Nahast malelaud

Malelaud on valmistatud kahest kihist paksust taimpargitud nahast – mõlemal poolel on väljapool naha sile pool. Kaks kihti nahka on omavahel ühendatud liimi ning servadest kolmekordse nahkpõimega.

Pildil nähtava malelaua mõõdud on umbes 60x60cm. Laua tähistused on nahale käsitsi voolitud ja kontrastseks maalitud.

Tellimisel valid muidugi ise nii mõõtmed kui värvikombinatsiooni ning miks mitte ka kuju.
Lehe allosas on mõned mõtted malelaua, mängulaua valmistamise kohta.

Mängulaua tellimiseks saada mulle algatuseks kiri, mis kirjeldab Sinu soove:

Kategooria:

Kirjeldus

Mõned variandid malelaua tellimiseks

  • Õhemast nahast valmistatud malelauad, mängulauad, mille eeliseks on see, et selle saab rulli keerata ning see mahub ka kappi hoiule. Märgistuse peale kandmiseks saan kasutada pürograafia ning värvide kombinatsiooni (sest õhemale nahale ma voolida sellises ulatuses midagi nii ei saa, et see ka vääriliselt effektne jääks). Selle mängulaua teine pool jääb “karvane”.
    Ettekujutuse saamiseks võib siia juurde vaadata ruunilauda, mis on just õhemast nahast, hõlpsalt rulli keeratav. Selle viimistlus on naturaalne (õlitatud) ning märgistus on lauale kõrvetatud.
  • Paksust nahast valmistatud malelaud, mille teine pool jääb samuti “karvane”. Seda mängulauda tasub pigem käsitleda, kui mööblieset, mida kappi ei pakita. Ka selle märgistuse jaoks võib kasutada pürograafiat, kuid et naha paksus on juba piisav, siis soovitan ma pigem valida nahale voolitud märgistuse. Sedasi saab uhkem. Erinevad elemendid mängulaual saavad esile tõstetud erinevate värvitoonidega.
  • Kahekordsest nahast mängulaud. See on eriti uhke lahendus – mängulaua mõlemal poolel on nähtaval naha sile pool. Kui soovid, et laud saaks eriti tummine, siis võib vteiseks kihiks kasutada samuti paksu nahka. See omakorda avab tee võimalusele luua kahepoolne mängulaud. Märgistuse saab nahale kanda muidugi pürograafiat kasutades, kuid paksem nahk võimaldab alati väga uhkeid voolitud elemente ning kasutades värve saab olulise esile tuua.

Kõikidele variantidele on võimalik lisada serva õmblus või nahkpõime, kuid kahest nahakihist valmistatud laua servades saab kindlasti olema kas õmblus või põime. Nahkpõime kogukuse otsustan ma laua jämeduse järgi.

Nahatööde tellimine

Kirjuta mulle