Nahast toolikatted

Mööblidetailidest on meil au olnud kaasa aidata näiteks mitmetele toolidele, täpsemalt toolikatetele.

Ja need tööd on kõik olnud väga põnevad, sest toolid on olnud juba väga erilised.

Toolikatted antiiktoolile

Kord uuriti, et kas meil oleks võimalik teha mustriga toolikatted kulunute asemele. Kunagi ammu oli meister nende toolide tarvis nahale mustri pressinud. Uued katted aga said voolitud mustriga.
Tellija soov oli, et muster saaks uutele katetele sama.
Seega oli esimeseks tööks sedapuhku mustri üles pildistamine ja järele joonistamine.

Kui muster on paberil, kantakse see märjaks tehtud nahale ning siis saab selle jooni mööda välja lõigata. Seejärel muster voolitakse nii, et see naha pinnast esile tuleks ning mustri osas omakorda tagumised detailid tagumisteks jääks ja esimesed esimesteks saaks. Lisatakse tarvilised lohukesed ja kumerused.

Värvida saab sellist mustrit mitut moodi. Sel juhul sooviti, et ääred jääks heledamad, et muster veel erksamalt taustast esile tuleks.

Taimpargitud naha eripära on aja jooksul oma tooni muuta, seepärast ei ole alguses tugev kontrast siiski igavesti püsiv, kuid mõningane erisus värvitooniga ikkagi jääb.

Katete valmistamiseks on kasutatud taimpargitud nahka, pruuni nahale mõeldud õlivärvi, nahaõli ja veekindlust andvat katet.Roorkhee tool

Meisterdasime puidust detailide juurde nahast tarvilised osised. Puidust detailid on tellija enda meisterdatud ning kui sa soovid sellist tooli endale, siis ta on valmis puitosiseid veel tegema.

Roorkhee tool on mõeldud kiiresti kokku ja lahti käima ning selle konstruktsioon on mõeldud just välikasutuseks, kus maapind võib olla üsna ebaühtlane. Tõsi – ilma nahast osisteta puitjupid omavahel koos ei püsi üldse. See on see, mis annab toolile sellise liikuvuse, et ka künklikul maal sellel lõppeks mugav istuda on. Ja tool sai tõesti väga mugav, üllatavalt mugav!

Kasutusel oli selline mudel kuuldavasti 1890ndatest aastatest kuni teise maailmasõjani Briti sõjaväe ohvitseridel.Yuyu tool

Valmistasime puidust istmeosale nahast katte. Puutööd on tellija enda tehtud. Jah, tellija on sama härrane Soomemaalt, kes Roorkhee toolid oma perele meisterdas. Nüüd oli tal uus projekt valminud ning järg taas istmekatete käes.

Nahast istmekatte alla sai kerge pehmendus ning nahkkate on kinnitatud spetsiaalsete polstrinaeltega.

Kaunistuseks on nahale voolitud tellija soovitud pilt.Mööblidetailid, sisustuselemendid

Lisaks toolikatetele oleme valmistanud ka kapinuppe, sahtlisangasid ja nahast osised rippuva riidepuu tarvis. Kõik see ei ole muidugi mingisugune piirang ning kui Sul on idee kuidagi oma kodu, mööblit vmt ilmestada ning vajad selleks nahameistreid, siis kirjuta meile!

Meilt saab tellida

Kirjuta Wanakuramusele kiri oma soovidega – ava tellimisvorm!