Sisukord

Kamber liigub

Teinekord saadetakse Wanakuramustele ka küllakutseid.
Hea seltskonna vastu ei ole meil küll vähimatki – seega pakime me sel puhul naha, tööriistad, värvid- vaha ja muud määrded motoriseeritud raudvankri peale ja lähebki sõit lahti.Wanakuramus laadal

Tule nahakaupa ostma või tellimust leppima! Osaleme väärt laatadel, kus palju põnevat ja huvitavat!

Üleval pildialbumist saad kena ülevaate, kus me käinud oleme ning kuhu meid varsti oodata on. Aga mõned kohad on nii armsaks saanud meile, et sõidame nendesse paikadesse juba mitmendat aastat.

Nõnda leiad meid kindlasti Bushcraft festivalilt Raudsillal, Tallinna Keskaja päevadelt Niguliste mäe jalamil, kus eriti vahva meistrite ja käsitööliste kants neil päevil sisse seatakse, Viljandi Folgi käsitööhoovist, kus muusikaliste elamuste kõrvale vahelduseks midagi vahvat meisterdada saab, korra suve jooksul ikka ka Raekoja platsist meistrite väljanäituselt Ava Lava raames ning sügiseti Saku Suurhalli Mardilaadalt.

Milleks laadale tulla?

Kõik laadad ja festivalid, kuhu Wanakuramus sõidab, on rangelt käsitööliste kantsid. See tähendab, et nendelt ettevõtmistelt leiab päris kindlasti ehtsat käsitöökaupa. Selle kinnituseks saab seal lisaks ostmisele ka tutvust teha meistrite endiga, saab tulla tellimust leppima, kui eelistad isiklikku suhtlust e-posti kirjadele, saab näha milliste tööriistadega ning kuidas töö tehtud saab ning saab ka ise meistri juhatusel midagi valmistada. Wanakuramusel on alati õpitoa võimalus nendel väljasõitudel kaasas.

Lisaks ei ole Wanakuramuse nahakaupa müügil kusagil mujal kui ainult Wanakuramuse enda veebipoes ning kui tahad valiku tegemiseks kaupa oma silmaga näha ja käega katsuda, siis need festivalid on selleks suurepärane võimalus.

Kutsu Wanakuramus külla

Kui plaanitsed väärt laata või festivali ning soovid oma külalistele pakkuda ehtsast nahast otsast lõpuni käsitsi valmistatud kaupa, siis kirjuta meile julgesti. Võimalusel tuleme kindlasti!

Keskaja Päevad, Niguliste küla 2016
Keskaja Päevad, Niguliste küla 2016. Foto: Geit Eero.

Töötoad ja õpitoad

Uued oskused, kasulikud kogemused!

Töötoas saab tutvust teha nahatööriistadega, töövõtetega ning ise valmistada mingisuguse kokku lepitud eseme. Suuremate esemete valmistamine võtab aega väga mitu tundi kuni mitu päeva. Paari tunniga aga võib saada valmis käepaela, kellarihma, võtmehoidja, kaarditasku, võibolla isegi püksirihma/ nahkvöö, väikese noatupe või nahast pauna.

Töötuba sobib nii suurtele kui väikestele. Hätta ei jää keegi, sest Wanakuramus jälgib kõiki ja kõike ning annab vajadusel aga juhtnööre tegutsemiseks.

Töötoa korraldusest

Täna ei ole Wanakuramusel sellist kohta veel, kuhu külalisi kutsuda. Sestap peab olema koht, kus töötuba korda saata Sul endal pakkuda. Töökohale suuri nõudmisi ei ole – olenevalt valmistatavast esemest võib olla natukene on erisusi kuid üldiselt on peamine, et iga osaleja saaks istuda laua taga ning tema ees oleks tal vabalt ruumi tegutseda. Soojal ajal saab nahatööd teha ka õues aga külmal ajal peab see aset leidma toatemperatuuril soojas. Valgustus peab olema normaalne (tavaline) ning peab saama tilgakese külma puhast vett ligi võtta.

Tänaseks on paar põnevamat sihtkohta meil lisaks kooli klassiruumidele ja eravaldustele olnud restoranis ja kinga-koti butiigis. Esimesel juhul tüdrukute õhtu sisustamiseks, teisel juhul kaupluse külalistele meelelahutuseks. Nii et ära pelga oma paika välja pakkuda!

Nahatöö õpituba VB kinga- ja kotiäris
Muuseumiöö Pärnus 2019, VB kinga- ja kotiäris

Uuri töötoa tellimise kohta – võta ühendust!

Kui soovid meilt töötuba tellida, siis võta julgesti ühendust. Kirjuta meile aadressil [email protected], mida soovid töötoa käigus valmistada ning kui palju on osalejaid. Muu olulise täpsustame, kui esialgsed asjaolud selgunud on.


Kuidas levivad uudised laatadest- festivalidest ja töötubadest?

Püüame oma veebikodu ikka parimas vormis alati hoida ning seega ka siitsamast lehelt võib leida viiteid eelolevate väljasõitude kohta. Tihti aga napib meil aega ning ei jõua alati kuulutusi vormida. Aga päris kindlasti kirjutame me alati eelolevatest sündmustest Facebooki lehele teateid. Kui soovid Wanakuramuste tegemistega kursis olla, siis tasub Wanakuramuse leht endale jälgitavaks või meeldivaks märkida ning sedasi jõuavad kõik teated kindlasti ka Sinuni.