Nahast kott nugadele

Nahast nugadekotiga võtad kõik oma noad ja muudki tööriistad mugavalt –
ükskõik kuhu aga minek on – kaasa.

Piltidel olevad noakotid on erineva tegumoe, mõõdu ja mahutavusega. Noakoti sisse teeme kokku lepitud mõõdus ja arvu taskuid nugadele kui ka muudele esemetele.

Üks variant on selline, kus noad pistetakse taskutesse käepidet pidi. Nugade terad kaetakse kotti kokku pannes nahast klapiga ning koti ühes servas on lukuga lisatasku muude esemete tarvis.
Kott keeratakse rulli, kinnitatakse pealt kahe rihmaga ning seda saab kaasas kanda ka sangast või õlarihma abil õlakotina.

Teine variant on selline, kus taskutesse pistetakse noad terasid pidi ning koti seljaosa pikem klapp keeratakse kotti kokku pakkides ümber käepidemete tagasi. See ei lase nugadel kotist välja kukkuda. Sellise variandi juhul on taskute iga õmbluse vahele õmmeldud paksust nahast riba, mis takistab nugade teradel õmblusesse lõigata.
Noakott seotakse pealt kinni nahkpaelaga.

Vaata ka materjalide ja töö teostamise kohta

Noakoti tellimine

Tööde käigus on selgeks saanud, et töövahendeid on erinevaid ning eelistusedki varieeruvad. Võimalusi koti sisuosa ülesehituseks on palju ning sestap on kõige mõistlikum alustada sellest, et kirjutad meile oma soovidest.
Siin on ka väike meelespea, mis ehk aitab algatuseks mõne soovi kirja panna:

 • Millise mõõduga ja kui palju nuge soovid kotti mahutada? Oluline on pikima noa (või muu tööriista) pikkus, mis kotti mahutuma peab. Nugadele mõeldud taskud koti sees võivad samuti saada erineva laiusega, et mõned väiksemad noad ehk paremini paigas istuks.
 • Millist varianti eelistad – kas taskutesse pistetakse noad käepidet pidi või tera ees?
 • Kas soovid mõnda lisataskut (lukuga näiteks) noataskute kõrvale?
 • Kas teeme noakotile ka sanga ja õlarihma?
 • Milline värv sulle meeldiks?
 • Kas voolime kotile ka mõne pildi, mustri või nimetähed? (mustriks- pildiks võib olla pea ükskõik milline kujutis).
Ava kirjavorm – kirjuta kohe!

  Logi sisse või loo konto Soovinimekirja kasutamiseks.

  Nahatöödest

  Noakoti valmistame käsitsi taimpargitud nahast.
  Õmblusteks kasutame väga tugevat vahatatud niiti – ka õmblustööd on Nahakambris käsitsi tehtavad tööd.

  Mõõdud

  Mõõtude osas ei ole meil mingisuguseid piiranguid – koti saad tellida täpselt nii suure, kui palju nuge mahutada soovid ning kui pikad noad on.

  Lisataskud koti sees

  Kui soovid nugade kõrvale muid töövahendeid mahutada, siis saame nugadele mõeldud taskute kõrvale ka muid taskuid teha. Koti ülesehitusel ei ole samuti kui mõõtudelgi mingisugust piirangut.

  Pildid ja mustrid

  Nahale voolime Sinu soovil koti kaunistamiseks mõne pildi või mustri.

  Taimparknahk ja muud materjalid

  Loe materjalide kohta, mida tööks kasutan.

  Tellimustööde teostamisest

  Nahast esemed valmivad Nahakambris suures enamuses tellimustöödena. Seetõttu on meil võimalik pakkuda ka nõnda palju valikuvõimalusi – ei ole meil piiranguid ei mõõtude ega kuju osas ning ka nahale voolitud pildid ja mustrikirjad saad oma maitse järgi välja valida.

  Kõik Nahakambris valmistatud esemed on otsast lõpuni käsitsi tehtud. See annab võimaluse pakkuda kõigile vastavalt vajadusele ja soovidele valmistatud esemeid. Kui inimesed on erinevad, siis miks peaks kõigile samasugune lahendus sobima?

  Et Sinu soovitud nahast ese valmistada, selleks on mõistagi peale tellimuse esitamist mul aega tarvis selle valmistamiseks. Töötan nö elava järjekorraga ning eseme valmistamise aeg üksi ei sõltu mitte sellest, et kui kaua konkreetse eseme valmistamiseks kulub, vaid ka eelolevatest kokkulepetest. See aeg on kogu aeg muutumises ning kui Sulle on väga oluline mingisugune ese kindlaks kuupäevaks kätte saada, siis võta julgesti ühendust ning küsi täpselt järele.

  Wanakuramus näitab Sulle veel mõnda eset…