Nahast portfellid

Kõik meie valmistatud portfellid valmivad otsast lõpuni käsitööna. Nahast saame me lõigata ükskõik milliseid vajalikke tükke ning sedasi saab portfell ka täpselt sobiv kasutaja vajadustele.

Nahast portfell mitme taskuga. Taimparknahk.
Nahast portfell mitme taskuga.

Valmistame nii väga suuri ja mahukaid portfelle kui ka kergemaid ja väiksemaid. Kõik need kotid on tehtud hoolikalt valitud täisnahast ning need ei ole pehmed ja õrnad iluasjad vaid mõeldud kandma ja turvaliselt hoidma Sinu vara, mille sa kotti usaldad, nii ilmaolude kui ka kergemate põrutuste eest.

Teemad sellel lehel

Nahast portfellid ja sülearvuti kotid


Mahukate laiade taskutega nahast portfellid

Selline nahast portfell on sobiv, kui kannad kaasas ennekõike suurema mõõduga esemeid või tahad lühikeseks reisiks ka riideid kaasa pakkida.

Võrreldes mitmete taskutega portfelliga, mis hiilgab oma panipaikade rohkusega, on sellel kotil suured ja laiad taskud. Pisemad esemed ei jää siiski koti peale uitama, sest nende paigutamiseks saab portfelli külgedele väiksemad taskud lisada. Need on ligipääsetavad ka ilma koti pealmist klappi avamata ning nõnda pääsed hõlpsasti nii telefonikõnele vastama, leiad võtmed hoobilt üles ning rahakott on samuti kohe ulatuses.

Nahast portfell seestpoolt. Mahuka portfelli sees on väga palju ruumi.
Nahast mahuka portfelli sees on väga palju ruumi.

Korralikust nahast saab tugeva portfelli

Selline portfell kannatab palju raskust. Et me valime selliste kottide valmistamiseks parasjagu paksu naha, ei vaju portfelli põhi looka. Need ei ole pehmest nahast õhukesed kerged kotid vaid tõelised tööloomad. Portfellil on tugev korralik sang, millest saab haarata ka kindas käega ning lai klapiga õlarihm, mis kinnitub karabiinidega koti külge needitud aasadele. Sellise ülesehitusega tõstab rihm kotti külgedelt ning toetab selle kandevõimet. Lai rihm ei sooni Sulle õlga.

Portfelli mõõtudest

Portfelli tellimisel lepime kokku Sulle sobivates mõõtudes.
Pildialbumis on fotodel erineva mõõduga portfellid. Aga et parem ettekujuts saada – portfellid on umbes 40cm ringi laiad ja 30cm kõrged.

Küljelaius on neil samuti erinev. Kui soovid oma portfellile ka küljetaskuid, siis alla 10cm ei tasu koti külge teha. Alla selle mõõdu ei mahu käsi enam hästi taskusse ning pisemate esemete kätte saamine osutub ebamugavaks. Teine lugu on muidugi, kui plaanitsed küljetaskutes hoida midagi kitsast ja pikka (taskulambi näiteks?), mida paari sõrmega hõlpsalt haarata õnnestub.

Küljetaskud ei ole sellise portfelli puhul ainus lahendus väiksematele esemetele paika leida – näiteks on võimalik portfelli sisemisi taskuid väiksemateks panipaikadeks jagada ning miks mitte ka hõlpsasti ligipääsetav tasku portfelli klapile.

Pruuni värvi nahast mahukas portfell
Pruuni värvi nahast mahukas portfell

Nahast portfell mitmete taskuga

Kui kaasa võtta on tarvis palju, siis suur mitme taskuga portfell on valmistatud mõeldes just sellele, et iga ese leiaks omale paraja koha ning palju sisaldav portfell oleks siiski hästi organiseeritud.

Parajas mõõdus taskuid on nii rahakotile kui telefonile, isikutunnistus või pangakaart leiab panipaiga ning on mugavasti ikkagi käe pärast, kirjutusvahendid saab pista omaette taskusse, märkmik, akupank, mõni mälupulk ja võtmed jaotuvad kõik mõnusasti koti mitmetesse taskutesse portfelli esiküljel.

Enamus taskutest on paigutatud niiviisi, et neile pääseb ligi ka ilma portfelli klappi pandlast avamata. Kui soovid näiteks teekonnal väikese ostu teha, siis saad rahakoti väga hõlpsasti taskust kätte ilma, et peaksid koti sisu pikemalt lahkama hakkama.

