Kaaned ja köited

Nahkkaaned märkmikele, raamatutele, menüüdele, fotoalbumid ja külalisteraamatud. Lisaks mõned huvitavad lahendused Sinu enda kogumiku köitmiseks mappi või köiteklambriga kaanepaari vahele. Mille kasuks Sa iganes otsustad – mul on hea meel kaanepaarile Sinu jaoks pakkuda käsitsi voolitud mustrikirja või mõnda pilti!

 • Nahkköites külalisteraamat metsatuka ja kitsekestega.Nahkköites külalisteraamat metsatuka ja kitsekestega.
  Hind vastavalt tellimusele

  Kõvakaaneline märkmik või külalisteraamat, mille kaane kaunistuseks pakun Sinu soovil nahale käsitsi voolitud pilti või mustrikirja.

  Tellimine

  Tellimuse asjus kokku leppimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist.

 • Punased nahkkaaned valgete õmblustega tumeroheliste varjulillede keskel.Tumepruunid nahkkaaned hundi pildiga A5 märkmikule.
  Alates: 50 

  Käsitsi valmistatud märkmikukaaned.
  Nende kaante vahelt saad märmiku selle täitudes välja vahetada ning kaasi uue märkmiku ümber edasi kasutada.

  Vali kaante mõõt enda märkmiku järgi või telli kaaned koos märkmikuga. Kaunistuseks pakun nahale käsitsi voolitud pilte ja mustrikirju.

 • Nahast kaaned külalisteraamatuleNahast raamatukaaned tammepuuga
  Hind vastavalt tellimusele

  Käsitsi valmistatud nahkkaaned raamatule.

  Kaaned ühe kindla raamatu katteks või kaunistamiseks.
  Need kaaned valmivad Sinu välja valitud raamatu mõõdu järgi ning sobivad sellele ideaalselt.

  Kaaned raamatute kaante kaitseks, vältimaks originaalkaante kulumist, kui tarvitsed neid tihti kaasas kanda.
  Kaaned valmistan Sinu otsustatud mõõdu järgi, et saaksid nende vahel kasutada sobivas mõõdu vahemikus raamatuid. Mitmete raamatute katteks mõeldud kaanepaari juhul tasub kaaluda ka tagasi keeratavaid kaasi.

  • Kaunistuseks pakun nahale voolitud pilte ja mustrikirju.
  • Kaantele saab vajadusel kinnitada ka järjehoidja ning kinnise.

  Raamatukaante tellimine

  Nahast kaante tellimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist!

 • Nahast kolme osaline mapp kunstitarveteleNahast kolme osaline mapp kunstitarvetele
  Hind vastavalt tellimusele

  Nahkmapi valmistan ma Sinu valitud sisu jaoks – olgu selleks joonistusplokk või märkmik, kunstitarbed, portfoolio või dokumendid.

  Mapp võib saada niisama lihtsa ülesehitusega, kui ümbriku tüüpi pealt suletav tasku aga hea meelega võtan vastu ka keerukamaid ülesandeid ning vormin Sinu mapi vahele igasuguseid hoiupaiku erinevatele esemetele. Mapp võib olla mitme kihiline ning sisaldada mitmeid taskuid.

  Nahkmapi tellimine

  Tellimuse asjus kokku leppimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist.

 • Põimega nahkkaaned A6 märkmikulePõimega nahkkaaned A6 märkmikule
  Alates: 50 

  Sellised nahkkaaned on sobilikud nii märkmikele kui raamatutele. Kaaned on laiupidi vajaduse järgi sätitava pikkusega – nende vahele saab mahutada erineva paksusega sisu. Tagasi keeratavat kaane osa võib  kasutada järjehoidjana, voltida see tagakaanele või märkmiku esikaane peale.

  Kaante iseärasus nõuab õhema naha kasutust, mida oleks võimalik voltida. Kui Sa aga soovid kaanele kaunistuseks ka mõnda pilti või mustrikirja, siis valmistan ma esikaane paksemast nahast. Paksemale nahale on mul võimalik pilte ja mustrikirju voolida nii, et need ka väärilised saavad. Seejärel ühendan ma õmbluse või nahkpõimega esikaane ülejäänud osaga.

  Et kaaned siiski täiesti laiali ei kukuks sisu ümbert, on neil tagumise kaane kinni hoidmiseks seespool nahariba.

 • Nahkkaaned pentagrammigaNahkkaaned pentagrammiga, metallist köiteklambriga
  Hind vastavalt tellimusele

  Nahkkaaned, mille vahele köita oma luulekogu, retseptid, reispäevik, joonistused või perekonna ajalugu. Kui lisad kaante vahele nii õhemaid kui paksemaid lehti, saad seda justkui ka fotoalbumina kasutada, mille kõrvale olulised sündmused üles tähendada.

