Nahast kott nugadele

Noakoti valmistan Sinu tööriistadele vastavalt ning laias laastus saab valida kahe variandi vahel:

  • Nugade kott, millisesse pistetakse noad taskutesse käepidet pidi.
  • Kott, millisesse paigutatakse noad taskutesse tera ees.

Noakoti tellimine

Et kõik Sinu nugadele ja tööriistadele vajalikud omadused saaks kotil olema, saada mulle palun kirjeldus oma soovist.

Kirjeldus

Noakoti ülesehitusest

Noakott, millisesse noad pistetakse taskutesse käepidet pidi. Nugade terad kaetakse kotti kokku pannes nahast klapiga. Kott keeratakse rulli, kinnitatakse pealt kahe rihmaga ning seda saab kaasas kanda ka sangast või õlarihma abil õlakotina.

Noarull, millisesse pistetakse noad taskutesse terasid pidi ning koti seljaosa pikem klapp keeratakse kotti kokku pakkides ümber käepidemete tagasi. See ei lase nugadel kotist välja kukkuda. Sellise variandi juhul on taskute iga õmbluse vahele õmmeldud paksust nahast riba, mis takistab nugade teradel õmblusesse lõigata.
Noakott seotakse pealt kinni nahkpaelaga või tõmmatakse kokku pandlaga rihmaga.

Minu teadmised nugadest ja vajadustest, et missugune peaks üks asjalik kott saama on näiteks koka vaatenurka arvestades kesised. Ma olen kuulnud, et imestatakse, milleks seda lukuga taskut küll veel tarvis on? Ma ei tea – niimoodi on minult sellist kotti tellitud. Nahakunstnikuna saan ma tagada, et noakoti ülesehitus Sinu soove järgides on nahatöö vaatenurgast korrketne. Kui Sulle tundub, et kotil on sinu jaoks midagi üleliia või puudu, siis ära häbene mulle kirjutada – ma valmistan noakoti selliselt nagu Sa oma tööriistade tarbeks vajalikuks pead.

Siinjuures sobibki mainida ka üht toredat rulli, mida mina tunnen tööriistakoti nime all. Selle näite pealt saab aimu, kuidas sarnane nugade hoiupaik oleks ilma suure tasku, sanga ja õlarihmata.

Lisaks uhkele kotile pakun ma ka veel nahale voolitud või kõrvetatud mustrikirju ja pilte. Valikus on hulgaliselt toredaid värve!

Nahast noakoti valmistamine
Nahast noakoti valmistamine

Nahatööde tellimine

Kirjuta mulle