Noatupp

Noatupp valmib täpselt noa järgi, nii saab see täpselt paras ning peab nuga korralikult kinni.
Saame valmistada noatupe üsna ükskõik millisele noale.

Vööle kinnitamiseks on mitu varianti – noatupe külge saab teha jäiga aasa (nuga on jäigalt vertikaalasendis) või sellise vööaasa, mis kinnitub D-aasa külge ning võimaldab noatupel liikuda. Viimane võib olla kasuks, kui tihemini istumist ette tuleb. Noatupp võib vööle kinnituda ka horisontaalselt (rihmaga kohakuti).

Matkanoa tupele saab lisada tasku terituskivile, tulepulgale.

Muidugi on võimalikud ka igasgused muud kandmise viisid – aasake ja rihmake, et nuga näiteks hoopis kaelas kanda.

Vaata ka materjalide ja töö teostamise kohta

Kuidas tellida noatuppe?

Kirjuta meile ning märgi järgmised asjaolud:

 • Millist noatuppe millisele noale soovid? Oled teretulnud ka lisama pildi noast, millele tuppe soovid tellida.
 • Kuidas soovid noatuppe kanda?
 • Kui soovid vööle kinnitatavat tuppe, siis kas eelistad jäiga või liikuva aasaga kinnitust?
 • Mis värv Sulle meeldiks?
 • Kas soovid, et noatupele oleks midagi ka kaunistuseks voolitud?
Ava kirjavorm – kirjuta kohe!

  Logi sisse või loo konto Soovinimekirja kasutamiseks.

  Nahatöödest

  Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame oma töödeks taimpargitud nahka.

  Õmblusteks kasutame väga tugevat vahatatud niiti ning noatupe tera kohale saab paigutatud spetsiaalselt noa järgi välja lõigatud lisakiht nahka, et noa tera ei lõikaks õmblustesse.

  Nuga on üks nendest esemetest, millele tuleb tupe valmistamiseks kasutada märgvormimist. Selliselt saab tupp endale noa järgi kuju ning saab seega just sellele noale täpselt paras.

  Sellise korraliku tupe valmistamiseks on seega vaja, et saadad meile just selle noa, millele tuppe soovid. Meie jaoks on see tänaseks juba igapäevane lugu aga olgu siiski nimetatud, et Sinu nuga saab olema meie juures hästi hoitud. Nuga vormimise ajal kuidagi viga ei saa.

  See ilus pilt, mis kohe esimene siin on, vot see oli Hazgali esimene noatupp, mille ta oma noale tegi. Mõnus, paksemast nahast, mitte selline lörts. Siis me katsetasime igasuguseid erinevaid asju ja Hazgal on selle tupe mustripilti isegi teise värviga niimoodi toredasti tooninud. Hazgalile väga meeldivad svastikad. Aga seda noatuppe enam ei ole, sest sellest sai Hazgal palju teadmisi, mida ta kunagi enam noatuppedele ei tee. Näiteks polnud sellel tupel seda nahakihti tera kohal, mis ei lase teral õmblustese lõigata ning ta leidis, et vööaas oli kitsavõitu. Ja siis ta tahtis uue tupe teha ja lõikas selle vana puruks. Seda teist noatuppe, mis ta siis tegi kasutab ta aga tänase päevani ja teeb teistelegi väga korralikke noatuppesid.

  Taimparknahk ja muud materjalid

  Loe materjalide kohta, mida tööks kasutan.

  Tellimustööde teostamisest

  Nahast esemed valmivad Nahakambris suures enamuses tellimustöödena. Seetõttu on meil võimalik pakkuda ka nõnda palju valikuvõimalusi – ei ole meil piiranguid ei mõõtude ega kuju osas ning ka nahale voolitud pildid ja mustrikirjad saad oma maitse järgi välja valida.

  Kõik Nahakambris valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud. See annab võimaluse pakkuda kõigile vastavalt vajadusele ja soovidele valmistatud esemeid. Kui inimesed on erinevad, siis miks peaks kõigile samasugune lahendus sobima?

  Et Sinu soovitud nahast ese valmistada, selleks on mõistagi peale tellimuse esitamist mul aega tarvis selle valmistamiseks. Töötan nö elava järjekorraga ning eseme valmistamise aeg üksi ei sõltu mitte sellest, et kui kaua konkreetse eseme valmistamiseks kulub, vaid ka eelolevatest kokkulepetest. See aeg on kogu aeg muutumises ning kui Sulle on väga oluline mingisugune ese kindlaks kuupäevaks kätte saada, siis võta julgesti ühendust ning küsi täpselt järele.