Nahast õlakotid

Nahast õlakott rihmadega põhja alt

Nahast õlakotid nii meestele kui naistele.
Valmistame nahast õlakotte, mis vastavalt oma tegumoelt ja ülesehituselt Sinu vajadustele.
Kõik kotid on otsast lõpuni käsitsi tehtud ning mõõdule ega vormile meil mingisuguseid piiranguid seega ka pole.

Kui soovid, saad lehe allosast täpsemalt õlakottide valmistamise kohta lugeda.

Nahast õlakoti valmistamisest

Kõik meie valmistatud õlakotid on tehtud käsitsi ning ehtsast nahast. Kõik nahast tükid, mida koti valmistamiseks vaja läheb, lõikame välja käsitsi ning õmbleme kokku samuti käsitsi. Selline tegutsemine ei ole mitte ainult romantika pärast meil valitud siiski, vaid annab eelised, mida tööstuslikult tootes on raske korda saata.

Mõõdud ja taskute arv

Õlakoti saad tellida ükskõik millises omale sobivas mõõdus. Nagu eelpool nimetet, lõikame me kõik välja käsitsi ning seetõttu ei ole mingisuguseid piiranguid ei mõõdule, kujule ega tegumoele. Kõik pildid albumites on inspiratsiooniks ning kõike saab kohandada nii nagu vaja.

Kinnised jm metallosised

Õlakoti kinnitusteks on pakkuda metallist pandlaid, kotilukke, magnetlukke, magneteid. Kinnituse valik muidugi peaks sõltuma koti kasutusest ja suurusest. Magnetlukk näiteks ei ole kindlasti sobiv valik suurele õlakotile, mida soovitakse ka sangast tõsta-kanda aga mõnele väiksemale kotile on see jälle igati paslik.

Õlarihmad teeme soovi korral pandlaga, et saaksid selle pikkust veidi reguleerida aga võime ka kokku leppida kindlas pikkuses. Suuremate nahast kottide taskute nurgad needime lisaks õmblusele, et lisada vastupidavust kasutusele.

Nahast õlakott “Muinasjutumets”
Kotil on kokku kolm taskut: kõige suurem on mõõtudega 29cm lai, 21cm sügav ning 10cm küljelt. Eesmine tasku on 24cm lai, 17,5cm sügav ning küljelt 3cm. Nende kahe tasku vahele moodustub kolmas kitsam (ilma küljelaiuseta panipaik) panipaik.

Õmblused ja nahkpõime

Nahast õlakoti osised saab ühendada kas õmbluste (väga tugeva vahatatud polüesterniidga) või nahkpõimega. Kui valid niidi või nahariba jaoks eseme põhivärvile kontrastse tooni, saab jälle omamoodi huvitavaid ja isesuguseid tulemusi. Põimimise viise on ka mitmeid, need mõjuvad ühtlasi alati ka omaette dekoratsioonina.

Pildid ja mustrikirjad

Õlakottide kaunistamiseks, isikupärastamiseks pakume käsitsi voolitud pilte ja mustreid, mis samuti võivad olla Sinu enda valitud või ka enda joonistatud.

Kui Sul ühtegi kindlat soovi ei ole meelel, siis võid pildi või mustri valiku ka meile jätta. Võid ka lihtsalt nimetada, et millist märgikest või muud elementi pildilt/mustrilt kindlasti leida soovid ja me teeme selle teoks.

Mõned tellijad on otsustanud ka initsiaalide, logo, pühenduse või nime kasuks. Pildid ja mustrid ei ole muidugi kohustuslikud..

Värvid ja viimistlus

Meil on palju ilusaid värvitoone – kindlasti leiad endale meelepärase. Värvid, mida kasutame imenduvad naha pinna sisse ning ei kulu maha ega hakka pragunema.

Nahast kotid saavad viimistletud ka vetthülgava määrdega ning vahatatud niiskuse kaitseks.

Kõikide meie tööde ääred on alati korrektselt viimistletud. Siin ei ole küsimus ainult ilus vaid väljapoole jäävatest viimistlemata äärtest on niiskusel lihtne nahka sisse pugeda.

Ümarakujuline nahast õlakott
Õlakott on kaunistatud lisaks pildile nahale õmmeldud paelkaunistustega.
Koti klapil on nahale käsitsi voolitud kaart, mis kujutab inimese sisemaailma.