Sirkadega nahkvöö

Nahkvöö metallist kaunistustega – sirkadega. Sellised olid levinud Kirde-Eestis ning Kodaveres enne 19. sajandi teist poolt.

Pildil nähtavale vööle on sirgad saadud samasugustest pannaldest, millisega vöö eest ka kinni käib. Pannaldelt on piigid maha lõigatud. Sirgad saab valmistada sellistest pannaldest, millistel on nö kaks poolt, millest vöörihm kaks korda läbi käib.
Pildil on 55mm lai nahkvöö.

Kui soovid mõnda uhkemat lahendust, siis kirjuta meile kindlasti – küsime ehtekunstnikelt, kas mõni ehk võtaks ette sirkade ja pandla valmistamise.

Vaata ka materjalide ja töö teostamise kohta

Nahkrihma tellimine

Sellise nahkvöö tellimiseks ei ole kahjuks võimalik ühte hinda nimetada. Sestap palun saada meile kiri algatuseks.

 • Märgi millise laiusega ning millisele vööümbermõõdule sirkadega vöörihma soovid.
 • Milline värv sulle meeldiks?
 • Kas soovid, et vöö nahast osa saaks ka kuidagi kirjatud?
Ava kirjavorm – kirjuta kohe!

  Logi sisse või loo konto Soovinimekirja kasutamiseks.

  Nahatöödest

  Vaata sirkadega vöid muis.ee portaalist:
  https://www.muis.ee/museaalview/524465
  https://www.muis.ee/museaalview/543010
  https://www.muis.ee/museaalview/547306

  Need on vaid mõned näited. Otsing “sirkadega” annab veel tulemusi.


  Wanakuramuse nahkrihmad on kõik käsitsi valmistatud, paksust taimpargitud nahast.

  Mõõdud ning värv saavad paika tellija soovi järgi. Vööga koos valmivad ka vööaasad, mida vajadusel vöörihma  otsa kinnitamiseks kasutada saab.

  Kasutame korralikke metallpandlaid.

  Taimparknahk ja muud materjalid

  Loe materjalide kohta, mida tööks kasutan.

  Tellimustööde teostamisest

  Nahast esemed valmivad Nahakambris suures enamuses tellimustöödena. Seetõttu on meil võimalik pakkuda ka nõnda palju valikuvõimalusi – ei ole meil piiranguid ei mõõtude ega kuju osas ning ka nahale voolitud pildid ja mustrikirjad saad oma maitse järgi välja valida.

  Kõik Nahakambris valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud. See annab võimaluse pakkuda kõigile vastavalt vajadusele ja soovidele valmistatud esemeid. Kui inimesed on erinevad, siis miks peaks kõigile samasugune lahendus sobima?

  Et Sinu soovitud nahast ese valmistada, selleks on mõistagi peale tellimuse esitamist mul aega tarvis selle valmistamiseks. Töötan nö elava järjekorraga ning eseme valmistamise aeg üksi ei sõltu mitte sellest, et kui kaua konkreetse eseme valmistamiseks kulub, vaid ka eelolevatest kokkulepetest. See aeg on kogu aeg muutumises ning kui Sulle on väga oluline mingisugune ese kindlaks kuupäevaks kätte saada, siis võta julgesti ühendust ning küsi täpselt järele.