Nahkvöö tellimine

Pakun Sulle paksust taimparknahast käsitsi valmistatud vöörihmasid. Vöörihma tellimisel aga ei pääse ei üle ega ümber selle pikkuse küsimusest, sest üks suurus kõigile ei sobi mitte.

Kuidas leida sobiv vöö pikkus?

Sinult ootan ma vööümbermõõtu, millele püksirihm sobima peab. Kogupikkuse arvestan ma ise ning ära muretse – sellele jääb parasjagu reguleerimise ruumi. Kui Sa vööümbermõõtu mingil põhjusel mõõta ei saa, võta mõõt olemas olevalt vöörihmalt.

Kuidas olemas olevalt vöölt uue rihma jaoks mõõtu võtta?

Mõõda pandla otsast (arva pannal mõõdu sisse) enim kasutust saanud auguni. Kõige rohkem kasutatud vööaugu juures on kõige rohkem kasutusjälgi. See mõõt saabki uue vöö valmistamisel aluseks.

Mõõdu võtmine olemas olevalt vöölt.
Mõõdu võtmine olemas olevalt vöölt.

Kui pikk ikkagi vöö lõpuks tuleb?

Kui Sul on erisoove vöö pikkuse osas, siis märgi need aga kirja kirjutades kõik üles. See ei ole sugugi ebatavaline, et küsitakse näiteks ainult ühe-augu-vöörihma.

Vaikimisi teen ma vööle pandla kinnitamiseks kokku 5 auku 2cm vahemaaga ning arvestan Sinu nimetatud vööümbermõõdu/vöölt võetud mõõdu keskmise augu peale.

Nahkvöö võtab aegamisi kuju keha järgi ning arvatavalt soovid Sa mõne aja pärast vöö sammu võrra koomale tõmmata. Selleks ongi hea, kui eespool on paar auku ootamas ning talvel mahub vajadusel paksem kampsun ka vöö vahele!

Kas hästi pikka nahast vööd ka saab valmistada?

Ka hästi pikka vööd saab valmistada. Küsingi endale parkalitelt rihmade tarbeks võimalikult pikad nahad.

Vahel aga ületavad tellijate soovid need mõõtmed ning siis on võimalik mul kahest lühemast osast kokku panna sobiva pikkusega vöö. Et selline lahendus on nii vastupidav kui ka kena silmale, siis siin on näide Jõuluvanale valmistatud vöörihmast.

Nahast vöökomplekt Jõuluvanale
Nahast vöö Jõuluvanale nahale voolitud saani ja põhjapõtradega.

Vöö laius

Kui vöö pikkuse osas ei ole mingit keskmist suurust või sarnast võimalik tuletada, siis laiuse osas on. Enim tellitud mõõt on 30-40mm laiale vööle ning seda ilmselt põhjusel, et peaasjalikult on nendest saanud püksirihmad, mis peavad mahtuma pükste värvlil olevate aasade vahele.

Pükse on aga samuti erineva värvli laiusega ning osadele mahub peale kuni 55mm laiune rihm.

Kleidivööd ja mantlile mõeldud vöörihmad, kus alati ei ole aasasid, millega arvestada – neile võid valida vöö laise oma maitse järgi.

Kui Sa pannalde valikust ei leia ühtegi sobiva laiusega, siis ära kurvasta – vöörihmade valmistamiseks on mitmeid kavalaid meetodeid ning laiem vöö, millele on kinnitatud peale veidi kitsam pannal on tavalisest isegi uhkem! Muidugi võid mulle ka enda olemas oleva või ostetud pandla saata, millele ma valmistan korraliku rihma.

Kas väga laia vööd ka on võimalik tellida?

Ka vöö laiusele ei ole minu poolest piirangut.

Laiale vööle saab pandla kinnitada eraldi naharibaga ning selle saab teha ilusa ja huvitava.
Märgistan õmblusaukude asukohta, et laiale vööle kitsam pannal kinnitada.

Milliseid pandlaid valikus on?

Kasutan korralikke messingust metallpandlaid. Messing (enamasti) ei tekita allergilist reaktsiooni nahal.
On pakkuda nii rullpandlaid kui klassikalisi, laiematele rihmadele leidub ka kahe piigiga kinnist. Kui Sulle eredam messingu toon tundub natuke kirkavõitu, siis saan ma Sinu jaoks pandla ka patineerida.

Kui soovid väga erilist lahendust, siis tutvustan Sulle osavat ehtekunstnikku, kellelt tasub pannal tellida.

Järgneval fotol:
Kõige eespool on näidiseks patineerimata pannal ning kaks tagumist on patineeritud. Keskmine on patineerimisvedelikus veetnud 18 sekundit ning tagumine poolteist minutit. Tagumine kaldub värvuse tooni poolest juba tumedamale hõbedasele värvile.

