Nahast plaadiümbrised

Nahast plaadiümbriste valmistamisest

Kõikide – nii väikeste kui suurte – plaadiümbriste valmistamisel võib kasutada kas ainult paksemat nahka või toestada need seestpoolt ka kas õhukese vineeri või paksema köitepapiga. Valik peaks tulenema sellest, et kas plaate on tarvis kaitsta ka võimaliku paindumise eest või soovid lihtsalt väga vastupidavat ümbrist neile. Paks nahk iseenesest peab kuigi palju vastu ka painutamisele ja kindlasti teataval määral torkamisele, vineeri või paksema papiga aga on selline plaadiümbris muidugi topelt kindel hoiupaik.

Plaadikaaned tuleb seestpoolt vooderdada olenemata, et kas valmistame jäigemad või pehmemad ümbrised. Seda selleks, et naha karvane pool iseenesest toimib ka kui kerge liivapaber siiski (näiteks terariistade teritamise viimases faasis või ka tera värskendamiseks kasutatakse naha karvast poolt, et eemaldada imepisikesed metalli ebaühtlused) ning sellega hoiame plaate paremas vormis.

Plaadikaante vahele saab teha just niipalju ruumi plaatide jaoks kui vaja. Ülesehituse planeerime siis, kui teada on täpsemad soovid.

Nahkkaaned vinüülplaadile
Plaadikaante sees on paremal poolel tasku, mis mahutab kaks suurt vinüülplaati ning vasemal väikesed taskud, mille vahele saab plaatidele salvestatud lugude nimekirja kinnitada.

Plaadiümbriste kaunistamine

Kõikidele plaadiümbridtele pakume kaunistusesks nahale käsitsi voolitud pilte ja mustrikirju.

Pildid võivad asuda ükskõik millise koha peal – nahale voolitud pilte või kirju saab paigutada ka ümbrise siseküljele.

Nahale voolitava pildi või kirja võid kas ise välja valida, ka joonistada aga võid selle ka jätta Wanakuramuse otsustada, et mis ja kuidas. Sel juhul aga palume, et annad meile mõne märksõna, et oleks millestki kinni hakata.

Kirjatud plaadiümbris ei ole muidugi kohustuslik ning hea meelega valmistame neid ka ilma piltideta.

Värvivalik

Meil on valikus mitmeid erinevaid ilusaid toone nahavärve. Siin lehtedel pilte sirvides saad nendest kindlasti hea ülevaate. Võimalik on ka näiteks nahale voolitud pilti kuigi palju erivärvidega maalida. Selle võimalikkust saab täpsustada siis, kui soovitavat pilti oleme näha saanud.