Koti, portfelli tellimine

Nahast koti tellimiseks on mul tarvis teada veidi Sinu soovide, vajaduste kohta selle mahutavuse osas. Võid inspiratsiooni hankida toodete lehtedele jaotatud fotodelt – vaata nahast õlakotte ja portfelle siit – aga võime koos ka täiesti otsast alata ning selgitada välja Sinu koti jaoks parima vormi ja mõõdu.

Kotti või portfelli valmistades jätan ma alati natuke ruumi ja lõtku, seega Sul ei ole tarvis midagi oma plaanitud eseme mõõtmetele juurde arvata. Küll aga saad otsustada, et kuidas sooviksid neid taskute vahel jaotada. Vahel piisab kotist, millel on sisuosas üks suur sahtel ning paar taskut ees- ja tagaseina küljes. Teine kord aga leiad rohkem kasu kotist, millel on rohkelt paigutamise võimalusi ning võib olla ka lisaks välimised taskud.

Nahast portfell mitme taskuga - tumepruun, seestpoolt
Portfelli peamise, kõige suurema sahtli sees on veel kaks taskut, mis võimaldavad hästi asju kotis organiseerida.

Noakoti huvilistele

Noakott on üsna spetsiifiliste iseärasustega ning selle ülesehitus erineb paljuski tavapärasest õlakotist. Seetõttu leiad üksikasjalikuma ülevaate tellimise ja valmistamise kohta toote lehelt, pildigaleriist ja tutvustusest veidi allpool lehte.

Eriotstarbelised kotid

Siin lehel kehtib kõik ka selliste kottide valmistamiseks, mis on mõeldud mingisugusele spetsiifilisele varustusele. Kuid kui soovid paremat hinnangut minult, et mida tasuks teha ja valida, siis kirjuta mulle täpsemalt oma olukorrast, koti soovist, esemest või esemetest, mida kotti paigutada soovid.

Õlakoti kinnis

Kinnise valik sõltub paljuski koti mõõtmetest ning sellest, et kui palju raskust ning kuidas see peab suutma kanda. Lisaks tasub arvestada koti kasutuskohtadega. Kui soovid oma kotiga ette võtta tegusid oludes, kus tuleb ette turnimist, roomamist, põõsastes pugemist ja mine tea – võib olla ka peaalaspidi olekut, siis tasub kinnis valida selline, mis ei tule lihtsasti lahti. Oludesse, kuhu endid tavaliselt ilmutatakse siidisukk jalas või lips ees on ka magnetkinnisega kotid igati sobilik valik.

 • Aaskinnis sobib nii suurematele kui väikestele kottidele. Olen seda varianti kinnist kasutanud mitmetele portfellidele kui ka õlakottidele. Selline on mugav kasutada ja ka väga turvaline lahendus. Suurte kottide juhul aga kehtib sel juhul, et suuremate raskuste tõstmine tuleb kõne alla ikkagi õlarihma abil ning sang on juhtudeks, kui kott on kergemalt pakitud.
 • Magnetkinnis on sobilik väiksema mõõduga kottidele – hea näide on nahast käekott, kaelas kantav kott ning väike õlakott. Magnetkinnise juhul aga tasub meelel pidada, et niisama lihtne, kui Sul seda kasutada on, on sama lihtsasti see ka lahti tulemas esimese kogemata ette juhtuva takistuse taga.
 • Metallist pistlukuga õlakott on mugav kasutada ja kinnis ise kindel. See sobib hästi igasugusele koti suurusele ning lukke on saadaval muidugi erinevas mõõdus. Lisaks suurematele õlakottidele on mõistlik valik ka portfell just sellise lukuga, sest see peab vastu ka suuremat raskust täis kotti sangast tõstes.
 • Pannal on kahtlemata turvalisuse mõttes üks kindlamaid valikuid. Pandla kasutuse kohta olen ma suuremate õlakottide lehel oma kogemust jaganud – kott lihtsalt on sellise tegumoega, et pandlast kinnitamine ei olegi alati vajalik aga seda saab teha, kui tahtmine tuleb. Pandlaga kinnisega portfell on suurepärane valik – sellist võid tõsta ka suure raskusega ükskõik millisest otsast.
Tumepruun nahast õlakott rahvakirjadest mustriga
Nahast õlakott on umbes 29cm lai ja 21cm sügav. Koti klapil on kaunistuseks käsitsi voolitud mustrikiri. Kinniseks on kotil pannal.

Koti õlarihm ja sang

On valikulised, sest mitte kõikidele kottidele ei ole mõlemat või kumbagi tarvis. Aga nii nagu kõiki kotte, mida saad pildialbumitest toodete lehtedel imetleda saab teha vastavalt Sinu soovitud mõõtmetele, nõnda saab neile kõigile ka lisada nii sanga kui õlarihma.
Õlarihma pikkuse osas võime kokku leppida – vahel soovitakse eraldi just pikemat rihma. Rihm ise saab pandlast reguleeritav omajagu, nii et saad selle vastavalt kampsunite arvule ja aastaajale parajaks sättida. Soovi korral panen õlarihma külge ka karabinid. Ma ei näe nendel suuremat vajadust või mõtet tegelikult, kuid mõne koti juhul võib see olla mugavam tõesti, kui saad õlarihma vahel eemaldada.