  • Kui kavatsed sisu kaante vahele ajapikku lisada, siis on kõige mugavam kasutada kaantel metallist köiteklambrit. Mõnel juhul võib köitmiseks kaaluda kasutada ka metallist pikemaid kruvineete.
  • Võimalik on tellida kõvakaanelist või painduva kaanega varianti.
  • Kaaned kaunistan Sinu soovil mõne käsitsi nahale voolitud pildi või mustrikirjaga.

  Nahkkaante tellimine

  Nahast kaante tellimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist!

 • Nahast menüükaaned restoranile One SixtyNahast menüükaaned restoranile One Sixty
  Hind vastavalt tellimusele

  Menüüd loeb klient enne otsustamist ning menüü on sedasi kui visiitkaart, mis annab maitset roogadest ja joogipoolisest, mida pakutakse. Sisu ilma vormita on poolik.

  Menüü saab kindlasti palju kulutust – seda lehitsetakse kordi päevas ning kehvemast materjalist kaanepaar ei pruugi kuigi kaua kena kesta. Ehtsast nahast menüükaaned aga koguvad aja ja kulutamisega endale ainult ilu juurde ning esitlevad klientidele Sinu parimaid pakkumisi aastaid.

  Menüükaante tellimine

  Nahast kaante tellimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist!

 • Nahkköites fotoalbum pulmadeks.Nahkköites fotoalbum pulmadeks.
  Hind vastavalt tellimusele

  Fotoalbumi valmistamisel pakun ma kaane kaunistuseks nahale käsitsi voolitud mustrikirju ja pilte. Eelistan kaaned seestpoolt samuti nahaga katta ning valida eeslehtedeks huvitavat paberimaterjali.

  Fotoalbumi kaunistuseks kaanele voolitud pilt

  Nahale voolitav pilt, kujutis võib olla pea ükskõik missugune. Kui Sul on mõni välja valitud, siis saada mulle fail, et saaksin teostatavust täpsemalt hinnata. Olenevalt pildist või mustrikirjast on võib olla kena, kui kasutada selle ilmestamiseks mitut värvitooni. Kaunistuseks võib saada ka muidugi naha enda loomulik ilu ning mustripildid ei ole kohustuslikud.

  Fotoalbumi tellimine

  Fotoalbumite valmistamise töömaht on alati väga erinev ning hind saab kokku nii albumi mõõtmetest kui soovitavatest nahale voolitud kujutistest. Tellimuse asjus kokku leppimiseks saada mulle palun kirjeldus oma soovist.

Nahkkaante ja mappide valmistamisest

Milliseid valikuid on nahkkaante ja mappide tellimisel?

Vastan alati hea meelega põhjalikumalt kõikidele küsimustele, kui mulle kirjutad. Kiired vastused aga leiad allpool olevatelt linkidelt:

Mõõtmed ja mõõtmine

Kui oled endale märkmiku juba välja valinud, siis mõõda kinnise märkmiku kaanelt pikkus ja laius ning märgi ka märkmiku paksus (selja laius). Saadud mõõtudele ei ole tarvis midagi juurde lisada (mahtumisruumiks), selle töö teen ma ise ära.

Kuigi Sinu märkmik on Sulle teadaolevalt näiteks A5, siis ma väga soovitan siiski mõõdud üle kontrollida.

Saadud numbrid pane tellimisvormi lahtrisse kirja. Samas saad ka nimetada, millisest küljest märkmik köidetud on.

Kui soovid tellida nahkkaaned koos märkmikuga, siis ei ole Sul endal tarvis midagi mõõta.

Kui soovid nahkkaasi ühele kindlale raamatule või raamatutele, mis on kõik samade mõõtmetega, siis mõõda kinniselt raamatult kaane pikkus ja laius ning siis ka raamatu paksus (selja laius). Tellimisel nimeta kindlasti, millisest küljest raamat(ud) köidetud on.

Kui soovid nahkkaasi kasutada erinevate raamatute ümber, siis arvatavasti on kõige mõistlikum otsustada kõige suurema raamatu järgi.
Stsenaariumeid on mitmeid – näiteks kui kannad raamatut kotis kaasas, et pikem rongisõit mööduks sisukalt, siis ehk on piir raamatu suurusel ja raskusel, mida Sa oled nõus kaasas kandma ning see aitab vahest otsuse teha?

