadiümbriseid. Kõik tööd valmivad tellija soovitud mõõdu ja mahutavusega ning kaunistuseks saame nahale voolida ükskõik millise pildi või mustri.

Sul on mõni selline andmekandja, mida soovid nahksesse ümbrisesse panna kuid siin nimekirjas seda pole? Kirjuta Wanakuramusele kiri ning uuri töö teostuse koha!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!

Teemad sellel lehel
Käsitsi valmistatud nahkesemed. Nahakambris valmivad kõik esemed otsast lõpuni käsitööna, nii on käsitsi valmistatud ka iga viimanegi kui ese siin pildil.


Meile saab kirjutada: [email protected]


Ja meile võib ka helistada:
5673 9652 Tanel Kislov
5634 7953 Krislyn


Lehekülje sisukord

Teemad sellel lehel