Õlakoti kuju

Kuigi esemed, mida kotti pannakse kipuvad viimasel ajal järjest kandilisemad olema, on ümarad vormid endiselt võimalikud. Anna mulle teada, kas Sulle  meeldiks pigem ümaram või kandilisem kott. Ka kõik ülejäänud kujundid on tegelikult teretulnud soovid – hea meelega katsetan ja mõtlen kaasa! Selle lõigu illustreerimiseks pakun Sulle fotot enda ümmargusest õlakotist.

Ümarakujuline nahast õlakott
Õlakott on kaunistatud lisaks pildile nahale õmmeldud paelkaunistustega.

Telli nahast kott Nahakambrist

Jään põnevusega Sinult kirja ootama!


Vali nahast valmistatud kott e-poest

Otsast lõpuni käsitsi tehtud

 • Suur nahast õlakottSuur nahast õlakott

  Käsitsi valmistatud õlakotid, mis on valmistatud spetsiaalselt mingusuguse konkreetse sisu jaoks. Enamasti on need väga mahukad ning mõeldud kandma suurt raskust.

  Kott valmib Sinu kirjelduse ja soovi järgi. Koti sisse on võimalik paigutada igasuguseid taskuid ja hoiupaiku Sulle vajalike esemete jaoks.

  Valikulised on ka sang ja õlarihm. Tõsiselt suurt raskust taluva koti jaoks soovitan valida õlarihma, mis käib koti põhja alt läbi – nii saab koti kandevõimet suurendada.

  Miks mitte ikkagi ka tõsiselt töist ja asjalikku kotti kaunistada mõne nahale voolitud mustrikirja või pildiga? See võib olla midagi Sinu enda valikul, kuid võid selle ka minu otsuseks jätta.

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma soove:

  Õlakoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast käekotid loomapiltidegaNahast pruun käekott rebasega

  Käsitsi valmistatud väike nahast õlakott.

  Kotti on võimalik valmistada Sulle sobivas mõõdus ning vajalike taskute arvuga.

  Kui soovid, et vooliksin kotile kaunistuseks ka mõne kena pildi või mustrikirja, siis selleks on ruumi nii koti esiosal klapi all, ka klapil aga miks mitte ka valida üleni kirjatud kott!

  Kotti saab tellida nahkpõimega või õmblusega. Nii põime kui õmbluse värv võivad koti põhitoonist erineda. Valikus on palju ilusaid värve.

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma soove:

  Õlakoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast kaelakotid magnetigaNahast kaelakotid magnetiga

  Nahast käsitsi valmistatud väike kerge kott pisiesemetele.

  Valida on nii tegumoodi kui kaunistusi kotile. Näiteks maagilise punutisega rihm ja nahkpõime – need muidugi lisaks käsitsi voolitud mustripiltidele. Kenad värvid ka saadaval.

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma soove:

  Nahast koti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast portfell mitmete taskutegaTaimparknahast portfell mitmete taskutega - seestpoolt

  Ehtsast nahast käsitsi valmistatud portfellid.

  Ajapikku on nendest kujunenud tellijate soovil laias laastus kolm varianti.

  Üks neist on eesotsas kahe mahuka taskuga, mis pakuvad hõlpsat võimalust kiirelt leida mõni ese, mida päeva jooksul korduvalt kasutada soovid, sest taskud ei ole portfelli klapiga kaetud.

  Teine portfell on eespaneelil ühe suure mahuka lisataskuga. Et siiski ka sel kotil oleks mõni selline tasku, mida ilma kotti pikemalt lahti pakkimata kasutada saaks, saab talle lisada külgedele väikesed panipaigad.

  Kolmanda variandina on taskute rohkuse poolest ehk tagasihoidlikum portfell, millel väliseid taskuid ei ole. Seest aga on ta täpselt nii mahukas ja taskurohke, kui soovid.

  Portfelli tellimine

  Kirjuta mulle, missuguses vormis portfelli soovid!

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast noakottNahast noakott

  Nahast käsitsi valmistatud noakott valmib vastavalt Sinu tööriistadele.

  Koti ülesehituse osas saad valida vajaliku arvu taskuid. Lisaruumi annab muule vajalikule mahukas lukuga tasku.

  Nugadele keeratakse peale nahast klapid ning rull kinnitatakse pealt nahast rihmade-pannalde abil. Kotile on võimalik Sinu soovil kinnitada nii sang kui õlarihm. Viimase võib karabinidest vajadusel lahti võtta.

  Loe allpool lehte lähemalt noakoti valikute, valmistamise ja ülesehituse kohta.

  Noakoti tellimine

  Kui oled otsused koti osas teinud, siis ootan ma sinult algatuseks soovide kirjeldust.

