Nahast ehted

Nahk on väga eriline materjal – ürgne, samas igavesti moodne ning sobib kasutada nii igapäevaseks kui pidulikumaks juhuks.

Taimpargitud nahast ehted on suurepärane kingitus või meene – ehe saab just valitud tähtpäevaks kohane.

Käeehete valmistamisest

Meie nahast käeehetest on saanud hinnatud leiud kingituste, meenete otsinguil.
Ehtele saab tellida mõne meeldiva mustri, pressitud sõnumi, nime.

Nahast käeehte mõõdud

Nahast ehe valmib kokku lepitud randmeümbermõõdule (pandlaga saab kuigi palju ehtele anda selles osas sättimisruumi). Ilma mõõduta ei ole võimalik rätsepatööd teha.
Ehte laius sõltub ka kinnise valikust ning mustri võimalikkus jälle ehte laiusest. Väge peenikesele ribale saab teha lihtsamaid mustreid ning mida suurem on naha pind, seda detailsemat mustrit sellele voolida ka saab.

Ehte saab teha ühe tiiruga või mitme tiiruga ümber randme. Kui soovid laia ehet, siis soovitame piirduda ühe tiiruga, sest et see nõnda muidu ebamugav kandjale saab.

Nahast voodriga laiad käeehted
Nahast käsitsi valmistatud käeehted – meestele ja naistele.

Salasõnum või pühendus ehte sisemisele küljele

Saab teha ka kahepoolse ehte – tähendab sisemisele küljele saab teha näiteks pikema kirjutise või kasutada seda poolt selleks, et sõnumit laia ilma eest varjata.

Et kirjutis või salamärgike sisemisel küljel kindlasti loetav ja püsiv saaks, tuleb ehe valmistada voodriga. Sel juhul on seestpoolt ehe samuti sileda naha pinnaga, mis on pressitud kirjutiste või voolitud märgikeste jaoks sobivam. Naha karvasele poolele ei saa midagi püsivalt pressida ning voolimiseks see ei sobi samuti.
Vooderdamiseks on erinevaid võimalusi ning selle kohta saad näiteid vaadata pildialbumitest. Voodriga ehte juhul saavad ehte ääred üle õmmeldud, sest paljast liimi me ei usalda – see kindlustab, et ajapikku ei hakka vooder ennast lahti rullima. Õmblustööd on Nahakambris käsitööd.

Nahast kirjuatud käeehe salasõnumiga
Nahast ehte sisemisel küljel on pühendus kingituse saajale.

Käeehte kinnised

Kinnituseks on pakkuda metallist nuppe, trukke, väikeseid pandlaid.
Meie eelistame ja soovitame pannalt, sest sellega on võimalik ehte istuvust kõige rohkem randmel reguleerida. Me küll valmistame ehted kokku lepitud mõõdu järgi aga kehad on erinevad ning raandmed ei ole kunagi sirged pulgad. Lisaks on tore, kui ehet saab vahest ka vastavalt enesetundele lasta veidi lõdvemale või hoopis pingutada koomale. Ja pandlaga ehe näeb meie arvates ka kõige kenam välja.

Värvid ja mustrikirjad

Väga peenikesele naharibale väga detailirohkeid pilte voolida ei ole võimalik (mõistes loomad, linnud, loodusvaated), kuid neid saab kirjata ikka – kaunistada pisikeste mustrijupikestega. Lisada võib ka sõnumi, soovi, salajase teate või nime, nimetähed. Mida laiem on ehte pind, seda suurem on tõenäosus, et sellele ka mõne märgikese saab mahutada.

Valida on erinevaid värve ning ehtele voolitud mustri saab maalida ka mitmevärviliseks.

Nahast mustriga käepaelad
Nahast kirjatud käeehted – ilusad värvid!