Koti klapi all on kaks mahukat täispikkuses ja laiuses sahtlit, kuhu mahub nii sinu sülearvuti ning selle juurde vajalik, sinu mapp ja muu suurem kraam. Võrreldes mahuka ja suure portfelliga hiilgab see portfell just oma taskute rohkuse poolest.

Nahast portfell mitme taskuga
Nahast portfell mitme taskuga

Nahast portfelli kandevõime

Mitme taskuga portfellil on pandla abil reguleeritav õlarihm ning see kinnitub karabiini abil portfelli külgedele needitud aasadele. Kott kannatab vajadusel ka palju raskust ning sellise asetusega õlarihm toetab portfelli kandevõimet. Portfellil on toekas sang, millest mahub haarama ka kinnastatud käsi.

Portfelli mõõtudest

Kui hakkame Sulle portfelli valmistama, siis lepime kokku kõikides mõõtudes, et kott Sulle igati sobiv saaks. Aga et pilte vaadates asjaolud selgemad oleks, siis kirjutan siia üles selle portfelli valmistamiseks kasutatud mõõdud:

Nahast portfellil on sisuosas kaks suurt taskut. Olenevalt, kuidas esemed paigutatud on, saab küljelaiuse (8cm) jaotada kahe tasku vahel. Portfell seestpoolt mõõtes on: 38cm lai, 29,5cm kõrge ning küljelt varem mainitud 8cm.

Nahast portfell mitme taskuga - tumepruun, seestpoolt
Nahast portfell mitme taskuga – tumepruun, seestpoolt

Portfelli eesotsas on kaks väiksemat mahukat taskut (13,5×19,5+3cm). Need on valmistatud selliselt, et kummagi taga on sama lai ja kõrge panipaik (ilma küljelaiuseta). Kõik need taskud on ligipääsetavad ka siis, kui portfelli klapp pealt kinni on. Eesmiste taskute klapid kinnituvad metallnupuga.

Eesmiste taskute kohal, portfelli klapi all, on ülaosas veel kaks väikest taskut (10,4cm x 10,9cm), mis võivad mahutada näiteks kaarte või mälupulga.


Väiksemad nahast portfellid, sülearvutikotid

Need portfellid sobivad hästi, kui esemeid nii väga palju ei olegi, kuid sülearvutit või mõnda suuremat mappi tahaks ikkagi mahutada.

Kotis on selleks piisavalt ruumi ning sinna kõrvale mahub vahvasti ka kõik juurde kuuluv vajalik.

Sellise portfelli saab teha kas ainult ühe suurema sahtliga või näiteks kahega. Nii mahutab see lisaks sülearvutile ka vajadusel mappe või dokumente. Mitmel juhul on meil kotile lisatud ka kitsamaid ja väiksemaid taskuid – nii leiab koha ka telefon, võtmekimp, rahakott.

Väiksem portfell on siiski ka tugev kaaslane

Nimetusest ei tasu arvata, et need mõõdult vähemad portfellid kuidagi alla jääks mahukatele või mitmete taskutega portfellidele. Nagu kõik teised esemed, on need portfellid siin valmistatud täisnahast, kokku õmmeldud väga tugeva vahatatud niidiga ning ülesehituses oleme järginud täpselt sama rangelt enda jaoks elementaarset – kott ei tohi kunagi olla nõrgem, kui sinna sisu laduda saab.

Portfellidel on tugev ning mõistlikult kotile kinnitatud õlarihm. See tõstab portfelli külgedelt. Rihma vastusteks on portfelli külge needitud metallist aasad. Rihm on piisavalt lai, et mitte kandjat õlast soonida ning selle kindlustuseks saame portfelli rihmale soovi korral lisada ka pehmendust pakkuva klapi. Portfelli võib julgesti ka sangast haarata.

Kollane nahast portfell lillemustriga
Kollane nahast portfell lillemustriga

Portfelli mõõtudest

Portfelli tellimisel lepime kokku Sulle sobivates mõõtudes.
Nagu ka teised – need suuremad ja mahukamad portfellid – on nende portfellide laius ikka küündinud nii 40, kõrgus 30cm-ni. Nendel kottidel on aga alati võrdlemisi kitsad küljed – mõeldud parasjagu mappi ja arvutit paigal hoidma, et asjad kotis hirmsasti loksuma ei kipuks. Portfelli sisemised seinad aga on vabad lisamaks vajalikke taskuid.