Kolm väiksemat messingpannalt, kaks neist patineeritud tumedamaks.

Milline on rullpannal ning missugune on klassikaline variant?

Rullpannal säästab rihma omajagu, sest pandlal on selline rull, mis hõlbustab rihma pandlast läbi tõmbamist.

Messingust 40mm lai rullpannal, mis säästab rihma.
40 mm messingust rullpannal
Klassikaline pannal, messingust.
30 mm messingust klassikaline pannal

Kas olemas olevale pandlale saab vöörihma tellida?

Ikka saab!
Sina paned pandla postipakiga minu poole teele ning õige pea saad selle koos vöörihmaga tagasi.

Nahkrihm saksa sõjaväe pandlale
Tumepruun nahkrihm saksa sõjaväe pandlale. Laius 40mm.

Väärilise pandla tellimine.

Hea meelega tutvustan Sulle ehtekunstnikku, kellelt tihti enda tööde tarbeks olen pandlaid tellinud.

Lisavalikud

Ja et Sinu vöö saaks ikka erinev ja omanäoline, pakun terve hulga võimalusi, kuidas seda kaunistada!

Kirjatud nahkvöö.

Eriti uhke vöö saab muidugi nahale käsitsi voolitud mustrikirjade või piltidega ning mustrikirju on mul võimalik ka mitmevärviliselt esitada.

Pilt saab reljeefne ja ruumiline ning voolida saan ma pea ükskõik missugust kujutist. Küll tuleb piir ette siis, kui pilti tuleb vöörihmale mahutamiseks vähendada nii palju, et olulisi detaile enam välja lõigata ei saa või nõela taolise voolipulgaga esitama ka ei mahu.

Et täpsemalt teostatavuse kohta teada saada – saada mulle soovitav pilt ning küsi järele!

Pruun kirjatud nahkvöö
Üleni kirjatud pruun nahkvöö. Vööle käsitsi voolitud kaunistused on inspireeritud viikingiaegsetest mustrikirjadest. Vöö laius on 40mm.

Vooderdatud vöö.

Valmistan vöörihmad alati paksust korralikust täisnahast ning seetõttu ei ole põhjust tegelikult vöörihma vooderdada. Aga seda võib teha, kui ilumeel nõuab või kui soovitakse vöörihma sisemisele poolele näiteks pürograafia tehnikas mõnda salasõnumit, märgikest või lausa mustrikirja.

Naha karvasele poolele ei ole mul võimalik ei pilte voolida ega teksti pressida, kõrvetada.

Vooderdatud vöö saab igal juhul servadest õmmeldud või põimitud.

Voodriga nahkvöö
Ehtsast nahast vöö on valmistatud seestpoolt voodriga (kõik on ikka täisnahast) ning voodrile on voolitud tellija soovitud sõnum kingituse saajale.

Servadest õmmeldud vöö.

Vöö saab alati servadest õmmeldud, kui ma sellele voodri panen. Aga õmblust võib muidugi kasutada ka ilu pärast. Valida saab, kas teha õmblused sulanduvat tooni või kena kontrasti pakkuva niidiga.

Messingpandlaga must nahast vöörihm, milel servad on tumepruuni värvi niidiga õmmeldud.
Must nahkvöö tumepruuni värvi õmblusega.

Nahkpõimega vöörihm.

Lisaks praktilisele põhjusele – voodri fikseerimiseks – saab nahkpõimega anda vöörihmale huvitavate punutistega uhkeid ilmeid ka selle keskosas. Erivärvi nahkpaelu kasutades saab nõnda ka põnevamaid tulemusi!

Metallist vöökaunistused

Nahkvöö kaunistuseks saan pakkuda ka metallist neete ning piike.

Ka muud metallosised on võimalikud nagu vöö otsad ja vaheosad, mida tihti kasutatakse näiteks keskaja või viikingi rõivastuse juures või näiteks sirkadega vöö valmistamiseks.

Neetidega nahkvöö
Neetidega nahkvöö pildil on 50mm lai, neetide diameeter on 7mm.

Telli nahkvöö Nahakambrist

Jään põnevusega Sinult kirja ootama!


Vali nahast vöö e-poest

 • Tumepruunid nahkvööd metallpandlagaMusta värvi nahkvööd, laius 40mm, metallpandlaga
  Alates: 50 

  Täisnahast vöörihmad, mis on valmistatud armastusest ja austusest kestvate ning ehtsate materjalide vastu. Kvaliteetne messingust pannal täiendab vääriliselt taimparknahast vööd.

  Valikus on satiinhõbe, satiinkulla ning kulla tooni messingust valmistatud pandlaid. Messingust pannal ei tekita allergiat.
  Ilma satiinkatteta messingpandlaga vööd on võimalik tellida ka patineeritud pandlaga. Lisainfot leiad siit.

