Skip Navigation

Nahavaha valmistamine

Tõhus nahkesemete hooldusvahend, mida lihtne ise valmistada on ning mida ka Wanakuramus oma kätetöö viimistluseks kasutab! Sellest vaha ja õli segust on meil nii festivalidel kui töötubades palju juttu olnud ning kui kui varud suuremad, oleme seda ka müügiks pakkunud. Ja kes proovida saanud, on meile hiljem võtnud vaevaks kiitust jagada – sellest mõtleme, et küllap sai väärt kraam siis tehtud!


Nahavaha valmistamiseks kulub

  • Mesilasvaha
  • Extra Virgin tüüpi oliiviõli

Töövahendid

  • Anum, milles vaha sulatada ja segamispulk
  • Keedupott ja veidi vett
  • Vaha vormideks midagi – kompvekikarbi sisu, mõni väike karbike vms.

Et meil on parasjagu väga suur mesilasvaha tükk, siis algatuseks tuleb selle küljest saada väiksemad vahatükid. Tihti on abi olnud pigem kirvest, sest et see vaha väga kõva on. Lisaks peavad need tükid mahtuma ka nüüd anumasse, millega seda kuumavee vannis sulatada ning väiksemad tükid sulavad muidugi ka kiiremini üles kui üks suurem käntsakas.

Mesilasvaha tükeldamine
Mesilasvaha
Nahahooldusvahend mesilasvahast ja Extra Virgin tüüpi oliiviõlist
Nahahooldusvahend ongi valmis!

Segu hakkab vormides kohe hanguma ning mina panen nad jahtumise järel külmkappi hoiule. Selline “kuubikuke” ei ole enam nii kõva kui paljas mesilasvaha ning kasutamisel annab see nahale lisaks vahalt saadavale veekindlusele ühtlasi ka õli näol veidi toidet.

Selline segu sobib kasutada nahast esemetele (siledale poolele ikka, eks!) nii nagu ta on peale määrides kui ka uuesti sulatades. Saab ka nö vahepealset varianti kasutada ja seda vahatükikest kas radiaatoril või ahju juures soojas natuke veel pehmemaks lasta minna.
Mina kasutan uuesti sulatamise varianti, sest peale kandmine on sedasi ühtlasem, saab õhema kihi ning eriti mustritega esemete juhul on see kõvasti vähem tülikas hiljem, kui vaha hangub. Aga sellest tuleb teha eraldi kirjatükk.

Igal juhul tuleb siis peale vahatamist eset natuke ka pehme lapiga hõõruda veel õrnalt, et liigne vaha maha saada.


Veidi ülevaadet Wanakuramuse juures kasutatavatest materjalidest ja tehnikatest

Taimpargitud naha ostame Eestist, kuid palju materjale tuleb meil hankida väljamaalt, sest siinmail selliseid vahendeid ei toodeta.

Aga siiski – lisaks kaugest väljamaa poest soetatavatele vahenditele on võimalik taimpargitud nahka ka päris koduste vahenditega töödelda ning kvaliteedi poolest ei ole need sugugi kehvemad!


Kuidas levib teave kõigest sellest, mis Nahakambris teoksil?

Kõige kindlam viis alati teoksil olevaga kursis olla, on Wanakuramuse sotsiaalmeedia kontod! Ei ole veel ette tulnud, et poleks sinna pilti või videot korda saadetust postitanud!

Lisa Wanakuramuse Facebooki leht meeldivaks või jälita meid Instagramis!

* Kui Sinu brauseri privaatsusseaded ei luba Fb pluginat näidata, siis ei näe sa siin tõenäoliselt midagi eriti. Sel juhul võid liikuda siit Wanakuramuse Fb lehele.

Wanakuramuse Nahakamber Instagrami nametag
Skänneeri Instagrami äppi kasutades Wanakuramuse nametag siit!
Käsitsi valmistatud nahkesemed. Nahakambris valmivad kõik esemed otsast lõpuni käsitööna, nii on käsitsi valmistatud ka iga viimanegi kui ese siin pildil.


Meile saab kirjutada: [email protected]


Ja meile võib ka helistada:
5673 9652 Tanel Kislov
5634 7953 Krislyn


Lehekülje sisukord