Skip Navigation

Kambris teoksil

Wanakuramuse nahatööd. Hazgal ja Krislyn.
Wanakuramuse nahatööd

Nahakambris on ikka igapäevaselt nahatöö ning nahatöösse puutuv teoksil. Siin on algatuseks väike kokkuvõtte sellest, milliseid materjale ja vahendeid meil üldse tarvis on, et midagi teoks saaks.


Taimpargitud nahk

Taimparknahk on imeline materjal. Nahakambris valmivad esemed just taimpargitud täisnahast – sellisest ei ole midagi maha lihvitud ega ära lõigatud ning sedasi on see tugev ja vastupidav. Sellisest nahast esemed lähevad omaniku nägu, salvestavad enda pinnale oldud aegu ja nähtud paiku ning mis peamine – sellised esemed teenivad sind väga kaua, kui mitte eluaja ja järgmist omanikku pealegi.

Nahkesemete meisterdamisel kasutame parimaid spetsiaalselt sellise naha jaoks valmistatud vahendeid – naha pind jääb mõnusalt sametiseks ja pehmeks.


Nahavärvidest

Taimpargitud nahast valmistatud esemed Wanakuramuse Nahakambrist
Taimpargitud nahast valmistatud esemed

Naha värvime me iga töö jaoks alati eraldi. Esiteks seetõttu, et käsitsi nahale voolitud mustrid saab huvitavamalt esile tuua värvides nahka peale mustri voolimist ning ka selleks, et saaksid endale soetada vajaliku eseme meeldivas värvitoonis. Vahel soovitakse ka mitmevärviliseks maalitud mustrit ning ka seda on võimalik teostada ainult igat eset eraldi maalides.

Oleme otsustanud kasutada ainult selliseid spetsiaalseid nahavärve, mis imenduvad naha pinna sisse. See ei kulu maha ega hakka kasutuse käigus pragunema. Kui katsud nahast eset, siis tunned käe all ikka päris ehtsat nahka, mitte värvikihti. Kõik need värvid on tõesti väga ilusa tooniga ning valikut ikka on – enamasti on meil riiulis musta, tumepruuni, helepruuni, kollast, rohelist (heledat ja tumedat), sinist, lillat, mahagoni, punast ja oranźigi. Selliste värvide hulgas on tegelikult veelgi toone ning soovi korral on meil võimalik mõnda värvi lisaks tellida.

Lisainfoks: On olemas ka pindmised värvid ning nende puhul on ikka võimalik, et ajapikku kulub see maha või hakkab pragunema. Need värvid on meie arvates kõige sobilikumad iluasjade kaunistamiseks, milliste kasutus piirneb eemalt imetlemisega.

Et need värvid, mida meie kasutame imbuvad naha pinna sisse, lubavad need endiselt särada taimpargitud naha iseärasusel ajapikku tumedamaks muutuda. Heledamate värvide juhul on seda muidugi rohkem märgata, musta värvi juhul tooni muutus muidugi välja ei paista, kuid selliste esemete kasutajaile jääb siiski mõnu nautida taimpargitud naha pinna struktuuri muundumist kasutuse käigus.


Õlid ja vahad

Tükike mesilasvaha ja oliiviõli segu. Nahatööd Wanakuramuse Nahakambrist.
Tükike mesilasvaha ja oliiviõli segu

Õlitatud viimistlusega esemed on naha enda loomulikku värvi. Päris töötlemata need siiski meilt Sulle ei saabu – iga ese saab alati õlitatud ja vahatatud. Õli ja vaha annavad nahale peale töötlemist* tagasi “elujõudu”, lisavad ka niiskete, märgade aga ka väga kuivade ilmastikuolude eest kaitset. Sellise viimistlusega esemetelt paistab taimparknaha maagia aga kõige ehedamalt esile. Kui kiiresti ning kui palju naha toon ja pind muutuvad, sõltub muidugi kasutusest. Rolli mängivad nii päikesepaiste kui niiskus, hooldamine ja muidugi kasutustihedus – tegelikult ka naha parkimiseks kasutatud ained, mis edaspidi keskkonnas leiduvaga reageerivad ning eelnevalt nimetatule võimaluse annavad.

