Skip NavigationSisukord

Püksirihmad ja nahkvööd

Rihmad- vööd valmistame paksust taimpargitud nahast – selline täisnahast rihm, vöö peab väga kaua vastu ning ei kaota ajaga ka oma väljanägemises.

Rihmale saame voolida soovi korral ka initsiaalid või nime. Mustreid võime nahale voolida terves rihma pikkuses kui ka näiteks ainult pealmiseks jäävale rihma otsale. Pandla poolsesse otsa võib paigutada sellist, mis kõigile nähtaval olema ei peaks – nime, salasõnumi või märgi. See jääb alati rihma teise otsa alla ning on teada ainult rihma kandjale.

Tehtud on ka üsna uhkelt kirjusid rihmasid, mis inspireeritud vanadest Eesti kirivöödest. Aga mitmevärviline rihm võib saada ka omavahel rohkem ühte sulavate toonidega ning sedasi rõhutab maaling mustri või pildi osiseid ning üldmulje saab ka tagasihoidlikum.

Muidugi saab tellida ka ilma mustriteta klassikalise nahkrihma – nahad on alati erinevad, kuid nahk mida tööks kasutame ei ole pinnalt kokku pressitud ning sestap on tihemini nahal endal uhked jooned ja keerud sees. See kaunistabki neid rihmasid.

Nahast püksirihmad ja vöödPüksirihmade, nahkvööde valmistamisest

Pandlad

Rihma tellimisel saab valida erinevate pannalde vahel. Pandla valik sõltub ka sellest, kui laia nahast rihma soovitakse ning rihma saame valmistada ka Sinu enda pandlale, kui Sul mõni meeldiv juba olemas on. Et see aga rihmaga hästi kokku istuks, on parem, kui toimetad pandla meile.

Rihmade mõõdud

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast rihma laiuse ega pikkuse osas.

Meilt vahel küsitakse, et kas “mehe mõõdus rihma ka on?”

Ka pikka rihma saab valmistada ning enamasti me küsime endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad – varem või hiljem leidub kindlasti sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele.


Vöö või rihma tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud püksirihm.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Millisele vööümbermõõdule rihma soovid?
  • Kui lai rihm olema peaks?
  • Mitut auku pandla jaoks rihmale soovid? (Tavaliselt teeme viis- kuus auku ca 2cm vahega).
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime rihmale ka mõne pildi, mustri või nimetähed? Mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis.

Pruunid püksirihmad nahale voolitud mustriga. Taimpargitud nahk, metallist pannal ja kruvineedid. Käsitsi tehtud.
Pruunid mustriga püksirihmad


Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame:

Kuidas saame abiks olla? Kirjuta meile oma küsimustest, soovidest:Ära muretse, me vastame kirjadele väga kiiresti!Vöökomplektid ja vöökotid

Kindlasti märkasid ka matkavöö komplekti nahkrihmade hulgas. See on vaid üks võimalus – komplekti võid kokku panna ka rihmast ja noatupest või rihmast ja mõnest teistsugusest vöökotist. Rihmale riputatavaid taskuid on muidugi ka teistsugustele esemetele.
Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia - nii on kõik need esemed kord alguse saanud!