Tööriistadele

Taimpargitud nahast valmistatud tuped, ümbrised, terakaitsed, kotid ja vutlarid igasugustele tööriistadele. Kõik sellised esemed valmistame täpselt tööriista järgi, et need ikka korralikult parajad saaks.

Ümbriseid, vutlareid ja tuppesid valmistame ka märgvormimise teel. Lühidalt tähendab see seda, et naha teeme me läbimärjaks ja venitame siis vormi ümber. Kuivades on sellel vormi järgi kuju. Et selline ümbris jäigem saaks, võib selle töö käigus ka kergelt ahjus üle “küpsetada”. Valik, et kas niimoodi vormida või mitte, on peamiselt olnud meie endi otsus olenevalt esemest ja kasutusest aga tellides võid ka ise selleks soovi avaldada – allpool avanevatelt lehtedelt näed, et märgvormitud ümbrisel, kotil on tulenevalt tegumoest veidi teistmoodi väljanägemine. Mõnda asja aga tuleb parima tulemuse saavutamiseks kindlasti selliselt vormida.

Tuped, kaitsmed, taskud ja ümbrised


Tööriistadele ümbriste valmistamisest

Ümbrise tellimisel lepime kokku kõikides üksikasjades – kõik sellised vutlarid, koid ja tuped võivad olla kaela riputatavad, vööl kantavad või mõlemat. Kui nahast taskule on tarvis ka kinnist, siis meil on pakkuda mitmeid erinevaid variante – trukke, pandlaid, metallnuppe, pisikesi kotilukke. Eks kinnise valik peab sõltuma ka otstarbest ning selle selgitame tellimust leppides välja.

Vutlarid ja ümbrised võivad saada kokku ühendatud õmbluse või nahkpõimega. Kontrastset värvi niidiga saab anda ehk väljanägemisele särtsu ja nahkpõimet on mitmeid erinevaid põimimise viise. Mõlemad variandid on ühtmoodi väga tugevad ja vastupidavad.

Kõik ümbrised meisterdame kokku lepitud mõõdu järgi ning olenevalt kasutusalast võib olla lisaküsimusi, mida praegu ette aimata raske on – nii et kirjuta julgesti!

Meilt saab tellida

Kirjuta Wanakuramusele kiri oma soovidega – ava tellimisvorm!