Noatupp

Noatupp valmib täpselt noa järgi, nii saab see täpselt paras ning peab nuga korralikult kinni. Saame valmistada noatupe üsna ükskõik millisele noale.

Vööle kinnitamiseks on mitu varianti – noatupe külge saab teha jäiga aasa (nuga on jäigalt vertikaalasendis) või sellise vööaasa, mis kinnitub D-aasa külge ning võimaldab noatupel liikuda. Viimane võib olla kasuks, kui tihemini istumist ette tuleb. Noatupp võib vööle kinnituda ka horisontaalselt (rihmaga kohakuti). Matkanoa tupele saab lisada tasku terituskivile, tulepulgale.

Muidugi on võimalikud ka igasgused muud kandmise viisid – aasake ja rihmake, et nuga näiteks hoopis kaelas kanda.

Nahast noatuped noa järgi

Taimparknahast, käsitsi tehtud.


Noatupe valmistamisest

Nuga on üks nendest esemetest, millele tuleb tupe valmistamiseks kasutada märgvormimist. Selliselt saab tupp endale noa järgi kuju ning saab seega just sellele noale täpselt paras.

Sellise korraliku tupe valmistamiseks on seega vaja, et saadad meile just selle noa, millele tuppe soovid. Meie jaoks on see tänaseks juba igapäevane lugu aga olgu siiski nimetatud, et Sinu nuga saab olema meie juures hästi hoitud. Nuga vormimise ajal kuidagi viga ei saa.

Meilt saab tellida

Kirjuta Wanakuramusele kiri oma soovidega – ava tellimisvorm!

Teised nahast tuped, kaitsmed ja ümbrised

Valmistame ka teistele tööriistadele terakaitsmeid ja ümbriseid, kotte ja paunasid. Nii on meil väljanäituseks kirveterale tehtud kaitse, erinevaid vutlareid igasugustele esemetele ja padrunisalve taskud.

Lisaks leidub meil ka vöökotte, telefoniümbriseid ja võtmetaskuid.

Et noatupp ka kuhugi kinnitada, siis võivad Sulle huvi pakkuda ka meie valmistatud nahkrihmad ja mustritega vööd, matkalistele matkavöö.