Vööde, püksirihmade valmistamisest

Vöö pikkus

Pikkus saab paika vööümbermõõdu järgi ning selle arvestan ma ise. Tellimisel märgi, millisele vööümbermõõdule vöörihm sobima peab.

Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, saab vajaliku mõõdu ka olemas olevalt rihmalt.

Mõõda pandla otsast enim kasutatava auguni. Enim kasutust saanud augu juures on kõige rohkem kasutusjälgi. Selle mõõdu võtangi uue vöö valmistamisel aluseks.

Nahkvöö võtab keha järgi aegapidi kuju ning olenevalt asjaoludest tekib ilmselt seetõttu varem või hiljem vajadus vöörihma pügala võrra koomale tõmmata. Sestap teen me ühe augu juba ka sammu võrra kokku lepitud vööümbermõõdust vähema mõõdu peale.

Kokku saab vöörihmale kuus auku 2cm vahemaaga. Kui Sa soovid teistsugust asetust, vähem auke või teistsugust aukude vahemaad, siis anna mulle sellest teada.

Ka hästi pikka vööd saab valmistada. Küsingi endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad.

Vahel aga ületavad tellijate soovid need mõõtmed ning siis on võimalik mul kahest lühemast osast kokku panna sobiva pikkusega vöö. Et selline lahendus on nii vastupidav kui ka kena silmale, siis siin on näide Jõuluvanale valmistatud vöörihmast.

Nahast vöökomplekt Jõuluvanale
Nahast vöö Jõuluvanale nahale voolitud saani ja põhjapõtradega.

Vöö laius

Vöö, püksirihma laiuse üle otsustamiseks tuleb silmas pidada rõivaid, millistega nahkvööd kanda soovitakse. Keskmiselt on pükstele sobiv vöö laius 35-40mm. Vöö peab mahtuma värvlil olevate vööaasade vahele ning muidugi on neid ka laiemaid- kitsamaid.

Kui vööd soovitakse kanda rõivaste peal, ilma aasade vahele kinnitamata, siis võib laiuse mõistagi meeldivuse järgi otsustada. Kui oled välja selgitanud millise laiusega vöö Sulle sobib, siis pandla saame valida selle mõõdu järgi.

Kui leidub soovile vastav pannal, siis ei ole vöö laiusele ka mingisugust piirangut.

Hea meelega valmistan ma vöö ka Sinu olemas olevale pandlale või tutvustan Sulle ehtekunstnikku, kellelt on võimalik uhke pannal tellida.

Pandlad

Kasutan korralikke metallpandlaid.
On pakkuda nii rullpandlaid kui klassikalisi, laiematele rihmadele leidub ka kahe piigiga kinnist. Värvi poolest leian ma täna juba pea kõiki variante nii hõbeda- kui messingukarvalisi. Ka kulla värvi leidub mõnda mõõtu.

Kui soovid väga erilist lahendust, siis tutvustan Sulle osavat ehtekunstnikku, kellelt tasub pannal tellida.

Rullpannal säästab rihma omajagu, sest pandlal on selline rull, mis hõlbustab rihma pandlast läbi tõmbamist. Mõne rõivastuse juurde võib see aga veidi massiivseks või robustseks jääda ning siis saab valida tavalise, klassikalise pandla.

Nahast püksirihmad
Täisnahast püksirihmad erinevate metallist pannaldega.

Ikka saab!
Sina paned pandla postipakiga minu poole teele ning õige pea saad selle koos vöörihmaga tagasi.

Nahkrihm saksa sõjaväe pandlale
Tumepruun nahkrihm saksa sõjaväe pandlale. Laius 40mm.

Hea meelega tutvustan Sulle ehtekunstnikku, kellelt tihti enda tööde tarbeks olen pandlaid tellinud.

Lisavalikud

Valmistan vöörihmad alati paksust korralikust täisnahast ning seetõttu ei ole põhjust tegelikult vöörihma vooderdada. Aga seda võib teha, kui ilumeel nõuab või kui soovitakse vöörihma sisemisele poolele näiteks pürograafia tehnikas mõnda salasõnumit, märgikest või lausa mustrikirja.

Naha karvasele poolele ei ole mul võimalik ei pilte voolida ega teksti pressida, kõrvetada.

Vooderdatud vöö saab igal juhul servadest õmmeldud või põimitud.

Voodriga nahkvöö
Ehtsast nahast vöö on valmistatud seestpoolt voodriga (kõik on ikka täisnahast) ning voodrile on voolitud tellija soovitud sõnum kingituse saajale.

Vöö saab alati servadest õmmeldud, kui ma sellele voodri panen. Aga õmblust võib muidugi kasutada ka ilu pärast. Valida saab, kas teha õmblused sulanduvat tooni või kena kontrasti pakkuva niidiga.

