Püksirihmad ja nahkvööd

Rihmad- vööd valmistame paksust taimpargitud nahast – selline täisnahast rihm, vöö peab väga kaua vastu ning ei kaota ajaga ka oma väljanägemises.


Nahast püksirihmad ja vööd


Püksirihmade, nahkvööde valmistamisest

Siit saad lugeda nahkrihmade valmistamise kohta, mida pakume nahkrihma tellimisel ning veidi ka naha ja muude materjalide kohta, mida vöö valmistamiseks kasutame.

Nahkvööd pildi või mustriga

Mustreid, kirju ja pilte saame nahale voolida terves rihma pikkuses kui ka näiteks ainult pealmiseks jäävale rihma otsale. Tihti on soovitud pildi sisse peidetult või sobitatult ka nime või initsiaale.

Pandla poolsesse otsa võib paigutada sellist, mis kõigile nähtaval olema ei peaks – nime, salasõnumi või märgi. See jääb alati rihma teise otsa alla ning on teada ainult rihma kandjale.

Täies pikkuses kirjatud musta värvi nahast püksirihm. Taimparknahk.
Täies pikkuses kirjatud musta värvi nahast püksirihm.

Mitmevärvilised nahkvööd

Tehtud on ka üsna uhkelt kirjusid rihmasid, mis inspireeritud vanadest Eesti kirivöödest. Aga mitmevärviline rihm võib saada ka omavahel rohkem ühte sulavate toonidega ning sedasi rõhutab maaling mustri või pildi osiseid ning üldmulje saab ka tagasihoidlikum.

Klassikalised nahast püksirihmad

Muidugi saab tellida ka ilma mustriteta klassikalise nahkrihma – nahad on alati erinevad, kuid nahk mida tööks kasutame ei ole pinnalt kokku pressitud ning sestap on tihemini nahal endal uhked jooned ja keerud sees. See kaunistabki neid rihmasid.

Täisnahast pruunid klassikalised nahast vöörihmad. Taimparknahk.
Täisnahast pruunid klassikalised nahast vöörihmad.

Voodriga nahkvöö

Meie valmistatud vööd on alati paksust taimparknahast tehtud ning seetõttu ei ole voodrit tingimata tarvis. Miks siis üldse sellist pakkuda?

Üks põhjuseid, miks me vööle voodri õmbleme on seetõttu, et tellija soovib vöö sisemisele poolele lisada mingisuguse märgikese, sõnumi või soovi kandjale, mis teda igapäevaselt salaja saadab. Et naha karvasele küljele ei saa midagi sellisel moel lõigata- voolida või pressida nagu naha siledale poolele, siis selleks kasutamegi me voodrit.

Voodriga nahkvöö. Taimparknahk.
Voodriga nahkvöö, mille sisemisel poolel on kandjale salajane sõnum.

Teine põhjus on “lihtsalt ilu pärast”. Voodriga vöö saab mõlemalt poolt sileda pinnaga ning kui selline stiil lihtsalt meeldib rohkem, siis on see valik ka olemas. Lisaks on siis ka päriselt põhjust vöö äärt läbi õmmelda.

Ainult liimi me ei usalda ning sestap on voodriga vöö alati äärtest õmblusega.

Pandlad nahkrihmadele

Nahkrihma tellimisel saab valida erinevate pannalde vahel. Pandla valik sõltub ka sellest, kui laia nahast rihma soovitakse. Kui otsustad pandla järgi, siis kontrolli, et pandlale mõeldud rihma laius sobib Sulle. Võid meile ka teada anda, kui laia vööd soovid ning siis vaatame koos üle, milline parasjagu saadaolevate pannalde valik on. Soovitame ainult selliseid pandlaid, mida oleme oma silmaga näinud ning milliste vastupidavuses ja tugevuses oleme veendunud.

Nahkrihm Sinu pandlale

Rihma saame valmistada ka Sinu enda pandlale, kui Sul mõni meeldiv juba olemas on või oled mõne meelepärase leidnud mõnest poest. Et see aga rihmaga hästi kokku istuks, on parem, kui toimetad pandla meile. Pandla võib saata postipakiga ning kui alles plaanid selle ostu, siis kirjuta meile – lepime kokku niiviisi, et mõnest e-poest tellitud pakk saabubki kohe otse meile siia. Sellisel juhul saame valmistada rihma nii, et meilt tellimuse kätte saades saab vööd kohe kasutama hakata.

Nahast vöö saksa sõjaväe pandlale.
Tumepruun täisnahast valmistatud vöö tellija saadetud saksa sõjaväe pandlale. Vöö laius on 40mm.

Tellid vöö aga pandla soovid ise kinnitada?

Meil on olnud ka juhuseid, kus soovijal endal on vajalikud tööriistad, et pannal rihmaga ühendada. Sel juhul saad meilt kokku lepitud pikkuses viimistletud nahkrihma ning enne kasutama hakkamist tuleb sellele pannal külge panna. Lisaks rihmale saadame pakis ka soovitud hulga sobivas mõõdus valmistatud vööaasasid ning soovi korral jupi vahatatud tugevat niiti kah.

