Nahkköited

Käsitsi valmistatud nahkköites fotoalbumid, külalisteraamatud ja märkmikud, millele voolime soovi korral Sinu valitud pildi.

Nahkköidete valmistamisest

Nii fotoalbum kui (külaliste)raamat saab uhked nahast kaaned (nahkköide) – album ja raamat saab igal juhul kõvakaaneline, et pakkuda toestust selle sisule.

Kasutame nahkköite jaoks märksa paksemat nahka, kui seda traditsiooniliselt köitmisel eelistatakse. Seda selleks, et saaksime pakkuda ka nahale voolitud pilte ja mustrikirju.
Olenemata paksemast nahast ei jää aga kaaned seestpoolt kuidagi inetud ning käivad ilusasti kokku ja lahti, sest lõikame tagasi keeratava naha ääre hästi- hästi õhukeseks.

Kaanematerjaliks on kölni papp, mille paksuse otsustame siin vastavalt soovitava köite mõõtmetele ja iseärasustele.

Eeslehtedeks valime mõne kena raamatu teema ja värviga sobiva paberi.

Albumite ja raamatute valmistamiseks kasutame praegu valmis sisuplokke, sest meil ei ole hetkel head võimalust paberimaterjalide lõikamiseks sellisel määral, kui seda terve ploki korraga lõikamiseks näiteks tarvis oleks.

Nahkköites külalisteraamat Maardu kabeli avamiseks
Nahkköites külalisteraamat.

Raamatute ja albumite kaunistuseks voolitud pildid

Sinu soovil voolime albumi või raamatu kaanele kaunistuseks mõne pildi, mustri, nime, kuupäeva, märgikese, kõik need või midagi muud. Selleks võid kas ise pildi välja valida ja oma soovidega kaasa panna või siis jätta valik Wanakuramusele. Viimasel juhul on tore, kui vihjeks siiski nimetad, et mida muster või pilt kindlasti sisaldada võiks, et meil oleks millestki kinni hakata.

Pildi voolime me nahale enne sellega kaante katmist. Selleks mõõdame täpselt välja, kuidas nahk kaante ümber olema peab ning märgime soovitava pildi asukoha.

Nahkkaantega fotoalbum
Edinburghi ülikooli hoone pildiga fotoalbum. Pilt on tellija valitud ning me kujutleme, et see album hakkab hoidma endas mälestusi Edingburghis veedetud aegadest.

Nahavärvidest

Valikus on palju erinevaid värve – need kõik on väga ilusad toonid. Värvid, mida kasutame on väga kvaliteetsed, just taimpargitud nahale ning selliste töömeetoditega kasutamiseks (käsitsi nahatööde teostamiseks) mõeldud ning imenduvada naha pinna sisse. Värv ei hakka pragunema või maha kuluma.