Nahast toolikatted

Mööblidetailidest on meil au olnud kaasa aidata mitmetele toolidele, täpsemalt toolikatetele.
Ja need tööd on kõik olnud väga põnevad, sest need toolid on olnud väga erilised.


Toolikatted antiiktoolile

Kord uuriti, et kas meil oleks võimalik teha mustriga toolikatted kulunute asemele. Kunagi ammu oli meister nende toolide tarvis nahale mustri pressinud. Uued katted aga said voolitud mustriga.
Tellija soov oli, et muster saaks uutele katetele sama.
Seega oli esimeseks tööks sedapuhku mustri üles pildistamine ja järele joonistamine.

Värvida saab sellist mustrit mitut moodi. Sel juhul sooviti, et ääred jääks heledamad, et muster veel erksamalt taustast esile tuleks.

Taimpargitud naha eripära on aja jooksul oma tooni muuta, seepärast ei ole alguses tugev kontrast siiski igavesti püsiv, kuid mõningane erisus värvitooniga ikkagi jääb.

Katete valmistamiseks on kasutatud taimpargitud nahka, pruuni nahale mõeldud õlivärvi, nahaõli ja veekindlust andvat katet.


Roorkhee tool

Meisterdasime puidust detailide juurde nahast tarvilised osised. Puidust detailid on tellija enda meisterdatud ning kui sa soovid sellist tooli endale, siis ta on valmis puitosiseid veel tegema.

Roorkhee tool on mõeldud kiiresti kokku ja lahti käima ning selle konstruktsioon on mõeldud just välikasutuseks, kus maapind võib olla üsna ebaühtlane. Tõsi – ilma nahast osisteta puitjupid omavahel koos ei püsi üldse. See on see, mis annab toolile sellise liikuvuse, et ka künklikul maal sellel lõppeks mugav istuda on. Ja tool sai tõesti väga mugav, üllatavalt mugav!

Kasutusel oli selline mudel kuuldavasti 1890ndatest aastatest kuni teise maailmasõjani Briti sõjaväe ohvitseridel.


Yuyu tool

Valmistasime puidust istmeosale nahast katte. Puutööd on tellija enda tehtud. Jah, tellija on sama härrane Soomemaalt, kes Roorkhee toolid oma perele meisterdas. Nüüd oli tal uus projekt valminud ning järg taas istmekatete käes.

Nahast istmekatte alla sai kerge pehmendus ning nahkkate on kinnitatud spetsiaalsete polstrinaeltega.

Kaunistuseks on nahale voolitud tellija soovitud pilt.


Nahatööde tellimine

Mööblidetailide valmistamisest

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellimus.

Kindlasti nõustud, et võimalusi mööbli, kodu või kontori ilmestamiseks on nii palju, et kahjuks ei ole siinkohal võimalik ühest kokkuvõtet pakkuda. Kui Sul on mõni mõte meelel, siis:

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kirjelda meile, mida soovid tellida, millises mõõdus ese saama peaks ning lisa kõik sellised iseärasused, mis Sulle esiotsa pähe tulevad.
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime nahale ka mõne pildi, mustri või nime(tähed)? (mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis).
Toolikatetele mustri voolimine
Toolikatetele mustri voolimine
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Nahast mööblidetailid

Vaata, milliseid nahast tooteid meilt kodu sisustamiseks, interjööri ilmestamiseks tellitud on. Valmistame tellimisel igasuguseid nahast tooteid!


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!