Sisukord

Püksirihmad ja nahkvööd

Rihmad- vööd valmistame paksust taimpargitud nahast – selline täisnahast rihm, vöö peab väga kaua vastu ning ei kaota ajaga ka oma väljanägemises.

Nahkvöö svastikamustriga. Taimparknahk.
Nahkvöö svastikamustriga


Nahast püksirihmad ja vöödPüksirihmade, nahkvööde valmistamisest

Siit saad lugeda nahkrihmade valmistamise kohta, mida pakume nahkrihma tellimisel ning veidi ka naha ja muude materjalide kohta, mida vöö valmistamiseks kasutame.

Nahkvööd pildi või mustriga

Rihmale saame voolida soovi korral ka initsiaalid või nime. Mustreid võime nahale voolida terves rihma pikkuses kui ka näiteks ainult pealmiseks jäävale rihma otsale. Pandla poolsesse otsa võib paigutada sellist, mis kõigile nähtaval olema ei peaks – nime, salasõnumi või märgi. See jääb alati rihma teise otsa alla ning on teada ainult rihma kandjale.

Mitmevärvilised nahkvööd

Tehtud on ka üsna uhkelt kirjusid rihmasid, mis inspireeritud vanadest Eesti kirivöödest. Aga mitmevärviline rihm võib saada ka omavahel rohkem ühte sulavate toonidega ning sedasi rõhutab maaling mustri või pildi osiseid ning üldmulje saab ka tagasihoidlikum.

Klassikalised nahast püksirihmad

Muidugi saab tellida ka ilma mustriteta klassikalise nahkrihma – nahad on alati erinevad, kuid nahk mida tööks kasutame ei ole pinnalt kokku pressitud ning sestap on tihemini nahal endal uhked jooned ja keerud sees. See kaunistabki neid rihmasid.

Pandlad nahkrihmadele

Nahkrihma tellimisel saab valida erinevate pannalde vahel. Pandla valik sõltub ka sellest, kui laia nahast rihma soovitakse. Kui otsustad pandla järgi, siis kontrolli, et pandlale mõeldud rihma laius sobib sulle.

Rihma saame valmistada ka Sinu enda pandlale, kui Sul mõni meeldiv juba olemas on. Et see aga rihmaga hästi kokku istuks, on parem, kui toimetad pandla meile. Pandla võib saata postipakiga.

Ka muidu kitsama rihma jaoks mõeldud pannalt saab kinnitada laiale vööle. Sellise tehnikaga on valmistatud näiteks matkavöö ja ka tuleartistile valmistatud nahast kostüüm.

Sellise tehnikaga saame kindlasti väga huvitavaid ja põnevaid tulemusi kuid see ei ole ainus põhjus, miks sa võid tahta sellise pandla kinnitusviisi kasuks otsustada. Mõned inimesed saavad mõndade metallide koostises leiduvast allergilise reaktsiooni nahale ning selle vältimiseks ongi hea kasutada laiemale rihmale kitsamat pannalt, mis jääb ise laiema vöö osa peale ning ei puutu nahaga kokku. Just sel põhjusel oleme vahel kasutanud sellist pandla kinnitamise tehnikat ka käeehete valmistamisel.

Rihmade mõõdud

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast rihma laiuse ega pikkuse osas.
Pikkuse saame paika vööümbermõõdu järgi. Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, siis saab vajaliku mõõdu ka mõnelt olemas olevalt rihmalt.

Kuidas olemas olevalt vöölt uue rihma jaoks mõõtu võtta? Mõõda pandla otsast enim kasutatava auguni. Enim kasutust saanud augu juures on kõige rohkem kasutusjälgi. Selle mõõdu võtame uue vöö valmistamisel aluseks ning ka uuele rihmale teeme ikka mitu auku, et seda parajaks reguleerida saaks.

Mõõda pandla otsast enim kasutatava auguni.
Vöö mõõtmine

Meilt vahel küsitakse, et kas “mehe mõõdus rihma ka on?”

Ka pikka rihma saab valmistada ning enamasti me küsime endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad – varem või hiljem leidub kindlasti sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele.


Vöö või rihma tellimine

Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame tööks ainult taimpargitud nahka. Samuti saab käsitsi ja ehtsast nahast Sinu tellitud püksirihm.

Kirjuta meile oma soovidest!

  • Millisele vööümbermõõdule rihma soovid?
  • Kui lai rihm olema peaks?
  • Mitut auku pandla jaoks rihmale soovid? (Tavaliselt teeme viis- kuus auku ca 2cm vahega).
  • Milline värv sulle meeldiks?
  • Kas voolime rihmale ka mõne pildi, mustri või nimetähed? Mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis.

Pruunid püksirihmad nahale voolitud mustriga. Taimpargitud nahk, metallist pannal ja kruvineedid. Käsitsi tehtud.
Pruunid mustriga püksirihmad


Anna meile teada, kuidas Sinuga ühendust saame:

Kuidas saame abiks olla? Kirjuta meile oma küsimustest, soovidest:Ära muretse, me vastame kirjadele väga kiiresti!


Nahast vöö ja koti komplektid

Meilt tellides võid ka ise endale uhke komplekti kokku panna – näiteks rihmast ja vöökotist. Kes tööriista kaasas kannab, hindab kindlasti oma komplektis ka näiteks noatuppe või nahast vutlarit mõnele muule esemele!
Otsid mõnda teist toodet?

Vaata esilehele, kus on piltidega lingid kõikide meie ilusatele ja uhketele käsitsi nahast valmistatud esemete liikidele.

Ja ära unusta, et meilt võid tellida ka siis, kui Sa meie tööde hulgast mõnda konkreetset veel ei leia – nii on kõik need esemed kord alguse saanud!