  Vaata valikuid This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Pruun kirjatud nahkvööMusta värvi püksirihma ja käeehte komplekt. Püksirihm ja käeehe on sarnase mustrikirjaga kaunistatud. Rihm ja käeehe on asetatud õhtuvalguses kivile, mille ümber kasvavad taimed.

  Käsitsi voolitud piltide ja kirjadega nahkrihm – kas või terves pikkuses!

  Kaunistuseks võivad olla pea ükskõik missugused kujutised. Võid midagi meelepärast ise mõelda või ka valiku mulle jätta. Viimasel juhul nimeta palun mõni olulisem või hingelähedasem element, märgike, et mul oleks millestki kinni hataka.

  Sellise töö maht võib olla väga erinev – alates sellest, millise mustrikirjaga vööd sa ihaldad kuni selleni, millises ulatuses soovid, et selle Sinu või Sinu kallima jaoks kaunistaksin. Sestap palun kirjuta mulle algatuseks, et saaksime üksikasjades kokku leppida:

  Kirjatud vöö tellimine

  Siin on Sulle ka mõned märkmed, et kirja kirjutamisega oleks lihtsam algust teha:

  • Missugust mustrikirja või pilti vööle soovid? See võib jääda ka minu otsuseks, kuid nimeta mulle sel juhul mõned märksõnad. Kui oled pildi osas otsustanud, siis viita või saada mulle fail.
  • Kui suures ulatuses peaks vöö kirjatud saama? Ma saan kaunistada vöö väiksema pildi või märgiga näiteks vöö otsalt või voolida eriti uhke mustrikirja üle terve vöö pikkuse. Mõne mustrikirja lõigu saaks sättida ka näiteks hoopis seljale.
  • Millisele vööümbermõõdule vöö sobima peab?
  • Kui laia vööd soovid?
  • Kas eelistad klassikalist või rullpannalt? Kas Sulle meeldiks patineeritud või erksam messingust pannal?
  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast vöökomplekt JõuluvanaleNahast vöökomplekt Jõuluvanale

  Selline uhke vöökomplekt valmib kokku lepitud vöö pikkuse ja koti mahutavusega. Ka kõik kaunistuseks nahale voolitud mustrikirjad saavad alati isesugused.

  Lepime kokku vöö laiuses, pikkuses ning nahale voolitavates temaatilistes kaunistustes. Kirjata saab kas ainult vöö, ainult koti või terve komplekti, kasvõi üleni!

  Vöö, vöökomplekti tellimine

  Et kirja kirjutamine hoo sisse saaks, on siin mõned mõtteterad:

  • Kui pikk ja lai peaks säärase uhke vöökomplekti vöö saama? Millise vööümbermõõduga tuleb arvestada?
  • Milliste mõõtmetega võiks olla vöökott? Näiteks üks kord tahtis Jõuluvana kindlasti hulga kompvekke kotti panna. Kui Jõuluvana aga peaks soovima seal ka telefoni või võtmekimpu hoiustada, siis kott võib saada selleks puhuks mitu taskut.
  • Kas soovid, et vöökomplekt oleks kaunistatud nahale voolitud mustripiltidega? On Sul eelistusi – kas pühadetemaatiline, mõni kindel kujutis, pildike või sobiks hoopis mõni uhke mustrikiri? Kui suures ulatuses kaunistusi soovid?
  • Milline värv Sulle meeldiks?
  [forminator_form id="62644"]
 • Neetidega kaunistatud must ja naturaalne püksirihm suurel kivil, mille tagant paistab kena õhtupäike.Neetidega nahkvöö

  Nahast püksirihm, mille kaunistamiseks saavad needid.

  Neetidest saab moodustada kenad mustrikirjad ning kasutada on nii suuremaid kui väiksemaid, vahel sekka ka erikujulisi. Kaunistuseks võib neid paigutada rihmale osaliselt või katta kasvõi terve vöö. Ja kui juba, siis miks mitte – neete võib kombineerida muidugi ka käsitsi voolitud mustrikirjade, pürograafiatehnikas mustrite või ka augukirjadega.

  Töömaht aga võib olla erinev ning sestap palun, et kirjutad mulle algatuseks oma soovidest:

  Kirjatud vöö tellimine

  Et kirja kirjutamisel ots lahti teha, on siin mõned märkmed:

  • Kui Sa kindlat asetust neetidele ei ole välja mõelnud, siis see võib jääda ka minu otsuseks. kirjelda, kas soovid ainult neete (rohkelt või pigem mõned üksikud) ning kas eelistad hõbedakarva, messingukuldset või patineeritud messingukarva tulemust.
  • Millisele vööümbermõõdule vöö sobima peab?
  • Kui laia vööd soovid?
  • Kas eelistad klassikalist või rullpannalt?
  [forminator_form id="62644"]