Nahast kaarditaskud

Nahast kahepoolne kaarditasku seitsme taskuga. Kaunistuseks käsitsi voolitud lõpmatuse sõlm.
Nahast kahepoolne kaarditasku seitsme taskuga. Kaunistuseks käsitsi voolitud lõpmatuse sõlm.

Pakume nahast käsitsi valmistatud kaarditaskuid igasuguses mõõdus, igasugusele kaartide arvule, Sulle meeldiva pildi või mustriga, mille voolime nahale samuti käsitsi.

Nõnda leiad meie kaarditasklute hulgast väga suuri ja mahukaid mitmekümne kaardi tarbeks valmistatud kaante vahel kaarditaskuid, kahepoolseid kaarditaskuid tihemini kasutatavatele kaartidele ning ka selliseid, millisesse võid pista ka ainult ühe kaardi, kui seda soovid.

Teemad sellel lehel

Nahast kaarditaskud erinevale kaartide hulgale


Kaarditaskute valmistamisest

Kaarditasku valmistame taimpargitud täisnahast. Kõik vajalikud osised lõikame nahast välja käsitsi ning sestap ei ole meil mingisuguseid piiranguid kaarditasku mõõtude, suuruse, mahutavuse ega kuju osas.

Kaarditaskud kaante vahel

Sellise nahast kaarditasku vahele saab teha alates kaks kuni mitukümmend kaarditaskut.

Kõige väiksem variant ongi selline, kus kummalgi kaane poolel on üks tasku ning sinna võid soovi korral pista ka korraga mitu kaarti. Sellise variandi mõõdud ei pruugi olla väga palju suuremad kaardi enda mõõtmetest, mitme kaardi samas taskus hoidmise juhul kasvab see olenevalt kaartide hulgast paksusesse. Siiski – sellise variandi juhul on tarvis meil ette teada millise maksimum kaartide hulgaga arvestada, et taskute sisse parasjagu ruumi jätta. Olenevalt kuidas me kokku lepime – saab kaarditasku kas külgede pikkuse osas vastavad mõõtmed või teeme tasku vahetükiga.

Ka kuue ja kaheksa taskuga kaarditaskud on mõõtmete poolest võrdlemisi väikesed. Nende sees on neli või kuus sellist taskut, mis on mõeldud igaüks ühe kaardi jaoks ning kaks teiste all olevat taskut võivad mahutada korraga ka mitut kaarti. Lisaks mahub sinna soovi korral ka volditult paberraha pistma.

Vegvisiriga nahast kaarditasku, milles on kaheksa taskut kokku. Kaks alumist on suuremad ning nendesse mahub ka mitu kaarti ülestikku.
Vegvisiriga nahast kaarditasku, milles on kaheksa taskut kokku. Kaks alumist on suuremad ning nendesse mahub ka mitu kaarti ülestikku.

Ja kaarditaskute arvu kasvades kasvab sedasi vastavalt ka terve kaanepaari mõõt.

Kui soovid kaartide vahel valides saada ülevaadet kõikidest kaartidest, siis sobib ehk paremini selline kaarditasku, kus ongi kõikidele kaartidele oma koht ette nähtud. Võimalik on ka lisada nn vahelehti ning sedasi üldmõõtudes pikkuse- laiuse osas kokku hoida (sel juhul kasvab kaarditasku jälle paksusesse).

Täpsustuseks:
Ka nendesse taskutesse, mis on mõeldud ühe kaardi jaoks mahub tegelikult panema mitu kaarti, sest nahk venib oma sisu järgi väga hästi. Kui lähed seda teed, siis tuleb arvestada, et tulevikus selline venitatud tasku enam ühte kaarti hästi kinni pidada ei pruugi.

Nahast meeste kaarditasku ja rahakoti komplekt. Kaarditaskul on kakskümmend taskut ja magnetkinnis. Nii rahakott kui kaarditasku on kaunistatud nahale voolitud vöökirja mustriga.
Nahast meeste kaarditasku ja rahakoti komplekt. Kaarditaskul on kakskümmend taskut ja magnetkinnis. Nii rahakott kui kaarditasku on kaunistatud nahale voolitud vöökirja mustriga.

Kahepoolsed kaarditaskud

Kahepoolsel kaarditaskul on paaritu arv taskuid – viis või seitse. Kummalgi küljel kas kaks või kolm ning üks sügavam keskel.

