Nahast vöökotid

Nahast valmistatud erineva mõõdu, mahutavuse ja kujuga vöökotid.

Nahast vöökotid magnetkinnisega
Nahast vöökotid magnetkinnisega. Sellised on rihmal kandes vööga kohakuti.

Vöökotid valmivad käsitööna taimparknahast. Nahast vöökotte saab tellida erineva stiili ja mahutavusega, nii et see vastaks Sinu vajadustele ja oleks kasulikuks abiliseks.

Vöökoti kaunistuseks pakume käsitsi voolitud mustreid ning valikus on palju ilusaid värve.

Teemad sellel lehel

Käsitsi valmistatud nahast vöökotid


Nahast vöökoti valmistamisest

Ehtsast nahast käsitsi tehtud vöökotid

Kasutame tööks taimpargitud täisnahka ning lõikame kõik vöökoti valmistamiseks vajalikud koti osad välja käsitsi. See tähendab, et meil ei ole mingisuguseid piiranguid ei koti suuruse ega kuju osas. Sinu vöökott võib soovi korral saada mõne siin pildialbumis nähtava koti järgi tehtud aga see võib olla ka täiesti teistsugune vöökott.

Mõistlik on koti vorm ja mõõt selle järgi seada, mida seal sees kandma soovid hakata. Alati saab jätta veidi lisaruumi, kuid algatuseks võid üle mõelda, et mis sinna kindlasti mahtuma peaks ning mis nendest kõige suurema mõõduga ese on. Selle järgi saab üldmõõdud. Igal juhul saab aga valida küll, et kas kott teha pigem ümarama või kandilisema vormiga.

Lisaks võid mõelda ka sisemiste jaotiste ja taskute üle oma vöökoti jaoks. Piltidelt näed, et mõnele vöökotile on sisse õmmeldud näiteks ka kaarditaskuid ja eraldi klapi alla sulguvaid taskuid dokumentidele või sularahale.

Tugev nahast vöökott ühe taskuga.
Tugev õlitatud viimistlusega nahast vöökott. Koti sees on üks tasku, kinniseks läbi aasa tõmmatav rihm.

Vöökoti kinnitus vööle

Vöökott võib vööle kinnituda kas paralleelselt vöörihmaga või kergelt vöölt alla rippuda. Suurim vahe nendel peale väljanägemise on see, et vöölt kergelt rippuv kott on liikuvam ning vöörihmalga kohakuti kinnituv kott jäigemalt paigal. Peale ilu ja moe küsimuse tasub mõelda, et kumb variant Sinu tegevusi arvestades Sulle mõistlikum valik oleks.
Teostuse võimalusi on väga palju aga laias laastus võiks arvata, et suurema mõõdu ja mahutavusega kott on ehk kasutajale mugavam, kui see rihmal väga jäigalt ei ole ning näiteks istudes ebamugavalt ette ei jää. Mugavus sõltub sellest muidugi ka, et millise koha peal Sina oma vöökotti kannad.

Lisaks on võimalik teha vööle kinnituse aasad näiteks trukkidest avatavad, et saaksid vöökotti ilma vöörihma lahti võtmata nii vööle panna kui sealt maha võtta. Selle võimaluse üle tasub samuti kaaluda arvestades Sinu tegevusi. See on kindlasti mugav variant, kuid ei pruugi olla parim lahendus, kui tegeled mõne ekstreemspordi alaga või matkad tihti. Sellistes olukordades lihtsalt on parem, kui miski ei saa mitte kusagilt mitte kuidagi lahti väga lihtsasti tulla.

Vöökotil on trukkidest avatavad aasad.
Trukkidest avatavad aasad vöökoti seljal koti mugavamaks vööle kinnitamiseks, maha võtmiseks.

Kinnised vöökotile

Pakume mitmeid erinevaid variante vöökoti kinnisteks – valikus on nii pandlaid, pistlukke, magnetlukke ja magneteid, trukke, metallist nuppe. Lisaks on võimalik teha vöökotile ka nö viikingi koti stiilis rihma ja aasga kinnis. Viimane on väha lihtne aga kindel lahendus ning hõlpsasti ka ühe käega opereeritav.

Ka kinnise valikul soovitame kaaluda oma tegevusi. Kui kannad enamasti vöökotti kontoris (näiteks telefoni ligi hoidmiseks), siis on hästi sobivad ka kerged magnetlukud. Kui aga võib juhtuda, et satud vahest ka pea- alaspidi olukordadesse (või ligilähedastesse), siis tasuks valida ka kindlam lukk. Pannal on väga kindel valik aga seda ühe käega avada ja kinni panna ikka ei saa väga hästi. Pistlukk on samuti kindel ning seda saab ka ühe käega käsitseda.

Suur ja tugev nahast vöökott pistlukuga.
Suur ja tugev nahast vöökott. Koti kinniseks on metallist pistlukk.

Kaunistuseks nahast vöökotile pildid ja mustrid

Pakume nahale käsitsi voolitud mustreid ja pilte. Kujutis võib olla pea ükskõik missugune sulle meeldib, ka Sinu enda joonistus. Kui Sul ei ole parasjagu ühtegi kindlat meelel, siis võid selle töö ka meile jätta ning vihjeks nimetada mõne elemendi, mida mustrist või pildilt kindlasti leida soovid. Mustrid ja pildid võivad olla nii väikesed kui ka nii suured et katavad terve vöökoti.

Valikus on palju ilusaid värve, milliste seast valida. Töö käigus saab vöökott ka õlitatud, peale värvimist määritud spetsiaalse ilmastikukindlust veidi lisava seguga ning lõpuks ka vahatatud.

Vöökott viikingilaevaga, magnetlukuga. Kott on nahkpõimega.
Nahkpõimega vöökott kaunistuseks nahale voolitud viikingilaevaga. Koti kinniseks on magnetlukk.

Nahast vöö ja koti komplektid

Valmistame hea meelega ka terve vöökomplekti koos Sinu valitud lisadega – nahkvöö koos vöökoti, vutlari, vööside ja riputusaasadega.

Meilt tellides võid ise endale uhke komplekti kokku panna – peale vöökottide ja vutlarite pakume ka noatuppede ja igasuguste taskute valmistamist, mida vöökomplektiga kasutada!


Telli nahast vöökott

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud vöökott.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kirjelda meile, millist vöökotti sooviksid?
  • Mis sa sinna kindlasti mahutada tahad? (Näiteks, kui tahad telefoni selles hoida, siis kirjuta meile ka telefoni mõõdud või mudel, et saaksime mõõte arvestada).
  • Mis värv Sulle meeldiks?
  • Kas voolime vöökotile ka mõne mustri, pildi või nimetähed?
  • Kas soovid vöökotti, mis on kokku pandud nahkpõime või õmblustega?
Viikingi stiilis vöökott tiheda kalasaba mustriga.
Viikingi stiilis vöökott on kaetud üleni tiheda kalasaba mustriga, kinniseks läbi aasa tõmmatav rihm.
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Teised nahast kotid Wanakuramuselt

Valmistame taimparknahast kotte ja portfelle igasuguses mõõdus, kujus, erineva pildi ja värvitooniga.

Meie pildialbumites on palju pilte tehtud töödest – oleme meisterdanud nahast kotte nii meestele kui naistele, nii väiksemaid kui suuremaid ning mõned nende hulgas ka erilisemateks otstarveteks. Vaata linkidelt ka teisi meie tehtud nahast kotte:


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!