Nahast tumepruun kellarihm

Nahast kellarihmad

Kellarihm valmib taimpargitud nahast käsitööna. Soovija saab valida, kas valmistame rihma võimalikult vana rihma sarnase või teeme selle mõne teistsuguse mudeli järgi.

Kellarihmade valmistamisest

Et nahast kellarihm saaks kellaga sobiv nii värvi, väljanägemise kui moe ja mõõdu poolest, tuleb meile rihma tellimiseks ka toimetada kell. Kella võib saata postipakiga. Meie jaoks on sellest tänaseks saanud igapäevane lugu, nii et ära muretse, Su kell saab meie juures hästi hoitud.

Kellarihmade värvid ja stiil

Meil on valikus palju ilusaid toone – kindlasti leidub ka Sulle meelepärane! Kellarihmale voolitud mustri saab muidugi maalida ka mitme värviga. Kaunistuseks saab kasutada ka kontrasti pakkuva niidiga õmbluseid (näiteks tumedale rihmale heledad õmblused). Tellimisel saad täpsustada, et kas soovid nö tavalist kellarihma või rihma, mis on laiemal alusel. Viimasel juhul on samuti mitmeid võimalusi – laiemast osast eraldatavad kellarihmad ning sellised, mis on laiema osaga ühes tükis.

Kolmekihiline lai sinine nahast kellarihm
Täisnahast kolme kihiline lai sinine kellarihm.

Kellarihm nahale voolitud mustriga

Eeldusel, et kellarihm imepeenike ei ole, saab ka sellele mõnda mustrit voolida. Soovitud on ka nimetähti (initsiaale), märgikesi, sümboleid. Mida rohkem ruumi rihmal on, seda detailsemat pilti saab sellele kaunistuseks teha.

Nahast musta värvi kellarihm vapilõviga
Taimpargitud nahast kellarihm. Kellarihma siseküljel on käsitsi voolitud vapilõvi pilt.

Pandlad kellarihmale

On tore, kui alles on vana kellarihma pannal, mida uuele rihmale taaskasutada. Seda selle pärast, et enamasti sobib originaalpannal kellaga kõige paremini. Kui seda ei ole, siis pole hullu, oleme alati siiski sobiva pandla leidnud (kui vana kellarihm oli metallist ning seetõttu sedasorti pandlaga, mida uue rihma jaoks ei saakski kasutada, kui vana pannal katki on, oma väljanägemise kaotanud jne).

Kellarihma mõõt

Kui saadad meile kella koos vana rihmaga, siis võid sellel märkida sobiva kinnituskoha (näiteks panna kell pakki sellises asendis nagu ta kõige sobivamalt randmele istus). Kui vana kellarihma ei ole enam alles, siis lepime kokku randme ümbermõõdu, mille järgi me uue rihma valmistame.