Selline mõõt mahub parasjagu pihku ning võib olla on just parim hoiupaik Sinu enim kasutatavatele kaartidele. Keskmine tasku jääb just sellisesse mõõtu, et seda võib kasutada kas veel mõndade kaartide jaoks, sularaha jaoks või näiteks võtme pistmiseks. Viimasel juhul võib keskmisesse taskusse põhja külge kinnitada ka nahkpaela võtmerõngaga.

Sellisele kaarditaskule ei ole mõtekas teha üle seitsme tasku. Seda seetõttu, et kaardid on jäigad ning need toestavad ka nahast tasku külgi. Mida rohkem kaarte külgedel ülestikku on, seda jäigemaks tasku küljed muutuvad ning siis on keskmisesse taskusse väga ebamugav ligi pääseda. Nahk muutub aja ja kasutusega küll pehmemaks ja elastsemaks aga plastikkaardid mitte.

Kahepoolsed nahast kaarditaskud viie taskuga, erinevad värvid.
Kahepoolsed nahast kaarditaskud viie taskuga, erinevad värvid.

Üks nahast tasku

Selline kaarditasku kus ongi ainult üks tasku.

Sellise tasku saab valmistada kas ainult ühele või mitmele kaardile. Vastavalt kokkuleppele suurendame me tasku mõõte niiviisi, et vajalik arv kaarte kenasti sisse mahub. Sellisest taskust leiad kaardid üles kas mälu järgi või üks haaval neid sirvides.

Nahale voolitud pildid ja mustrid, värvid

Kaarditaskute kaunistamiseks pakume nahale käsitsi voolitud pilte, mustreid, märke. Tihti küsitakse ka nahale voolitud initsiaale või nime. Kui Sul meelel ühtki kindlat pilti pole, siis võid valiku ka Wanakuramusele usaldada. Sel juhul nimeta siiski vihjeks, et millist märki või sümbolit soovid mustrist leida.

Muidugi ei ole pilt kohustuslik ning igasuguse kaarditasku saab tellida ka ilma selleta.

Valikus on mitmeid ilusaid värve, kindlasti leiad meeldiva! Kasutame selliseid värve, mis imenduvad naha pinna sissse ning ei kulu maha ega hakka pragunema. Kaarditasku saab töö käigus ka õlitatud ning peale värvimist kaetud spetsiaalse veidi ilmastikukindlust lisava määrdega. Kõige lõpuks vahatame kah!

Nahkpõime või õmblused

Kaarditaskuks saavad nahast osad võib ühendada nahkpõime või õmblustega. Mõlemal juhul võib omakorda kas nahkpaela või niidi värvi valida kontrastse eseme värvile ning sedasi jälle teistmoodi ning huvitava tulemuse saavutada. Mõlemad variandid on vastupidavad ja tugevad lahendused aga väljanägemise poolest pakuvad teistmoodi tulemust.

Nahkpõime juhul ei jää nahast eseme lõigatud ääred nähtavale ning põime kaitseb naha äärt. Õmbluste juhul aga saab kaarditasku korralikult ka äärtest viimistletud – ei mingeid karvaseid ja narmendavaid kohti.

Kaarditasku triquetraga
Kaarditasku triquetraga. Valmistatud ühe väga erilise uksekaardi jaoks!

Kinnised kaarditaskule

Kui soovid näiteks kaarditasku kaanepaarile ka kinnist, siis selleks on meil pakkuda trukk, metallnupp või magnet.


Kaarditasku tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud kaarditasku.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Kirjelda meile millist kaarditaskut sooviksid ning millisele kaartide hulgale.
  • Milline värv Sulle meeldiks?
  • Kas soovid kaarditaskule kaunistuseks ka mõnda märgikest või pilti?
Kaarditaskud rahvusliku mustriga
Kaarditaskud rahvusliku mustriga
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Nahast tooted raha ja kaartide hoiustamiseks Wanakuramuselt

Valmistame taimparknahast rahakotte, kaarditaskuid, rahataskuid ja mündikukruid igasuguses mõõdus, kujus, erineva pildi ja värvitooniga.

Meie pildialbumites on palju pilte tehtud töödest – oleme meisterdanud nahast rahakotte ja kaarditaskuid nii meestele kui naistele, nii väiksemaid kui suuremaid. Vaata linkidelt ka teisi meie valmistatud esemeid raha ja kaartide hoiustamiseks:


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!