Nahast portfelli valmistamine

Käsitsi valmistatud taimpargitud täisnahast

Kõik meie valmistatud portfellid on tehtud käsitsi ning ehtsast nahast. Kõik nahast tükid, mida portfelli valmistamiseks vaja läheb, lõikame välja käsitsi ning õmbleme kokku samuti käsitsi. Selline tegutsemine ei ole mitte ainult romantika pärast meil valitud siiski, vaid annab eelised, mida tööstuslikult tootes on raske korda saata.

Mõõdud ja taskute arv

Portfelli saad tellida ükskõik millises omale sobivas mõõdus. Nagu eelpool nimetet, lõikame me kõik välja käsitsi ning seetõttu ei ole mingisuguseid piiranguid ei mõõdule, kujule ega tegumoele. Kõik pildid albumites on inspiratsiooniks ning kõike saab kohandada nii nagu vaja.

Nahale voolitud pildid

Lisaks pakume me käsitsi voolitud pilte ja mustreid, mis samuti võivad olla Sinu enda valitud või ka enda joonistatud. Kui Sul ühtegi kindlat soovi ei ole meelel, siis võid pildi või mustri valiku ka meile jätta. Võid ka lihtsalt nimetada, et millist märgikest või muud elementi pildilt/mustrilt kindlasti leida soovid ja me teeme selle teoks. Mõned tellijad on otsustanud ka initsiaalide, logo, pühenduse või nime kasuks. Pildid ja mustrid ei ole muidugi kohustuslikud.

Värvid ja viimistlus

Meil on palju ilusaid värvitoone – kindlasti leiad endale meelepärase. Värvid, mida kasutame imenduvad naha pinna sisse ning ei kulu maha ega hakka pragunema. Portfellid saavad viimistletud ka vetthülgava määrdega ning vahatatud niiskuse kaitseks. Kõikide meie tööde ääred on alati korrektselt viimistletud. Siin ei ole küsimus ainult ilus vaid väljapoole jäävatest viimistlemata äärtest on niiskusel lihtne nahka sisse pugeda.

Õmblused ja nahkpõime

Nahast portfelli osised saab ühendada kas õmbluste (väga tugeva vahatatud polüesterniidga) või nahkpõimega. Kui valid niidi või nahariba jaoks eseme põhivärvile kontrastse tooni, saab jälle omamoodi huvitavaid ja isesuguseid tulemusi. Põimimise viise on ka mitmeid, need mõjuvad ühtlasi alati ka omaette dekoratsoioonina.

Kinnised jm metallosised

Portfelli kinnitusteks on pakkuda metallist pandlaid, kotilukke. Kinnituse valik muidugi peaks sõltuma koti kasutusest ja suurusest. Magnetlukk näiteks ei ole kindlasti sobiv valik suurele portfellile, mida soovitakse ka sangast tõsta-kanda aga mõnele väiksemale kotile on see jälle igati sobilik kinnis.

Õlarihmad teeme samuti pandlaga, et saaksid selle pikkust veidi reguleerida. Suuremate kottide ja portfellide taskute nurgad needime lisaks õmblusele, et lisada vastupidavust kasutusele.


Telli nahast portfell

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud portfell.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Mis võiks olla kõige suurem ese, mida kindlasti kotti panna soovid? Sellest saavad selgeks portfelli üldmõõdud.
  • Kirjuta meile, millist portfelli soovid. Näiteks – palju sel taskuid olla võiks ning mis sinna veel kindlasti mahtuma peaks?
  • Kas teeme portfellile ka sanga ja karabiinidest eemaldatava õlarihma? Milliseid kinnitusi eeelistad?
  • Nahkpõime või tugeva vahatatud niidiga õmblused.
  • Kas voolime nahale ka mõne mustri või pildi, mis kotti kaunistaks?
  • Milline värv sulle meeldiks?

Nahast esemed on väga pika elueaga. Meilt tellides saad endale sellise portfelli, mis on Sinu “näo” järgi tehtud ning Sa tunned sellest rõõmu ja saad kasu aastakümneid.

Nahast mahukas portfell nelja taskuga
Nahast mahukas portfell nelja taskuga
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Teised nahast kotid Wanakuramuselt

Valmistame taimparknahast kotte ja portfelle igasuguses mõõdus, kujus, erineva pildi ja värvitooniga.

Meie pildialbumites on palju pilte tehtud töödest – oleme meisterdanud nahast kotte nii meestele kui naistele, nii väiksemaid kui suuremaid ning mõned nende hulgas ka erilisemateks otstarveteks. Vaata linkidelt ka teisi meie tehtud nahast kotte:


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!