  • Töötlemiseks peame näiteks mustri nahale voolimist, mille käigus nahka tuleb (olenevalt mustri suurusest, detailsusest, töö kestvusest ka vahel mitu korda) märjaks teha aga ka värvimist.

Õmblemine

Ka õmblustööd on Nahakambris käsitööd.

Niidid

Õmblusteks kasutame enamasti väga tugevat vahatatud polüesterniiti – sellist ei ole võimalik paljakäsi puruks tõmmata. Valikus on lisaks ka linast niiti, mida on võimalik nahavärvidega sobivasse tooni muundada. Linast niiti saab puruks tõmmata kuid väiksemate esemete puhul ei ole see teine kord tingimata probleem.

Õmbluse jaoks lõikame naha sisse väikese vao, kuhu sisse õmblusaugud lööme ning sedasi jääb niit naha pinnaga tasaselt. Sedasi ei ole karta, et tihedat kasutust saaval esemel niit läbi kuluks.

Käsitsi tehtud õmblus vs masinõmblus

Wanakuramus õmbleb enamasti esemed kokku sadulsepa õmblust kasutades. See on selline õmblus, kus iga piste tipneb sõlmega.

Meilt on küsitud, et miks me ometi käsitsi õmbleme? Aga võrreldes masinõmblusega on vahet väga palju – nimelt kui õmblusniit ikkagi peaks katkema, siis masinõmblus on väga kergesti hargnev. Sadulsepa õmblus aga nii naljalt lahti ei lähe. See tähendab, et kuigi niit katki on, siis ese seisab ikkagi koos ning parandustööd on hulka lihtsamad. Lisaks õmmeldakse käsitsi õmblusega niidist endast tihti läbi ning selline vahaniit poob ennast nii kõvasti iseenda külge siis kinni, et isegi kui tarvis oleks õnnetul juhul töö käigus midagi harutada, siis lihtsam on õmblus vajalikus ulatuses läbi lõigata ning alustada uue niidiga.

View this post on Instagram

#sadulsepaõmblus #saddlersstitch

A post shared by Wanakuramuse Nahakamber (@wanakuramuse_nahakamber) on


Küsimused

Kui soovid millegi kohta veel küsida, siis kirjuta või helista julgesti. Kontaktandmed leiad lehe allosast, vasakul!


Piilu üle Wanakuramuse õla, mis tal töölaual parajasti käsil on!


Wanakuramuse alkeemianurgake

Lisaks kaugest väljamaa poest soetatavatele vahenditele on võimalik taimpargitud nahka ka päris koduste vahenditega töödelda ning kvaliteedi poolest ei ole need sugugi kehvemad!


Kuidas levib teave kõigest sellest, mis Nahakambris teoksil?

Kõige kindlam viis alati teoksil olevaga kursis olla, on Wanakuramuse sotsiaalmeedia kontod! Ei ole veel ette tulnud, et poleks sinna pilti või videot korda saadetust postitanud!

Lisa Wanakuramuse Facebooki leht meeldivaks või jälita meid Instagramis!

* Kui Sinu brauseri privaatsusseaded ei luba Fb pluginat näidata, siis ei näe sa siin tõenäoliselt midagi eriti. Sel juhul võid liikuda siit Wanakuramuse Fb lehele.

Wanakuramuse Nahakamber Instagrami nametag
Skänneeri Instagrami äppi kasutades Wanakuramuse nametag siit!
Käsitsi valmistatud nahkesemed. Nahakambris valmivad kõik esemed otsast lõpuni käsitööna, nii on käsitsi valmistatud ka iga viimanegi kui ese siin pildil.


Meile saab kirjutada: [email protected]


Ja meile võib ka helistada:
5673 9652 Tanel Kislov
5634 7953 Krislyn


Lehekülje sisukord