Vöökoti tellimine

Vöökoti tellimist tasub alustada selle mõõtmetest. Selleks soovitan ma üksteise otsa laduda kõik selle, mida soovid kotis kaasas kanda ning mõõta ära selle virna laius, pikkus ja kõrgus. Laiusest saab vöökoti laius, pikkusest koti sügavus ning kõrgusest küljetüki laius. Märgi need mõõtmed üles.

Ühtlasi saad oma virnakest vaadates otsustada, et kas ning kui, siis kui mitu taskut Sinu vöökotil olema peaks? Esemed, mis on nõnda lapikud kui näiteks mobiiltelefon leiavad hea paiga ilma küljelaiuseta taskus, milliseid saab paigutada koti eesmisesse või tagumisse seina – jämedamad esemed aga peavad saama paigutatud kas ühte või kahte suuremasse (küljelaiusega) sahtikesse.

Seda arvestust pidades kujutle, kuidas vöökott vööl kanda oleks – kas Sa tunneks ennast mugavalt selle mõõtmeid arvestades? Üle kahe suure tasku tundub mulle vöökoti jaoks juba palju, kuid siin tuleb arvestada, et ma ütlen seda teadmata midagi täpsematest asjaoludest.

Nahast tumepruun vöökott
Vöökoti sees on mitmeid taskuid. Kaks suuremat ning nende küljes kitsamad ilma küljelaiuseta panipaigad.

Vöökoti kinnis

Kinnise valikul soovitan ma vähem lähtuda moest ja meeldivusest ning pigem mõelda vajadusele. Kui kannad vöökotti kontorioludes ning Sinu koti sisu ei ole väga suur ja raske, siis on magnet suurepärane valik. Kui Sinu ellu mahub aga piisavalt ronimist ja turnimist – olgu see matka- või offroadi rajal, siis soovitan ma kaaluda ikka mõnda kindlamat ja tugevamat kinnist nagu metallist pistlukk, pannal või nahast aaskinnis.

 • Magnet on kõige lihtsam kasutada aga avaneb ka juhusliku takerdumise peale sama lihtsasti. Hea näide on selleks magnetkinnisega vöökott.
 • Metallist pannal on arvatavasti kõige rohkem peljatud kinnis, sest see ei käi lihtsasti kinni-lahti. Sestap hoiab ta ka koti sisu muidugi suurepäraselt luku taga.
 • Metallist pistlukk võiks olla üks eelistusi, kui kavatsed vöökoti oma seiklustesse kaasata. Peab üsna hästi kinni aga on lihtne kasutada. Pistlukuga vöökott annab sellest hea selguse.
 • Aaskinnisega kott on minu lemmik oma lihtsa geniaalsuse tõttu. Ma ei näe mingit võimalust, et see saaks kogemata lahti minna ning on kasutajale ka väga mugav.
Tumepruun nahast rihma ja koti komplekt
Kena pistluku kinnitusega nahast vöö ja koti komplekt.

Vöökoti vööaasad

Alustuseks tuleb ära mõõta, et kui lai on sinu olemas olev püksivöö, millega soovid vöökotti kasutada. See on selleks, et vööaasad ikka vöö ümber kindlasti ulatuks. Kui Sul vööd veel ei ole, siis ära muretse – ma valmistan suurepäraseid vöörihmasid ka !

Nüüd saad kõrvutada vöö laiust koti kõrgusega (sügavusega). Kui koti kõrgus on väiksema mõõduga kui vöö laius (ikka tuleb ette mõne väiksema vööl kantava vutlari juhul), siis tuleb teha vööaasad lihtsalt mõne võrra pikemad ning kott jääb kergelt vöö servast allapoole.
Kui kott on kõrgem, siis on see Sinu eelistuse küsimus, et kuidas soovid et see tehtud saaks. Mõtle siin ka oma koti mõõtmetele ning et kuidas seda mugavam kasutada oleks.

 • Lühem vööaas hoiab koti vöö ülemise servaga enam-vähem kohakuti.
 • Pikem vööaas lubab kotil vöö servast allpool rippuda.
 • Kaval aas, millega saab kotti kanda vööl kaht pidi – sobib kahtlemata väiksemale vöökotile. Kui ma muul juhul eelistan kotile aasad õmmelda, siis sellise aasa juhul peab see saama needitud.

