Nahkvööd

Nahast püksirihmad ja vööd

Meie valmistatud nahkvöö saab tehtud käsitsi, paksust taimpargitud nahast ja korralikult viimistletud äärtega. Valmistame nii tavapäraseks kasutuseks mõeldud klassikalisi vöid, kirjatud püksirihmasid kui ka eriotstarbelisi nagu matkavöö, jõusaalivöö (tõstevöö).

Kui soovid, saad siit lehe allosast lähemalt lugeda nahkvööde valmistamise kohta.

Nahkvööde ja püksirihmade valmistamisest

Valmistame kõik nahkvööd korralikust paksust rihmanahast käsitsi. Seetõttu on meil võimalik ette võtta ka töid, mis ei ole oma omadustelt, väljanägemiselt või ülesehituselt standardsed.

Kui tellimisvormist toodete kirjelduse juures soovide nimetamisel väheseks jääb, siis saada meile kiri – lepime tellimuse kokku!

Nahast vööde ja püksirihmade mõõdud

Et me valmistame kõik esemed käsitsi, siis ei ole meil ka mingisuguseid piiranguid ei nahast vöö laiuse ega pikkuse osas.

Pikkuse saame paika vööümbermõõdu järgi. Kui vööümbermõõtu kuidagi teada ei saa, siis saab vajaliku mõõdu ka mõnelt olemas olevalt rihmalt.

Kuidas olemas olevalt vöölt uue rihma jaoks mõõtu võtta? Mõõda pandla otsast enim kasutatava auguni. Enim kasutust saanud augu juures on kõige rohkem kasutusjälgi. Selle mõõdu võtame uue vöö valmistamisel aluseks ning ka uuele rihmale teeme ikka mitu auku, et seda parajaks reguleerida saaks.

Vöö mõõtmine
Olemas olevalt vöölt mõõdu võtmine

Augud pandla kinnitamiseks

Nahkvöö võtab keha järgi aegapidi kuju ning olenevalt asjaoludest tekib ilmselt seetõttu varem või hiljem vajadus vöörihma pügala võrra koomale tõmmata. Sestap teeme me ühe augu juba ka sammu võrra kokku lepitud vööümbermõõdust vähema mõõdu peale ning kokku teeme vöörihmale viis-kuus auku 2cm vahemaaga. Kui Sa soovid teistsugust asetust, vähem auke või teistsugust aukude vahemaad, siis anna meile sellest tellimisel teada.

Kas hästi pikka nahast vööd ka saab valmistada?

Ka hästi pikka vööd saab valmistada. Enamasti me küsimegi endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad – varem või hiljem leidub kindlasti ka Sinu vöö jaoks sobiva pikkusega nahk, nii et küsi aga julgesti järele!

Alati on võimalik muidugi ka pikk vöö kokku ühendada lühematest osadest. Näide sellest, et selline variant võib saada nii vastupidav kui ka huvitav ja kena, on meie valmistatud nahast vöökomplekt Jõuluvanale, kus tuli just sellist meetodit kasutada, et väga- väga pikk vöö saada.

Nahast vöökomplekt Jõuluvanale
Nahast vöö Jõuluvanale nahale voolitud saani ja põhjapõtradega.

Pandlad ning vöö laius

Vöö või püksirihma laiuse üle otsustamiseks tuleb silmas pidada rõivaid, millistega nahkvööd kanda soovitakse. Keskmiselt on pükstele sobiv vöö laius 35-40mm. Vöö peab mahtuma värvlil olevate vööaasade vahele ning muidugi on neid ka laiemaid kui kitsamaid.

Kui vööd soovitakse kanda rõivaste peal ilma aasade vahele kinnitamata, siis võib laiuse aga mõistagi meeldivuse järgi otsustada.

Kui oled välja selgitanud millises laiuses vöö Sulle sobib, siis pandla saame valida selle mõõdu järgi.

Tumepruunid nahkvööd metallpandlaga
Täisnahast vööd metallpandlaga. Vöö laius on 35mm.