Nahast vöökotid

Nahast valmistatud erineva mõõdu, mahutavuse ja kujuga vöökotid.

Vöökotid valmivad käsitööna taimparknahast ning neid saab tellida erineva stiili ja mahutavusega, nii et see vastaks Sinu vajadustele ja oleks kasulikuks abiliseks. Vöökoti kaunistuseks pakume käsitsi voolitud mustrikirju ning valikus on palju ilusaid värve.

Kui soovid, võid lehe allosast lugeda lisaks vöökottide valmistamise kohta

Nahast vöökoti valmistamisest

Kasutame tööks taimpargitud täisnahka ning lõikame kõik vöökoti valmistamiseks vajalikud koti osad välja käsitsi. See tähendab, et meil ei ole mingisuguseid piiranguid ei koti suuruse ega kuju osas. Sinu vöökott võib soovi korral saada mõne siin lehel nähtava koti järgi tehtud aga see võib olla ka täiesti teistsugune vöökott.

Mõistlik on koti vorm ja mõõt selle järgi seada, mida seal sees kandma soovid hakata. Alati saab jätta veidi lisaruumi, kuid algatuseks võid üle mõelda, et mis sinna kindlasti mahtuma peaks ning mis nendest kõige suurema mõõduga ese on. Selle järgi saab üldmõõdud.

Igal juhul saab aga valida küll, et kas kott teha pigem ümarama või kandilisema vormiga. Lisaks võid mõelda ka sisemiste jaotiste ja taskute üle oma vöökoti jaoks. Piltidelt näed, et mõnele vöökotile on sisse õmmeldud näiteks ka kaarditaskuid ja eraldi klapi alla sulguvaid taskuid dokumentidele või sularahale.

Tugev nahast vöökott
Vöökoti sees on üks mahukas tasku.

Vöökoti kinnitus vööle

Vöökott võib vööle kinnituda kas paralleelselt vöörihmaga või kergelt vöölt alla rippuda. Suurim vahe nendel peale väljanägemise on see, et vöölt kergelt rippuv kott on liikuvam ning vöörihmalga kohakuti kinnituv kott jäigemalt paigal.

Peale ilu ja moe küsimuse tasub mõelda, et kumb variant Sinu tegevusi arvestades Sulle mõistlikum valik oleks. Teostuse võimalusi on väga palju aga laias laastus võiks arvata, et suurema mõõdu ja mahutavusega kott on ehk kasutajale mugavam, kui see rihmal väga jäigalt ei ole ning näiteks istudes ebamugavalt ette ei jää. Mugavus sõltub sellest muidugi ka, et millise koha peal Sina oma vöökotti kannad.

Lisaks on võimalik teha vööle kinnituse aasad näiteks trukkidest avatavad, et saaksid vöökotti ilma vöörihma lahti võtmata nii vööle panna kui sealt maha võtta. Selle võimaluse üle tasub samuti kaaluda arvestades Sinu tegevusi. See on kindlasti mugav variant, kuid ei pruugi olla parim lahendus, kui tegeled mõne ekstreemspordi alaga või matkad tihti. Sellistes olukordades lihtsalt on parem, kui miski ei saa mitte kusagilt mitte kuidagi lahti väga lihtsasti tulla.

Kirjatud vöökott - trukkidega aasad. Taimpargitud nahk, metallist pistlukk, needid ja trukid. Käsitsi tehtud.
Vöökoti aasad on trukkidest avatavad – see annab võimaluse vöökoti vöölt hõlpsalt lahti võtta ja peale panna!

Kinnised vöökotile

Pakume mitmeid erinevaid variante vöökoti kinnisteks – valikus on nii pandlaid, pistlukke, magnetlukke ja magneteid, trukke, metallist nuppe. Lisaks on võimalik teha vöökotile ka nö viikingi koti stiilis rihma ja aasga kinnis. Viimane on väha lihtne aga kindel lahendus ning hõlpsasti ka ühe käega opereeritav.

Ka kinnise valikul soovitame kaaluda oma tegevusi. Kui kannad enamasti vöökotti kontoris (näiteks telefoni ligi hoidmiseks), siis on hästi sobivad ka kerged magnetlukud. Kui aga võib juhtuda, et satud vahest ka pea- alaspidi olukordadesse (või ligilähedastesse), siis tasuks valida ka kindlam lukk. Pannal on väga kindel valik aga seda ühe käega avada ja kinni panna ikka ei saa väga hästi. Pistlukk on samuti kindel ning seda saab ka ühe käega käsitseda.

Nahast vöökotid
Nahast magnetkinnisega vöökotid erinevates mõõtudes. Enamasti on meilt selliseid tellitud, et telefoni oleks mugav kaasas kanda.

Kaunistuseks nahast vöökotile käsitsi voolitud pildid ja mustrid

Pakume nahale käsitsi voolitud mustreid ja pilte. Kujutis võib olla pea ükskõik missugune sulle meeldib, ka Sinu enda joonistus.
Kui Sul ei ole parasjagu ühtegi kindlat meelel, siis võid selle töö ka meile jätta ning vihjeks nimetada mõne elemendi, mida mustrist või pildilt kindlasti leida soovid.
Mustrid ja pildid võivad olla nii väikesed kui ka nii suured et katavad terve vöökoti.
Valikus on palju ilusaid värve, milliste seast valida. Töö käigus saab vöökott ka õlitatud, peale värvimist määritud spetsiaalse ilmastikukindlust veidi lisava seguga ning lõpuks ka vahatatud.

Vöökott viikingilaevaga
Vöökoti klapp kinnitub kotimagnetiga ning kotil on üks tasku. Lisaks käsitsi voolitud viikingilaevale kaunistab kotti igast äärest nahkpõime, mis ühtlasi ka kotti koos hoiab.