Voodriga nahkrihm
Nahkrihm on mõlemalt poolt sile - st naha karvast poolt ei jää tänu voodrile kusagil näha. Et kindel olla püsivuses, on rihma ääred ka üle õmmeldud. Nahale voolitud nimetähed jäävad rihma kandes pealmiseks jääva otsa alla ning sedasi on need laia ilma eest varjul.

Lisaks praktilisele põhjusele – voodri fikseerimiseks – saab nahkpõimega anda vöörihmale huvitavate punutistega uhkeid ilmeid ka selle keskosas. Erivärvi nahkpaelu kasutades saab nõnda ka põnevamaid  tulemusi!

Eriti uhke vöö saab muidugi nahale käsitsi voolitud mustrikirjade või piltidega ning mustrikirju on mul võimalik ka mitmevärviliselt esitada.

Pilt saab reljeefne ja ruumiline ning voolida saan ma pea ükskõik missugust kujutist. Küll tuleb piir ette siis, kui pilti tuleb vöörihmale mahutamiseks vähendada nii palju, et olulisi detaile enam välja lõigata ei saa või nõela taolise voolipulgaga esitama ka ei mahu.

Et täpsemalt teostatavuse kohta teada saada – saada mulle soovitav pilt ning küsi järele!

Kirjatud nahkvöö
Tumepruun kirjatud nahkvöö keldi sõlmelise kirjaga. Laius 40mm.

Nahkvöö kaunistuseks saan pakkuda ka metallist neete ning piike.

Ka muud metallosised on võimalikud nagu vöö otsad ja vaheosad, mida tihti kasutatakse näiteks keskaja või viikingi kostüümide juures või näiteks sirkadega vöö valmistamiseks. Viimasel juhul pöördume taas ehtekunstnike poole.

Nahast vöörihma tellimine

Korralikud paksust täisnahast vöörihmad

 • Pruuni värvi nahkvöö messingust pandlaga (satiinhõbe). Vöö laius 35mm.Musta värvi nahkvöö messingust pandlaga (satiinhõbe). Vöö laius 35mm.
  Alates: 50 

  Täisnahast vöörihmad, mis on valmistatud armastusest ja austusest kestvate ning ehtsate materjalide vastu. Kvaliteetne messingust pannal täiendab vääriliselt taimparknahast vööd.

  Valikus on satiinhõbe, satiinkulla ning kulla tooni messingust valmistatud pandlaid. Messingust pannal ei tekita allergiat.
  Ilma satiinkatteta messingpandlaga vööd on võimalik tellida ka patineeritud pandlaga. Lisainfot leiad siit.

 • Käsitsi voolitud piltide ja kirjadega nahkrihm – kas või terves pikkuses!

  Kaunistuseks võivad olla pea ükskõik missugused kujutised. Võid midagi meelepärast ise mõelda või ka valiku mulle jätta. Viimasel juhul nimeta palun mõni olulisem või hingelähedasem element, märgike, et mul oleks millestki kinni hataka.

  Sellise töö maht võib olla väga erinev – alates sellest, millise mustrikirjaga vööd sa ihaldad kuni selleni, millises ulatuses soovid, et selle Sinu või Sinu kallima jaoks kaunistaksin. Küsi kirjatud nahkvöö teostamise kohta!

   

 • Magnetkinnisega nahast vöökoti ja vöö komplekt. Musta värvi.Magnetkinnisega nahast vöökoti ja vöö komplekt. Vöökott seestpoolt.
  Alates: 145 

  Taimpargitud nahast valmistatud vöö ja koti komplekt.

  Vöökott telefoni ja/või mõne lapikuma pisieseme jaoks. Kott istub vööga kohakuti ning selles on lisaks peamisele taskule tagaseinas väiksem lisatasku. Mugav, stiilne ja kerge!

  Kui Sinu soovid on tellimisvormi võimalustest märksa suuremad, siis saada mulle julgesti kiri ning lepime töö asjus kokku!

 • Nahast vöörihm ja vöökott Jõuluvanale. Vöö on 10cm lai ning 1,7m pikk (valmistatud tellija pandlale). Vöökott on ca 19cm lai ning 15cm kõrge.Lisaks lumehelvestelele on vöörihmal ka jõuluvana saan põhjapõtradega, millega taat üle tuledesäras külakese lendab.

  Selline uhke vöökomplekt valmib kokku lepitud vöö pikkuse ja koti mahutavusega. Ka kõik kaunistuseks nahale voolitud mustrikirjad saavad alati isesugused.

  Lepime kokku vöö laiuses, pikkuses ning nahale voolitavates temaatilistes kaunistustes. Ka vöökott saab vastavalt sinu vajadusele ja soovile ning ka selle saan ma kaunistada vööga sarnaselt.

  Küsi vöökomplekti valmistamise kohta!

Soovid midagi lisaks küsida?