Nahast ümarakujuline õlakott

Taimpargitud nahast käsitsi valmistatud õlakott.

Õlakott on kaunistatud lisaks pildile nahale õmmeldud paelkaunistustega. Koti klapil on nahale käsitsi voolitud kaart, mis kujutab inimese sisemaailma.

Koti külgedel on nahkpaelad – muidugi on need ka dekoratsioonina kenad aga nende peamise ülesanne on kinni pidada õlarihma otsad, kui see lühemas asendis on ning koti seespool on need kasutatavad selleks, et veepudel või termos kotis kenasti püsti seisaks.
Õlarihma pikkus on kahe pandlaga reguleeritav ning selle saab muuta ka parasjagu nii lühikeseks, et see sangana kasutatav on.

Kõige suurem tasku kotil on mõõtudega 28 x 29 x 7cm.
Eesmine tasku on mõõtudega 24 x 22 x 2cm.
Mõõdud on siin esitatud näidiseks piltidel oleva koti järgi. Koti võid tellida aga muidugi omale sobivates mõõtudes. Lisaks on võimalik ka taskuid kotile lisada – näiteks kõige suurema sahtli sisse mõned väiksemad panipaigad veel.

See kott on kahtlemata üks väga ilus kott ning siinjuures tasub kaaluda ka ausalt selle praktilist poolt muidugi. Paljud esemed kipuvad nimelt kandilised olema ning sestap ei pruugi selline ümmargune kuju olla just kõige mõistlikum valik. Samas – kui tarvis on mahutada kampsunit, märkmikku (või raamatut) ja veepudelit (või termost) ning mõnda vähematki veel nagu rahakott, telefon ja võtmed, siis sellise sisuga saab ka selline ümmargune kott hakkama.

Nahast õlakoti tellimine

Õlakott valmib sellisena nagu me kokku lepime. Siin on ka väike meelespea, mis ehk aitab algatuseks mõned olulised punktid koti tellimisel otsustada:

 • Millise mõõduga õlakott oleks Sinu jaoks sobiv arvestades, mida soovid sinna kindlasti panna?
 • Kui palju soovid koti sisse väiksemaid panipaiku ja taskuid?
 • Nahkpõime või tugeva vahatatud niidiga õmblused?
 • Kas teeme õlakotile ka sanga ja (karabiinidest eemaldatava) õlarihma? Milliseid kinnitusi eelistad?
 • Kas voolime nahale ka mõne mustri või pildi, mis õlakotti kaunistaks?
 • Milline värv sulle meeldiks?
Ava kirjavorm – kirjuta kohe!

  Kategooria:
  Logi sisse või loo konto Soovinimekirja kasutamiseks.

  Nahatöödest

  Kõik meie valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud ehtsast nahast.

  Kasutame õmblusteks väga tugevat vahatatud niiti – ka õmblustööd on Nahakambris käsitsi tehtavad tööd.

  Suur ja uhke nahast õlakott.
  See on üks esimesi esemeid, mis ma kunagi valmistasin ning see kott on mind teeninud aastaid. Valmistatud sai see veel sellisel ajal, kui meil ei olnud päris kõiki tööriistu – selle koti viimnegi kui õmblusauk on joonlauaga välja mõõdetud ja naaskliga torgatud. Tänasel päeval on meil õmblusaukude löömine endiselt käsitöö aga rõhk on siin sõnal “löömine”, mitte torkamine. Täna on meil “üks pauk – kuus auku” ja vähemad võimalused ka olemas. Aga ma tahtsin seda kotti väga teha ja ümmargune pidi tema tingimata saama. See oli umbes samal ajal kui Hazgal selle uhke kalasabakirjalise vöökoti valmistas.
  Ta on kahtlemata pilgupüüdja ja vestlusealustaja – võtan temaga endiselt oma igasugust tarvilist kraami kaasa, kui kuhugile minekut on.

  Taimparknahk ja muud materjalid

  Loe materjalide kohta, mida tööks kasutan.

  Tellimustööde teostamisest

  Nahast esemed valmivad Nahakambris suures enamuses tellimustöödena. Seetõttu on meil võimalik pakkuda ka nõnda palju valikuvõimalusi – ei ole meil piiranguid ei mõõtude ega kuju osas ning ka nahale voolitud pildid ja mustrikirjad saad oma maitse järgi välja valida.

  Kõik Nahakambris valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud. See annab võimaluse pakkuda kõigile vastavalt vajadusele ja soovidele valmistatud esemeid. Kui inimesed on erinevad, siis miks peaks kõigile samasugune lahendus sobima?

  Et Sinu soovitud nahast ese valmistada, selleks on mõistagi peale tellimuse esitamist mul aega tarvis selle valmistamiseks. Töötan nö elava järjekorraga ning eseme valmistamise aeg üksi ei sõltu mitte sellest, et kui kaua konkreetse eseme valmistamiseks kulub, vaid ka eelolevatest kokkulepetest. See aeg on kogu aeg muutumises ning kui Sulle on väga oluline mingisugune ese kindlaks kuupäevaks kätte saada, siis võta julgesti ühendust ning küsi täpselt järele.