Üks või kaks vööaasa? Mina otsustan selle tavaliselt nii koti olemuse kui mõõtmete põhjal. Vöö servaga kohakuti “istuvate” kottide juhul teen ma tavaliselt kaks aasa, kuid minult on eraldi küsitud sellisele kotile just üht pikka aasa. Aga ka vöölt rippuvad kotid võivad vabalt saada kahe aasalised. Siin on üks foto ühest varasemast tellimusest, kus lisaks kahele aasale sooviti, et need trukkidest lahti võetavad oleks.

Kirjatud vöökott - trukkidega aasad. Taimpargitud nahk, metallist pistlukk, needid ja trukid. Käsitsi tehtud.
Vöökoti aasad on trukkidest avatavad - see annab võimaluse vöökoti vöölt hõlpsalt lahti võtta ja peale panna!

Koti kuju

Kas Sulle meeldiks rohkem ümara vormiga kott või kandilisem?
Tänapäeval kipub kõik kotis hoitav muidugi kandiline olema, kuid see ei takista mind kasutamast ümaraid vorme! Tõsi, kott saab veidi suurem oma kumeruste arvelt, sest Sinu virna laotud esemed peavad sinna ikkagi sisse mahtuma, kuid see mõõdu erinevus ei ole väga suur.

Kaunistused vöökotile

Ma eelistan kasutada sellist nahka oma töödeks, mis ei ole pealt hirmus siledaks pressitud. Esiteks seetõttu, et mulle meeldib naha pinna struktuur – kui see satub olema natuke ka sooneline või krobeline, siis minu arvates on see kõige uhkem nahk üldse! Teiseks selle tõttu, et pinnalt hirmsasti kokku pressitud naha sisse on hirmus kehva pilte ja mustrikirju voolida.

Lisaks puhtale naha ilule pakun ma Sulle nahale käsitsi voolitud mustrikirju, pilte, märgikesi. Näited sellest leiad siin lehel erinevate toodete lehtedel ringi vaadates palju. Siiski – olenevalt vaba pinna mõõtmetest, mis Sinu vöökotil pildi jaoks on ning soovitava pildi või märgi detailsusest tuleb enne soovid täpsemalt üle vaadata. Väikese ruumi peale ma suurejoonelisi loodusvaateid voolida ei saa. Piirangu seab minu voolimisnoa tera laius ja märgikese või pildikese joonte tihedus. Siiski – seda juhtub väga harva, kui ma pean paluma otsustada mõne teise kujutise kasuks, nii et pane oma soovid ikka julgesti teele!

Kas oled juba pildi või mustrikirja välja valinud? See võib jääda ka minu otsuseks, kuid sel juhul nimeta mulle mõned märksõnad, et mul oleks millestki kinni hakata. Ja kui soovid, maalin ma Sinu jaoks pildikese ka värviliseks.

Pürograafiatehnikas kaunistust tasub kaaluda heleda värvisoovi juhul. Kõrvetus on pruuni värvi ning sobib kõige paremini kas õlitatud viimistlusega (naturaalne nahk) või kollast värvi kotile. Tumedatelt värvidelt ei jää see kahjuks välja paistma.

See vöökomplekti kuuluv vöökott on seest ühe suure ja kahe kitsa taskuga.
See vöökomplekti kuuluv vöökott on seest ühe suure ja kahe kitsa taskuga. Vöökoti mõõdud on: 15.5cm laiust, 12cm kõrgust ning 6cm külje pealt mõõtes. Kinniseks on rihma ja aasa kombinatsioon.

Õmblused või nahkpõime

Ka õmblustööd on siin käsitöö ning selleks kasutan ma sadulsepaõmblust. Õmblused teen ma väga tugeva vahatatud niidiga, mida ei ole võimalik käte vahel puruks tõmmata. Vöökotile võib särtsu juurde anda, kui valida vöökoti värvile kena kontrasti pakkuv niidi värv.

