Nahast kaaned oma raamatu köitmiseks

Taimpargitud nahast käsitsi valmistatud kaaned köitmiseks.

Sellised nahkkaaned, kuhu vahele saad ise oma soovitud sisu köita. See võib olla sinu enda raamat, luulekogu, joonistuste album, päevik või perekonna ajalugu.

Kaante vahele võid köita näiteks õhemaid ja paksemaid lehti vaheldumisi – õhematele saab kirjutada, paksematele näiteks ka fotosid jutu juurde lisaks kleepida.

Kui plaanid nahast paelaga köitmist, siis see on sobivam juhul, kui plaanid sisulehed kaante vahele kohe paika panna ning neid ei ole tarvis tihti lahti võtta.

Metallklambriga köitmise juhul aga on väga lihtne lehti ka ploki keskele lisada või eemaldada.

Vaata ka materjalide ja töö teostamise kohta

Kuidas tellida raamatukaasi?

Nahkkaaned sellise raamatu köitmiseks valmivad vastavalt Sinu esitatud sisuploki mõõtmetele. Lisaks soovime Sinuga läbi arutada, kas ja millist pilti nahkaante kaunistuseks soovid.

Siin on ka väike meelespea, mis ehk aitab esialgu peamise kirja panna:

 • Millises mõõdus sisulehti soovid kaante vahele köita?
 • Kui “paks” Sinu raamat eeldatavasti saab (mm, cm)? Peame kaante valmistamisel ette arvestama raamatukaantele selja laiuse. Mõõtu palume meetermõõdustikus esitada, sest erineva grammkaaluga lehed on erineva paksusega ning annavad virna laotult erineva mõõdu.
 • Kas köitmine võiks olla metallklambriga või nahkpaelaga?
 • Kas kaanepaar võiks olla pealt kinni seotav või muul moel kinnitatav (trukiga kinnis)?
 • Milline värv Sulle meeldiks??
 • Kas soovid, et kaantele oleks midagi ka kaunistuseks voolitud?
Ava kirjavorm – kirjuta kohe!

  Kategooria:
  Logi sisse või loo konto Soovinimekirja kasutamiseks.

  Nahatöödest

  Valmistame kõik esemed otsast lõpuni käsitsi ning kasutame oma töödeks taimpargitud nahka.

  Taimparknahk ja muud materjalid

  Loe materjalide kohta, mida tööks kasutan.

  Tellimustööde teostamisest

  Nahast esemed valmivad Nahakambris suures enamuses tellimustöödena. Seetõttu on meil võimalik pakkuda ka nõnda palju valikuvõimalusi – ei ole meil piiranguid ei mõõtude ega kuju osas ning ka nahale voolitud pildid ja mustrikirjad saad oma maitse järgi välja valida.

  Kõik Nahakambris valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud. See annab võimaluse pakkuda kõigile vastavalt vajadusele ja soovidele valmistatud esemeid. Kui inimesed on erinevad, siis miks peaks kõigile samasugune lahendus sobima?

  Et Sinu soovitud nahast ese valmistada, selleks on mõistagi peale tellimuse esitamist mul aega tarvis selle valmistamiseks. Töötan nö elava järjekorraga ning eseme valmistamise aeg üksi ei sõltu mitte sellest, et kui kaua konkreetse eseme valmistamiseks kulub, vaid ka eelolevatest kokkulepetest. See aeg on kogu aeg muutumises ning kui Sulle on väga oluline mingisugune ese kindlaks kuupäevaks kätte saada, siis võta julgesti ühendust ning küsi täpselt järele.