Me oleme seda meelt, et kui tööriistad ja materjalid olemas on, siis saab alati midagi ikka teha ning vahel saab mõnest puudusest leidlikuse abil töö käigus üle kah. Kui hakkad ise pannalt kinnitama, siis oleneb Sinu pandlast palju, et mida Sul selle kinnitamiseks veel tellitud rihmale tarvis teha on ning kui soovid nõu pidada, saada meile oma pandlast pilte. Tasub meelel pidada, et võib olla ainult teravast noast, naasklist ja nõelast ei piisa, sest näiteks keelega pandlale on sul tarvis kindlasti ka rihmale auke lüüa.

Selline variant – tellida viimistletud nahkrihm ja pannal ise kinnitada – on tõenäoliselt hõlpsam, kui Sinu pannal on kas mõni vana sõjaväe vormiriietuse komplekti kuulunud haagitava kinnitusega või muu sarnane (tihti ikka mõni vanem) pannal. Sellistel pannaldel on eraldi metallist vastus, mille taha pannal haagitakse ning sellise rihmale kinnitamiseks polegi võib olla rohkem tarvis peale eelnimetatud paari tööriista.

Nahkrihm tellija pandlale
Nahkrihm tellija pandlale. See rihm on valmistatud vanale haagitava kinnitusega pandlale.

Veel pannalde rihmale kinnitamisviisidest

Ka muidu kitsama rihma jaoks mõeldud pannalt saab kinnitada laiale vööle. Sellise tehnikaga on valmistatud näiteks matkavöö ja ka tuleartistile valmistatud nahast kostüüm.

Sellise tehnikaga saame kindlasti väga huvitavaid ja põnevaid tulemusi kuid see ei ole ainus põhjus, miks sa võid tahta sellise pandla kinnitusviisi kasuks otsustada. Mõned inimesed saavad mõndade metallide koostises leiduvast allergilise reaktsiooni nahale ning selle vältimiseks ongi hea kasutada laiemale rihmale kitsamat pannalt, mis jääb ise laiema vöö osa peale ning ei puutu nahaga kokku. Just sel põhjusel oleme vahel kasutanud sellist pandla kinnitamise tehnikat ka käeehete valmistamisel.

Rihmade mõõdud

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast rihma laiuse ega pikkuse osas.
Pikkuse saame paika vööümbermõõdu järgi. Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, siis saab vajaliku mõõdu ka mõnelt olemas olevalt rihmalt.

Kuidas olemas olevalt vöölt uue rihma jaoks mõõtu võtta? Mõõda pandla otsast enim kasutatava auguni. Enim kasutust saanud augu juures on kõige rohkem kasutusjälgi. Selle mõõdu võtame uue vöö valmistamisel aluseks ning ka uuele rihmale teeme ikka mitu auku, et seda parajaks reguleerida saaks.

Vöö mõõtmine
Vöö mõõtmine

Meilt vahel küsitakse, et kas “mehe mõõdus rihma ka on?”

Ka pikka rihma saab valmistada ning enamasti me küsime endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad – varem või hiljem leidub kindlasti sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele.

Alati on võimalik muidugi ka pikk vöö kokku ühendada lühematest osadest. Näide sellest, et selline variant võib saada nii vastupidav kui ka huvitav ja kena, on meie valmistatud nahast vöökomplekt Jõuluvanale, kus tuli just sellist meetodit kasutada, et väga- väga pikk rihm saada.


Nahast vöö ja koti komplektid

Valmistame hea meelega ka terve vöökomplekti koos Sinu valitud lisadega nagu vöökotid, vutlarid, vöösid ja riputusaasad.

Meilt tellides võid ise endale uhke komplekti kokku panna – peale vöökottide ja vutlarite pakume ka noatuppede ja igasuguste taskute valmistamist, mida vöökomplektiga kasutada!


Vöö või rihma tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud püksirihm.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Millisele vööümbermõõdule rihma soovid?
  • Kui lai rihm olema peaks?
  • Mitut auku pandla jaoks rihmale soovid? (Tavaliselt teeme viis- kuus auku ca 2cm vahega).
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime rihmale ka mõne pildi, mustri või nimetähed? Mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis.
Pruunid püksirihmad nahale voolitud mustriga. Taimpargitud nahk, metallist pannal ja kruvineedid. Käsitsi tehtud.
Pruunid mustriga püksirihmad
Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame ning kuidas võime abiks olla:
Nõustun, et minu nimi ja e-posti aadress on vajalikud, et kirjavahetust pidada. Täpsemalt: Wanakuramusele avaldatud andmetest.
* Ära muretse, me vastame kirjadele tõesti väga kiiresti!

Täisnahast valmistatud vööd ja erineva otstarbega rihmad

Valmistame taimpargitud täisnahast nahkrihmasid ja -vöid igasuguses mõõdus, kirjatult ja ilma kirjata ning erinevates värvitoonides.

Meie pildialbumites on palju pilte tehtud töödest. Leiad siit korralikud nahkvööd (püksi ja seeliku peale), eriotstarbelised vööd nagu näiteks matkavöö ja jõusaalivöö, kellarihmad erinevatele kelladele, kaamerarihmad ning kaelarihmad karvastele lemmikutele.
Vaata linkidelt ka teisi meie valmistatud esemeid:


Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!