Ja ka põimeid saab teha nii sama karva kui eristuvat tooni nahaga. Põimeid on nii palju erinevaid, et selleks tuleb mul päris kindlasti eraldi artikkel kirjutada. Põimet ja punutisi muidugi ei pea kasutama ainult vöökoti osade ühendamiseks vaid ka eraldi kaunistuselementidena koti osadel. Kui Sulle meeldiks põimega kott, siis märgi seegi järgnevasse kirjavormi!

Telli vöökott Nahakambrist

Jään põnevusega Sinult kirja ootama!


Vali nahast valmistatud vöökott e-poest

Otsast lõpuni käsitsi tehtud

 • Mustriga nahast vöökottTumepruun nahast rihma ja koti komplekt
  Alates: 145 

  Laiemast küljest avanevad metallist pistlukuga käsitsi valmistatud vöökotid.

  Vali, kas soovid kotti vööga kohakuti või veidi pikema(te) vööaasa(de)ga, et see ripuks mõne sentimeetri jagu vöö ülemisest servast allapoole. Et kotis esemeid veidi mugavamalt paigutada saad soovi korral lisada sellele tasku või paar.

  Otsusta, missuguse mõõduga kott Sulle kõige paremini sobiks. Laius küljelt on nendel vöökottidel ca 30mm.

  Koti kaunistamiseks mõne uhke mustrikirja või märgikesega on ruumi kas koti klapil või esiküljel klapi all.  Vali meelepärane värv ning soovi korral kena kontrasti pakkuv õmblusniidi toon.

  Vaata valikuid This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Nahast vöökomplekt telefonikotigaNahast vöökomplekt telefonikotiga
  Alates: 150 

  Nahast vöökott vööaasaga, millisesse saad vöö pista kaht pidi.

  Koti suu asub lühemal küljel ning et kott saab võrdlemisi piklik, soovitan väga valida ka augukese kotile, millise abil saad (näiteks) telefoni kotist lihtsama vaevaga kätte. Et avaus kotti om võrdlemisi kitsuke, siis lisatasku koti põhjani ei ulatu – ikka selle pärast, et kui Sa sinna mõne rahatähe või kaardi pistad, siis sa selle sealt ka pärast kätte saaks.

  Kotile saab kaunistuseks mõne mustrikirja või märgi voolida kas klapile või esiküljele. Minu enda lemmikud on olnud need kotid, kus klapp jääb tühjaks ning esipaneelil on üsna tihe mustrikiri.

  Kinniseks on kotil metallist pistlukk.

 • Nahast vöökottNahast vöökott
  Alates: 255 

  Nahast käsitsi valmistatud mahukamad vöökotid.

  Kotil on põnev kinnitusmehhanism, mis on nii imeliselt lihtne kuid hämmastavalt kindel lahendus. Ma ei näe võimalust, kuidas selline saaks kogemata lahti minna. Lisaks on see väga lihtne ja mugav kasutada.

  Sellise koti kaunistamiseks on kõige parem valida mõni selline kujutis, mida on hea peegeldada kinnitusaasast kummalgi poolel. Tagasihoidlikuma variandina võib käsitsi nahale voolitud mustrikirja või väiksema märgistusega kaunistada koti kinnitusrihma.

  Mõnel juhul nimetatakse sellist kotti ka viikingi (stiilis) kotiks.

  Vaikimisi on kott küljelt ca 50-60mm lai ning aasa vahele mahub kindlasti ka laiem vöö (kuni 60mm).

  Vaata valikuid This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Nahast vöökott piisoni ja mustrikirjagaNahast vöökotid
  Alates: 100 

  Kerged väikesed nahast vöökotid mõne kergema eseme jaoks!

  Vöökott valmib vastavalt Sinu soovitud (telefonimudeli või sarnases mõõtkavas eseme) mõõtudele. Kott kinnitub vööle kahe nahast aasaga koti seljal, mis hoiavad vöökoti vööga kohakuti.

  Et kott päris enda omaks teha, pakun Sulle nahale kaunistuseks käsitsi voolitud pilte ja mustrikirju. Valida on mitmete ilusate värvide vahel, millele lisaks võid soovi korral valida kena kontrasti pakkuva niidiga õmblused.
  Kotile saab lisada väikese tasku või paar, mis on sobilikud mõndade kaartide või sularaha hoiustamiseks.

Nahakambris valmib igasuguseid nahast kotte