Pikkus saab paika vööümbermõõdu järgi ning selle arvestan ma ise. Tellimisel märgi, millisele vööümbermõõdule vöörihm sobima peab.
Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, saab vajaliku mõõdu ka olemas olevalt rihmalt.
Pikkus saab paika vööümbermõõdu järgi ning selle arvestan ma ise. Tellimisel märgi, millisele vööümbermõõdule vöörihm sobima peab.
Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, saab vajaliku mõõdu ka olemas olevalt rihmalt.
Nahkvöö võtab keha järgi aegapidi kuju ning olenevalt asjaoludest tekib ilmselt seetõttu varem või hiljem vajadus vöörihma pügala võrra koomale tõmmata. Sestap teen me ühe augu juba ka sammu võrra kokku lepitud vööümbermõõdust vähema mõõdu peale.
Kokku saab vöörihmale kuus auku 2cm vahemaaga. Kui Sa soovid teistsugust asetust, vähem auke või teistsugust aukude vahemaad, siis anna mulle sellest teada.
Ka hästi pikka vööd saab valmistada. Küsingi endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad.
Vahel aga ületavad tellijate soovid need mõõtmed ning siis on võimalik mul kahest lühemast osast kokku panna sobiva pikkusega vöö. Et selline lahendus on nii vastupidav kui ka kena silmale, siis siin on näide Jõuluvanale valmistatud vöörihmast.
Vöö, püksirihma laiuse üle otsustamiseks tuleb silmas pidada rõivaid, millistega nahkvööd kanda soovitakse. Keskmiselt on pükstele sobiv vöö laius 35-40mm. Vöö peab mahtuma värvlil olevate vööaasade vahele ning muidugi on neid ka laiemaid- kitsamaid.
Kui vööd soovitakse kanda rõivaste peal, ilma aasade vahele kinnitamata, siis võib laiuse mõistagi meeldivuse järgi otsustada. Kui oled välja selgitanud millise laiusega vöö Sulle sobib, siis pandla saame valida selle mõõdu järgi.
Kui leidub soovile vastav pannal, siis ei ole vöö laiusele ka mingisugust piirangut.
Hea meelega valmistan ma vöö ka Sinu olemas olevale pandlale või tutvustan Sulle ehtekunstnikku, kellelt on võimalik uhke pannal tellida.
Kasutan korralikke metallpandlaid.
On pakkuda nii rullpandlaid kui klassikalisi, laiematele rihmadele leidub ka kahe piigiga kinnist. Värvi poolest leian ma täna juba pea kõiki variante nii hõbeda- kui messingukarvalisi. Ka kulla värvi leidub mõnda mõõtu.
Kui soovid väga erilist lahendust, siis tutvustan Sulle osavat ehtekunstnikku, kellelt tasub pannal tellida.
Hea meelega tutvustan Sulle ehtekunstnikku, kellelt tihti enda tööde tarbeks olen pandlaid tellinud.
Valmistan vöörihmad alati paksust korralikust täisnahast ning seetõttu ei ole põhjust tegelikult vöörihma vooderdada. Aga seda võib teha, kui ilumeel nõuab või kui soovitakse vöörihma sisemisele poolele näiteks pürograafia tehnikas mõnda salasõnumit, märgikest või lausa mustrikirja.
Naha karvasele poolele ei ole mul võimalik ei pilte voolida ega teksti pressida, kõrvetada.
Vooderdatud vöö saab igal juhul servadest õmmeldud või põimitud.
Vöö saab alati servadest õmmeldud, kui ma sellele voodri panen. Aga õmblust võib muidugi kasutada ka ilu pärast. Valida saab, kas teha õmblused sulanduvat tooni või kena kontrasti pakkuva niidiga.
Lisaks praktilisele põhjusele – voodri fikseerimiseks – saab nahkpõimega anda vöörihmale huvitavate punutistega uhkeid ilmeid ka selle keskosas. Erivärvi nahkpaelu kasutades saab nõnda ka põnevamaid tulemusi!
Eriti uhke vöö saab muidugi nahale käsitsi voolitud mustrikirjade või piltidega ning mustrikirju on mul võimalik ka mitmevärviliselt esitada.
Pilt saab reljeefne ja ruumiline ning voolida saan ma pea ükskõik missugust kujutist. Küll tuleb piir ette siis, kui pilti tuleb vöörihmale mahutamiseks vähendada nii palju, et olulisi detaile enam välja lõigata ei saa või nõela taolise voolipulgaga esitama ka ei mahu.
Et täpsemalt teostatavuse kohta teada saada – saada mulle soovitav pilt ning küsi järele!
Nahkvöö kaunistuseks saan pakkuda ka metallist neete ning piike.
Ka muud metallosised on võimalikud nagu vöö otsad ja vaheosad, mida tihti kasutatakse näiteks keskaja või viikingi kostüümide juures või näiteks sirkadega vöö valmistamiseks. Viimasel juhul pöördume taas ehtekunstnike poole.