  • Kui palju nuge ja muid tööriistu soovid kotti mahutada?
  • Kui mitut taskut on tarvis suurematele nugadele jm ning kui mitut väiksematele?
  • Kui pikk on pikim ese, mis kotti mahtuma peab?
  • Kui lai on kõige laiema noa tera kõige laiemast kohast?
  • Kui mõni nuga või muu ese on erilise kuju või mõõtmetega, siis märgi seda kindlasti.
  • Kas soovid lukuga taskut?
  • Kas soovid sanga ja õlarihma?
  • Milline värv Sulle meeldiks?
  • Kas soovid, et kaunistan koti ka mõne käsitsi voolitud pildikese, märgikese või mustrikirjaga?
  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast õlakott Nahast õlakott

  Nahast käsitsi valmistatud õlakotid.

  Kotil on kinniseks metallist pistlukk – lihtne avada, lihtne sulgeda aga kott on kindlalt lukus.

  Valmistan koti Sulle meelepäraste mõõtmete järgi. Kohandatav on ka taskute hulk ja arv. Koti õlarihma saab metallpandla abil parajaks sättida.

  Kotile pakun kaunistuseks käsitsi nahale voolitud mustrikirju ja pildikesi. Selle võid ise välja valida või minu otsuseks jätta. Valikus palju ilusaid värve!

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma ootuseid kotile:

  Õlakoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Tumepruun nahast portfell suurte taskutegaTumepruun nahast portfell suurte taskutega
  900 

  Käsitsi valmistatud nahast portfell.

  Mõõdud:
  Laius 38cm, sügavus 28cm, küljelt 7cm

  Taskud:
  Portfelli sees on lisaks neli väiksemat taskut.
  Väljapool on kaks taskut, millest üks kinnitub eraldi klapi alla. Suurema mõõtmed on laius 32cm, sügavus 24cm, küljelt 3cm.

  Portfell kinnitub metallist pistlukuga, millel on ilmaolude kaitseks nahast klapp.
  Õlarihma pikkust saab metallpandla abil reguleerida. Rihm kinnitub koti külge metallkarabiinidega.

  Kott jõuab Sinuni postipaki liikumise kiirusel!

 • Nahast musta värvi õlakott jäära pildiga.Nahast musta värvi õlakott jäära pildiga seestpoolt.

  Taimparknahast käsitsi valmistatud suur nahast õlakott.

  Valmistan Sulle just nii suure koti, kui soovid. Piiranguid ei ole minu poolest ei koti kujul ega taskute arvul. Ka õlarihma pikkuses võime kokku leppida ning muidugi saad seda ka pandlast veel sobivamaks sättida. Kinniseks sobivad sellistele suurtele kottidele kõige paremini pandlad.

  Minu enda kogemus on muidugi, et kuna koti klapp vajub kenasti koti esipaneelile, siis ega ma seda pandlast kinni tegelikult kunagi ei panegi. Kui tunned siiski kahtlust pandla kasutamise mugavuse ja koti sisu turvalisuse osas, siis saan pakkuda sulle klapi alla koti suu katteks ka lisaks lukku.

  Suure koti sisu võib täita mõnusate väiksemate taskutega, mis pakuvad mugavat paigutust igasugustele pisiesemetele. Koti esipaneelile võib klapi alla paigutada lisatasku, millesse saad pista kõik selle, mida soovid kõige hõlpsamalt käigu pealt üles leida.

  Kaunistuseks pakun kotile käsitsi voolitud mustrikirju ning ka kõiki muid lahendusi – kaalu ka näiteks voolitud mustrikirja ja peale õmmeldud paelkaunistuste kombinatsiooni. Heledat värvi kottidele (kollane ja naturaalne) sobib hästi ka pürograafiatehnikas mustripilt.

  Et koti tellimisega algust teha, saada mulle esialgu väike ülevaade ootustest kotile ning edaspidises kirjavahetuses saame kõik üksikasjad läbi arutada:

  Õlakoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast mahagonikarva käekottNahast käekott seestpoolt

  Nahast käsitsi valmistatud käekotid.

  Kott kinnitub pealt magnetiga ning mahutab just täpselt nõnda palju, kui peole minekuks midagi kaasa võtta tarvis on! Aga nagu ikka – valmistan hea meelega Sinu soovil koti ka teistsuguste mõõtmetega. Lisaks kaunistan koti mõne kena mustripildiga ning saad valida ka meelepärase värvi.

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma soove:

  Käekoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]
 • Nahast käekotidNahast tumepruun käekott

  Nahast käsitsi valmistatud õlakotid lihtsa aga kindla kinnitusmehhanismiga.

  Kotti on võimalik valmistada Sulle sobivas mõõdus ning vajalike taskute arvuga.

  Kui soovid, et vooliksin kotile kaunistuseks ka mõne kena pildi või mustrikirja, siis selle koti jaoks on parem valida midagi sellist, mida on sobilik peegeldada koti kinnitusrihmast mõlemale poolele. Pildi valik võib jääda ka minu otsuseks.

  Koti õlarihma saab metallpandla abil pikkuse poolest parajaks sättida. Valikus on palju ilusaid värve.

  Tellimiseks saada mulle kiri, milles täpsustad oma ootuseid kotile:

  Õlakoti tellimine

  [forminator_form id="62644"]

Nahakambris valmib igasuguseid nahast kotte