Nahast raamatukaaned

Taimpargitud nahast käsitsi valmistatud raamatukaaned raamatu kaitseks ning nahkkaaned oma raamatu köitmiseks.

Nahkkaaned raamatutele


Nahast kaaned oma raamatu köitmiseks

Sellised nahkkaaned, kuhu vahele saad ise oma soovitud sisu köita. See võib olla sinu enda raamat, luulekogu, joonistuste album, päevik või perekonna ajalugu.
Kaante vahele võid köita näiteks õhemaid ja paksemaid lehti vaheldumisi – õhematele saab kirjutada, paksematele näiteks ka fotosid jutu juurde lisaks kleepida.

Üks võimalus on kaantele lisada lehtede köitmiseks sarnane nahkpael nagu järgneval pildil näha. Hästi sobib see, kui sisulehed on ette planeeritud ning ei nähta põhjust tihti köidetut lahti võtta.

Teine võimalus on kaantele neetida metallist köiteklamber, mille abil on hõlpsam sisu lisada ajapikku – eriti kui soovitakse hoida järjestust eestpoolt tahapoole.

Nahast raamatukaaned taimornamentidega. Sisu köitmiseks on kaante küljes nahast pael.
Nahast raamatukaaned taimornamentidega. Sisu köitmiseks on nahast pael.

Nahkkaaned raamatu kaante kaitseks

Nahkkaaned, milliste vahele saab pista selle juturaamatu, mida parasjagu loed või teatmeteose, millega parasjagu rohkem tööd ees on.

Kaaned on mõeldud raamatu enda kaante kaitseks, et hoida neid kulutuse, plekkide, kriimustuste jmt eest.

Kaasi saab kasutada erinevate raamatute ümber aga selge on see, et kõik raamatud ilmselt sama kaanepaari vahele ikka mahtuda ei saa. Sestap ei ole nende kaante juures oluline mitte tingimata hetkel käsil oleva raamatu mõõt, vaid pigem see mõõt, mida arvad, et mis võiks sinu vajadusi, harjumusi, tavasid arvestades olla suurim raamat, mida soovid kaante vahel kasutada.
Kui kaaned saavad mõne raamatu jaoks mõne sentimeetri jagu suured, siis täidavad nad oma eesmärki sellegi poolest suurepäraselt.

Muidugi valmistame hea meelega nahast kaaned ka spetsiaalselt konkreetsele raamatule.

Nahkkaaned raamatu kaante kaitseks. Kaantele on kinnitatud ka järjehoidja.
Nahkkaaned raamatu kaante kaitseks.

Raamatule kaante valmistamisest

Eelpool tutvustatud valikutele saab isikupära lisada mõne nahale voolitud pildi, mustri, märgi või ka tekstiga. Valikus on mitmeid ilusaid värve.

Kaanteks saavad nahatükid saab ühendada kas õmbluste või nahkpõimega. Mõlemal juhul võib kasutada kas sarnast tooni niiti, nahkpaela või valida kontrastse värvi (nt tumedad kaaned heleda niidiga õmblustega või heledad kaaned tumeda nahkpõimega).

Kaantele võib kinnitada ka järjehoidja, teha need kinni seotavad või näiteks trukiga, magnetiga suletavad.

Aga raamatule kaante valmistamisel ei saa me muidugi kuidagi enne peale hakata, kui on otsustatud kaante mõõtude üle ning järgnevalt on siin mõned ülestähendused, mis aitavad ehk selgusele jõuda, missugune kaanepaar oleks Sulle sobivaim.

Kaante mõõdud

Kui soovid kaasi konkreetsele raamatule, siis on meil tarvis selle konkreetse raamatu mõõtmeid (kaane pikkus – kaane laius ja raamatu paksus).

Kui soovid kaasi, mis oleks kasutatavad erinevate raamatute ümber, siis tasub mõelda võimalikule kõige suuremale raamatule, mida soovid kaante vahel kasutada. Kui raamatute mõõtude vahe on mõned sentimeetrid, siis saab suuremate kaante vahel kaitsta suurepäraselt ka väiksemat raamatut. Aga kui mõõtude vahe läheb juba väga suureks, siis tasub planeerida mitut paari kaasi.

Veel on ka võimalik valmistada kaaned, mis on laiupidi mõõdu poolest raamatu järgi muudetavad; sellest veidi allpool lähemalt.

Kui soovid kaanepaari, mille vahele oma raamatut köita, siis anna meile teada millises mõõdus lehti plaanid sinna sisse. Sellele vastavalt teeme kaaned veidi suuremad, et lehed raamatu kaante äärtest ikka kenasti natuke sissepoole jääks.

Paksem raamat – õhem raamat, kitsam ja laiem raamat

Kui raamatud on suures jaos sama pikad aga erineva paksuse või kaane laiusega, siis sellele tegelikult on üks hea lahendus olemas, kuidas nahkkaaned saab valmistada raamatu järgi mõõdu poolest reguleeritavad.

Sellisel juhul teeme raamatu esikaane jaoks nahkkaante sisse ikka sellise tasku, kuhu raamatu esikaant pidi kinnitada saab. Tagakaane jaoks aga sellist taskut ei tee, vaid nahkkaaned saavad raamatu tagakaane juurest tagasi keeratavad.

Ükskõik millisest kohast raamatud teineteisest laiupidi suunas erinevad (paksuse, kaane laiuse poolest), siis sellise variandi nahkkaasi saad tagakaane juurest tagasi keerates alati konkreetsele raamatule parajaks teha.
Ühtlasi saab tagasi keeratavat osa kasutada järjehoidjana.

Nahast kaaned tagasi keeratava osaga. Sellised kaaned on laiupidi mõõdu poolest reguleeritavad.
Nahast kaaned, mis on raamatu tagakaane ümber tagasi keeratavad ning sedasi saab nende mõõtu laiupidi muuta raamatu järgi. Tagasi keeratavat osa saab kasutada ka järjehoidjana.

Raamatukaante tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saavad käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud raamatukaaned.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kas soovid kaasi raamatu kaitseks või oma sisu köitmiseks?
  • Mis mõõdus nahkkaasi soovid?
  • Kas soovid, et saaksid kaanepaari pealt ka sulgeda nööri või trukiga, pandlaga?
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas Sulle meeldiks nahkpõime või õmblused?
  • Kas voolime kaantele ka mõne pildi, mustri või nimetähed? (mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis).
Nahast raamatu kaitseks mõeldud kaaned tammepuuga. Taimparknahk.
Nahast raamatu kaitseks mõeldud kaaned tammepuu ja omaniku nimetähtedega.
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Nahast tooted erinevatele andmekandjatele

Valmistame igasuguses mõõdus albumeid, nahast menüü-, raamatu- ja märkmikukaasi, nahast karpe ja plaadiümbriseid. Kõik tööd valmivad tellija soovitud mõõdu ja mahutavusega ning kaunistuseks saame nahale voolida ükskõik millise pildi või mustri.

Sul on mõni selline andmekandja, mida soovid nahksesse ümbrisesse panna kuid siin nimekirjas seda pole? Kirjuta Wanakuramusele kiri ning uuri töö teostuse koha!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!