Veidi suuremad kaaned raamatu ümber ei ole väga häirivad. Aga tasub kaaluda ka tagasi keeratava tagakaanega kaanepaari, mis on laiupidi selliselt reguleeritavad, et neid saab raamatule korralikult ümber keerata.

Kirjuta mulle millise mõõduga sisulehti soovid köita ning kui jäme pakk sellest kokku saab. Kaante jaoks tarvilised arvutused teen ma ise.

Kirjuta mulle millises mõõdus sisulehti soovid mapi vahel hoiustada ning kui palju neid sinna mahtuma peaks.
Kui soovid, et mapp oleks lisaks paberitele ka mingisuguse muu varustuse hoidjaks, siis pane ka see kõik kirja. Edasi kirjavahetuse käigus selgitame välja kõik muu olulise.

Nahkkaante ülesehitus

Ma saan teha kaante ülesehituses ükskõik milliseid muudatusi, sest ma valmistan shabloonid ise ning lõikan kõik vajalikud osised välja käsitsi. Seega ülesanne võib olla niisama suur kui näiteks pass või hoopis keerukam – midagi, mida ma isegi ei oska veel võib olla ette kujutada.

Kirjuta mulle julgesti enda soovidest!

Siin on väike ülevaade, milliseid sisuosa lahendusi näiteks saab kaantele teha.

A6 märkmikule saab ülalt lahtist taskut teha ühe taskuga, A5 kmärkmikukaantele kahega ning A4 kaante sisse mahub kõrvuti kolm väikest taskut.

Need on lihtsalt mõned näited ja märkmed.

Mõned näited, kuidas mappi seestpoolt kujundada:

 • Ümbrikmapp, milles ongi ainult üks tasku ning mille kaane saad pealt truki, magneti või metallnupuga kinni panna.
 • Palju taskuid ülestikku – kas või mõlemal kaane poolel. Ka nende hulka saab pealt suletavaid taskuid lisada.
 • Mitme korruse, sektsiooniga mapp, milles on igas vahes erinev sisu vastavalt sellele, mida soovid taskutesse paigutada.

Kõvakaanelise mapi ülesehituses kasutan kahe nahakihi vahel köitepappi. Viimistluse võimalusi on mitu – kas õmblen servad, põimin või kasutan hoopis sarnast tehnikat, kui albumitele kaante valmistamisel. Viimasel juhul ei saa olema seal ei põimet ega õmblust ning nahk ja papp saavad ühendatud liimiga.

Pehme kaanega mappi saab samuti mitmel moel vormistada. Missugune stiil või tulemus kellelegi sobib, seda peab otsustama tellija.

 • Lihtne paksemast nahast kaanepaar, mis võib endas sisaldada ka köiteklambrit. Sisupoolelt on nähtaval naha karvane pool ning õmblemist või põimet ei ole tarvis, kui just ilu pärast seda ei soovita.
 • Vooderdatud nahkmapp, mis peab saama servadest õmmeldud või põimitud. Naha karvast poolt ei jää kusagilt paistma.

Kõik kaaned ja mapid võivad saada endale nii järjehoidja, pliiatsihoidja kui ka kinnise.

Kinniseks on mul pakkuda trukki, metallnuppu, pisikest pannalt, magnetit või nahkpaela.

Kaante valmistamisel saan ma pakkuda õmbluseid kas sulanduvat tooni niidiga või kena kontrasti pakkuvaga.

Ka nahkpõime juhul ei pea põimeks kasutatav nahkpael olema kaante või mapi põhivärviga samasugune. Põimet saab kasutada muidugi ka lisaks kaante kaunistamisel, mitte vaid osade kokku liitmiseks.

Mustripildid ja värvid kaantele

Nahkkaantele ja mappidele pakun kaunistuseks käsitsi nahale voolitud mustrikirju, pilte, märgikesi või nimetähti.

Pilt võib olla Sinu enda valikul ning pea ükskõik missugune ning juba A5 mõõöule mahub esitama üsna suurejoonelist ning detailiderohket pilti.
Piir tuleb ette siis, kui joonte tihedus on rohkem kui millimeeter- poolteist, mis juhul ma ei saa enam kujutist selgelt  välja voolida. Kõige parem on, kui saadad või viitad mulle oma valitud pildi ning siis on mul võimalik täpsemalt otsustada, kuidas seda teostada.

Pilt või mustrikiri võib saada ka mitmevärviline.

Märkmikukaaned silmusristi mustriga
Märkmikukaaned silmusristi mustriga, nahkpõimega.

Kõige parema ülevaate värvidest saad kindlasti siin lehel erinevaid fotoalbumeid toodete lehtedel sirvides. Aga vaata ka materjalide rubriigist lähemalt:

Soovid midagi lisaks küsida?