Sisukord

Alkeemianurgake

Taimparknahk on imeline materjal. Nahakambris valmivad esemed just taimpargitud täisnahast – sellisest ei ole midagi maha lihvitud ega ära lõigatud ning sedasi on see tugev ja vastupidav. Sellisest nahast esemed lähevad omaniku nägu, salvestavad enda pinnale oldud aegu ja nähtud paiku.

Materjalidest

Nahkesemete meisterdamisel kasutame parimaid spetsiaalselt sellise naha jaoks valmistatud vahendeid – naha pind jääb mõnusalt sametiseks ja pehmeks ning tellitud ese teenib Sind väga kaua.


Nahavärvidest

Taimpargitud nahast valmistatud esemed Wanakuramuse Nahakambrist
Taimpargitud nahast valmistatud esemed

Naha värvime me iga töö jaoks alati eraldi. Esiteks seetõttu, et käsitsi nahale voolitud mustrid saab huvitavamalt esile tuua värvides nahka peale mustri voolimist ning ka selleks, et saaksid endale soetada vajaliku eseme meeldivas värvitoonis. Vahel soovitakse ka mitmevärviliseks maalitud mustrit ning ka seda on võimalik teostada ainult igat eset eraldi maalides.

Oleme otsustanud kasutada ainult selliseid spetsiaalseid nahavärve, mis imenduvad naha pinna sisse. See ei kulu maha ega hakka kasutuse käigus pragunema. Kui katsud nahast eset, siis tunned käe all ikka päris ehtsat nahka, mitte värvikihti. Kõik need värvid on tõesti väga ilusa tooniga ning valikut ikka on – enamasti on meil riiulis musta, tumepruuni, helepruuni, kollast, rohelist (heledat ja tumedat), sinist, lillat, mahagoni, punast ja oranźigi. Selliste värvide hulgas on tegelikult veelgi toone ning soovi korral on meil võimalik mõnda värvi lisaks tellida.

Lisainfoks: On olemas ka pindmised värvid ning nende puhul on ikka võimalik, et ajapikku kulub see maha või hakkab pragunema. Need värvid on meie arvates kõige sobilikumad iluasjade kaunistamiseks, milliste kasutus piirneb eemalt imetlemisega.

Et need värvid, mida meie kasutame imbuvad naha pinna sisse, lubavad need endiselt särada taimpargitud naha iseärasusel ajapikku tumedamaks muutuda. Heledamate värvide juhul on seda muidugi rohkem märgata, musta värvi juhul tooni muutus muidugi välja ei paista, kuid selliste esemete kasutajaile jääb siiski mõnu nautida taimpargitud naha pinna struktuuri muundumist kasutuse käigus.


Õlid ja vahad

Tükike mesilasvaha ja oliiviõli segu. Nahatööd Wanakuramuse Nahakambrist.
Tükike mesilasvaha ja oliiviõli segu

Õlitatud viimistlusega esemed on naha enda loomulikku värvi. Päris töötlemata need siiski meilt Sulle ei saabu – iga ese saab alati õlitatud ja vahatatud. Õli ja vaha annavad nahale peale töötlemist* tagasi “elujõudu”, lisavad ka niiskete, märgade aga ka väga kuivade ilmastikuolude eest kaitset. Sellise viimistlusega esemetelt paistab taimparknaha maagia aga kõige ehedamalt esile. Kui kiiresti ning kui palju naha toon ja pind muutuvad, sõltub muidugi kasutusest. Rolli mängivad nii päikesepaiste kui niiskus, hooldamine ja muidugi kasutustihedus – tegelikult ka naha parkimiseks kasutatud ained, mis edaspidi keskkonnas leiduvaga reageerivad ning eelnevalt nimetatule võimaluse annavad.

* Töötlemiseks peame näiteks mustri nahale voolimist, mille käigus nahka tuleb (olenevalt mustri suurusest, detailsusest, töö kestvusest ka vahel mitu korda) märjaks teha aga ka värvimist.


Õmblemine

Õmblused teeme tugeva vahatatud niidiga. Nahatööd Wanakuramuse Nahakambrist.
Õmblused teeme tugeva vahatatud niidiga. Niit jääb nahka lõigatud väikese vao sisse ning naha pinnaga tasa.

Ka õmblustööd on Nahakambris käsitööd. Õmblusteks kasutame enamasti väga tugevat vahatatud polüesterniiti – sellist ei ole võimalik paljakäsi puruks tõmmata. Valikus on lisaks ka linast niiti, mida on võimalik nahavärvidega sobivasse tooni muundada. Linast niiti saab puruks tõmmata kuid väiksemate esemete puhul ei ole see teine kord tingimata probleem.
Õmbluse jaoks lõikame naha sisse väikese vao, kuhu sisse õmblusaugud lööme ning sedasi jääb niit naha pinnaga tasaselt. Sedasi ei ole karta, et tihedat kasutust saaval esemel niit läbi kuluks.


Küsimused

Kui sa siit vastust ei leidnud, siis kirjuta või helista julgesti. Kontaktandmed leiad lehe allosast, vasakul!